Gamta kupina užburiančių raštų. Šie modeliai verčia mokslininkus susimąstyti, kaip evoliucija galėjo pasiekti tokius specifinius ir sudėtingus procesus. Todėl nenuostabu, kad daugybė žmonių savo gyvenimą investavo į suprasti dėsningumus ir rasti "sutapimus" laukinėje gamtoje..

Vienas iš jų - Rafaelis Araujo. Iliustratorius ir architektas Venesueloje Rafaelis 40 savo gyvenimo metų paskyrė piešti gamtos raštus ranka. Jo įrankiai - pieštukas, kompasas, liniuotė ir matlankis.

pasaulio modeliai

Rafaelio piešiniai paremti vienu modeliu: PHI. Sužinojęs apie aukso pjūvį, Rafaelis pamatė, kad jo geometrinė formulė atsiskleidžia įvairiose gamtos pusėse ir sukuria gražius raštus. Aukso pjūvio santykis, lygus 1,618, tapo jo kūrybos esme ir jo, kaip menininko, tapatybe. Rafaelio gyvenimo tikslas - įkvėpti žmones ir skleisti meilę mūsų gamtinei aplinkai.

 

 

 

Rafaelio darbas atskleidžia kai ką stebuklingo apie daugelio rūšių organizmų išorinius bruožus ir elgseną.

Tačiau ne visi gamtoje esantys modeliai atitinka skaičių, santykį. Vietoj to kai kurie iš jų remiasi daugeliu skaičių, daugybe skirtingų kombinacijų. Jei lyginame organizmus ieškodami bendrų pėdsakų, ieškome evoliucijos paliktų modelių. Trumpai pažvelgus į gyvybės medį, galima aptikti evoliucinių "sutapimų", kurie sieja mūsų planetos praeitį su prielaidomis ateičiai.modeliaiGalvojant apie mūsų planetą, gyvosios būtybės nėra vienintelės, kurias veikia modeliai. Vandenynai yra labai jautrūs oro srovėms ir Žemės magnetiniam laukui. Vandenynų srovės jungia keletą dėsningumų, kurie gali paveikti ekologines sistemas ir mūsų planetos klimatą.

 

Moksle mes neramiai ieškome dėsningumų, kurie paaiškinti kiekvieną mūsų planetos aspektą.. Tačiau kartais turėtume atsitraukti ir tiesiog pasigrožėti, koks gražus ir stebuklingas mus supantis pasaulis.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai