Alzheimerio liga liga ir kitos demencijos sergamumas ir paplitimas padidėjo 147,95% ir 160,84%atitinkamai 1990-2019 m. Tai rodo, kaip plačiai paplitusi Alzheimerio liga, kurią apsunkina tai, kad nėra vaistų nuo jos. 

Pacientai ir slaugytojai jau seniai ieško gydymo būdų, ir kiekvienas naujas tyrimas suteikia jiems naujos vilties.

Japonijos farmacijos bendrovė "Eisai" atrado vieną konkretų vaistą - naują vaistą nuo Alzheimerio liga, kuris pagerino Alzheimerio liga sergančių pacientų pažintines funkcijas, paskelbta žurnale "New England Journal of Medicine".

Kas yra lekanemabas, naujas Alzheimerio ligos gydymas?
Iliustracijas galima rasti Mind the Graph

Šis Atminkite grafiką straipsnyje supažindins su šiuo naujovišku gydymu ir paaiškins, kaip jis gali pagerinti pacientų, sergančių Alzheimerio liga, gydymo trajektoriją.

Viskas, ką reikia žinoti apie naują Alzheimerio ligos gydymo būdą

Šis naujas Alzheimerio ligos gydymo būdas - tai 18 mėnesių trukusio 3 fazės tyrimo, kuriame dalyvavo ankstyva Alzheimerio liga sergantys 50-90 metų žmonės, metu atrastas vaistas lekanemabas. Kad galėtų dalyvauti eksperimente, šie asmenys turi turėti vidutinio sunkumo pažinimo funkcijų sutrikimą arba lengvą Alzheimerio ligos sukeltą demenciją ir amiloido plokštelių požymių smegenyse.

Kas yra lekanemabas, naujas Alzheimerio ligos gydymas?
Iliustracijas galima rasti Mind the Graph

Šiame eksperimente pacientams į veną bus leidžiamas lekanemabas arba placebas. Pokyčiai buvo matuojami po 18 mėnesių. Po šio laikotarpio ankstyvosios Alzheimerio stadijos Alzheimerio liga sergantiems pacientams, vartojusiems lekanemabą, pasireiškė 27% mažiau kognityvinių sutrikimų nei tie, kurie gavo placebo. Tai atitinka 0,45 balo pagal 18 balų CDR-SB.

Svarbiausias Alzheimerio ligos tyrėjų tikslas buvo rasti sėkmingą gydymo būdą, kuris padėtų kovoti su pagrindiniu ligos tašku - amiloido plokštelėmis smegenyse. baltymai kuris sutrikdo neuronų ir kitų ląstelės. Šis baltymas susidaro skylant didesniam baltymui, vadinamam amiloido pirmtaku.

Iki šiol rasti naują Alzheimerio ligos gydymo būdą ir vaistus, galinčius blokuoti amiloido plokšteles ir kartu palengvinti ligos simptomus, buvo beveik pralaimėtas karas. Vis dėlto lekanemabas buvo pirmasis vaistas, kuriam tai pavyko padaryti. 

Anksčiau buvo atlikta daug kitų panašių į šį tyrimų, tačiau panašių rezultatų nebuvo gauta. Pavyzdžiui, adukanumabas, dar žinomas kaip Aduhelm, yra vaistas, kuris tapo prieinamas 2021 m. Panašiai kaip ir Lecanemabo atveju, Aducanumabą gavusiems asmenims pagerėjo kognityvinių testų rezultatai, palyginti su tais, kurie vartojo placebą. Adukanumabo poveikis buvo atskleistas ankstesniame 1 fazės tyrimai kuriame dalyvavo mažiau pacientų ir buvo siekiama ištirti gydymo saugumą, o ne veiksmingumą. 

Kadangi vaisto privalumai nebuvo patikimai ir nuosekliai pakartoti 3 fazės tyrimuose, Medicinos ir medicinos paslaugų centrai nusprendė nemokėti didelės vaisto kainos, kuri kainuoja $56 000 per metus, o gydymo veiksmingumui nustatyti reikia atlikti daugiau tyrimų. 

Nors abu vaistai atrodo gana panašūs, būtina pabrėžti, kad jie veikia skirtingai, todėl mokslininkai mano, kad lekanemabas turės daug didesnį poveikį keičiant Alzheimerio ligos eigą. Adukanumabas sąveikauja su jau sugrupuotais amiloido baltymais. Tuo tarpu lekanemabas įsikiša anksčiau, veikdamas "protofibriles", t. y. filamentus, kurie ilgainiui taps plokštelėmis.

Kas yra lekanemabas, naujas Alzheimerio ligos gydymas?
Iliustracijas galima rasti Mind the Graph

Ar yra kokių nors šalutinių poveikių?

Panašu, kad lekanemabo nepageidaujamas poveikis iki šiol buvo mažesnis nei adukanumabo. Tyrimą atlikusi bendrovė "Eisai" teigė, kad 12,6% pacientų patyrė ARIA-E smegenų uždegimą, kuris gali būti mirtinas, tačiau yra išgydomas, jei vaisto vartojimas nutraukiamas arba sumažinama jo dozė. 

Kita vertus, maždaug trečdaliui adukanumabą vartojusių pacientų ARIA-E išsivystė per visą gydymo laikotarpį. vaisto 3 fazės tyrimo. 

Lecanemabo eksperimento metu mirė 13 pacientų, kurie beveik tolygiai pasiskirstė gydymo ir placebo grupėse: septyni mirė gydymo grupėje ir šeši - placebo grupėje. 

Prieš išleisdama vaistą į rinką, FDA peržiūrės visus eksperimento metu įvykusius įvykius, įskaitant 13 mirties atvejų. Tačiau kol kas vaistas atrodo daug žadantis.

Paverskite savo duomenis lengvai suprantamais

Pagal tyrimas, žmogaus smegenys sukurtos vaizdams apdoroti ir gali tai daryti milžinišku greičiu. Vaizdus galima įsisavinti bent du kartus greičiau nei tekstą. Taigi pasinaudokite šia informacija ir pasirinkite tokią priemonę, kaip "Mind The Graph", kad lengvai sukurtumėte estetiškai patrauklią medžiagą savo darbui, kuri didelius teksto kiekius gali paversti įspūdingais ir lengvai matomais vaizdiniais.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai