Sukaupiate drąsą ir pradedate pristatymą, tačiau pamatote, kad dauguma žmonių tarsi pasimetę savo pasaulyje. Nusivylimas, tiesa? Visiems mums taip yra buvę.

Iš tiesų, a Prezi atlikta apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė žmonių nesiklauso pristatymų. Vietoj to 28% siuntė trumpąsias žinutes, 27% tikrino el. paštą, o 17% prisipažino, kad užmigo!

Žinoma, visada atsiras žmonių, kurie užmigs. Tačiau, jei pristatymą padarysite įdomesnį, galite šį skaičių smarkiai sumažinti.

Kai prezentacijos metu bendraujate su auditorija, jūs:

 • Pateikite numatytą žinutę
 • Skambėkite autoritetingiau ir patikimiau
 • Gaukite geresnį įvertinimą, jei pristatymas skirtas jūsų tiriamajam darbui
 • Arba konvertuoti daugiau potencialių klientų

Kai daugiau bendraujate su auditorija, padidėja pasitikėjimas savimi. O tai lemia dar geresnį pristatymą.

Taigi, jei galvojate, kaip savo pristatymą paversti įdomesniu ir linksmesniu, perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite keletą veiksmingų patarimų, kurie iš tikrųjų veikia.

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Pažinkite savo auditorijos požiūrį

Kad pristatymas būtų sėkmingas, labai svarbu iš anksto ištirti auditoriją. Deja, dažnai į tai neatsižvelgiama. 

Dažnai ruošiamės pristatymui, šimtą kartų jį peržiūrime ir žiūrime, ką galėtume prie jo pridėti, kad jis būtų geresnis. Tačiau svarbiausia yra tai, ko nori auditorija.

Pavyzdžiui, jei gerai pasiruošite pristatymui, bet auditorijoje, kurioje yra penkiasdešimtmečių, naudosite tūkstantmečio žmonių žargoną, jūsų pristatymas neabejotinai nepavyks. Taigi labai svarbu pažinti auditoriją!

 • Ruošdamiesi pristatymui pasistenkite ištirti ir suprasti, kokie žmonės jame dalyvaus. 
 • Galite vadovautis metodu, kurį rinkodaros specialistai vadina "idealaus kliento asmenybe". Tam tiesiog išsiaiškinkite atsakymus į šiuos klausimus apie savo pristatymo auditoriją:
  • Kokiai amžiaus grupei jie priklausytų?
  • Koks jų kompetencijos lygis jūsų pristatomoje temoje?
  • Kokie būtų jų skauduliai, susiję su jūsų tema?
  • Kokie apskritai yra jų interesai?
  • Su kokio tipo turiniu jie būtų labiausiai susiję?

Suprasdami šiuos aspektus apie savo auditoriją, galėsite kuo įspūdingiau pristatyti savo pristatymą ir sulauksite reikiamo dėmesio, kurio ieškote.

Gaukite kūrybinį pranašumą

Akivaizdu, kad auditorija bus labiau įsitraukusi, jei pranešėjas pranešimą pateiks jiems labiausiai patinkančia forma. Tuo pačiu principu turėtumėte vadovautis ir jūs.

Suteikite klausytojams tai, ko jie nori, ir jie tikrai bus dėmesingesni ir labiau įsitrauks į jūsų pristatymą. Tai grįžta prie ankstesnio žingsnio, kai iš anksto ištyrėte savo auditoriją.

Priklausomai nuo jūsų auditorijos ir jos interesų, ją domintų skirtingo tipo turinys. Štai keletas, kurie galėtų sudominti jūsų auditoriją:

 • Grafikai
 • Vaizdai
 • Memuarai
 • Nuorodos į žiniatinklio serijas
 • Filmo dialogas

Labai svarbu apgalvoti, kokio tipo turinį norite įtraukti į pristatymą. Šie duomenys padės jums suformuoti pagrindinę prezentacijos kopiją ir aplink ją esančius kūrybinius elementus.

Pradėkite nuo metmenų kūrimo atskirame dokumente

Niekada nepradėkite prezentacijos be plano. Neturėdami plano galite nukrypti nuo svarbių temų ir kalbėti apie nereikalingus dalykus.

Galite susikurti pagrindinį prezentacijos planą, kuriame tiesiog surašysite ir sutvarkysite visas mintis, kurias turite galvoje. 

Galite užsirašyti pagrindines temas, potemes, turinio formatą ir kūrybinius elementus, kuriuos įtrauksite į pristatymą. Galite netgi žengti šiek tiek toliau ir prie kiekvienos temos pridėti po keletą punktų, apie kuriuos norėtumėte kalbėti.

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Tokiu būdu iš paukščio skrydžio pamatysite visus dalykus, kuriuos norite pristatyti, ir galėsite daug veiksmingiau pereiti prezentacijos kūrimo procesą.

Dar vienas privalumas, kad pradėdami nuo konspekto žinote, kiek laiko reikės kiekvienai temai. Tai padės jums geriau valdyti bendrą pristatymo laiką ir, atsižvelgiant į tai, į pristatymo skaidres įtraukti punktus.

Taip pat svarbu laikytis plano net ir kuriant pristatymą. Priešingu atveju gali tekti skirti per daug laiko informacijai apie ne tokias svarbias temas.

Jei kurdami pristatymą jaučiate poreikį pridėti daugiau punktų, gerai pagalvokite, o ne aklai pridėkite daugiau punktų.

Įžanga yra gyvybiškai svarbi

Nuo jūsų įžangos gali priklausyti visa pristatymo eiga. Taip yra todėl, kad žmonės dažnai yra pasirengę suteikti jums greitą progą padaryti jiems įspūdį bet kokio pristatymo pradžioje. 

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Jie skirs jums kelias minutes savo dėmesio, o jūs turite pasirūpinti, kad tuomet skambėtumėte kuo įdomiau. Jei jūsų pristatymas nesukels didelio atgarsio auditorijoje, jie tikriausiai nekreips daug dėmesio į likusią jo dalį.

Jei auditorija jau yra nuobodžiaujanti ir mieguista dėl ankstesnio užsiėmimo ar pristatymo, tuomet turite ją sudominti itin kūrybinga įžanga.

Tai galite padaryti pradėdami nuo:

 • Meme
 • Trumpas vaizdo įrašas
 • Nedidelė, aktuali klausimų ir atsakymų sesija
 • Akį traukiantis vaizdas
 • Drąsus, abejotinas pareiškimas
 • Arba istorija

Čia labai svarbus vaidmuo tenka jūsų idealaus kliento asmenybei. Žinodami, kas patinka jūsų auditorijai, galėsite pradėti nuo tobulos įžangos, kuri pataikys į jūsų auditoriją.

Papasakokite istorijas, kad paaiškintumėte skaidres

Pasakojimas gali pagyvinti bet kokį pristatymą, nesvarbu, kokia nuobodi ar techninė būtų jūsų tema. Pasakojimai - tai būdas įdomiau ir patraukliau perteikti pranešimą. Štai kodėl retai kada galite suklysti naudodami istorijas.

Vienas geriausių būdų sudominti auditoriją - pradėti nuo istorijos. Tokia, kuri būtų artima jūsų auditorijai ir gerai derėtų su nagrinėjama tema. Išbandykite tai ir pamatysite daug labiau įsitraukusią auditoriją nuo pat pradžių.

Istorijas taip pat galite įtraukti į prezentacijos vidurį, kai žmonės gali prarasti susidomėjimą. Tai vėlgi puikus būdas išlaikyti auditorijos susidomėjimą viso pristatymo metu.

Išbandykite nelinijinę pristatymo programinę įrangą

Nelinijinis pristatymas gali būti labai veiksmingas būdas sudominti auditoriją. Linijiniame pristatyme turėtumėte pereiti nuo 1 skaidrės prie 2, 3, 4 ir t. t. Turėtumėte eiti nuo vienos skaidrės prie kitos tik linijiniu būdu.

Tuo tarpu nelinijiniame pristatyme skaidrės yra susietos nuorodomis ir struktūrizuotos kaip interneto svetainėje. 

Taigi galėsite pereiti prie bet kurios konkrečios skaidrės, susijusios su papildoma tema, kuri gali būti įdomi jūsų auditorijai. Nereikės naršyti visų skaidrių linijiniu būdu, kaip linijinio pristatymo atveju.

Nelinijinis pristatymas gali būti labai naudingas įtraukiant auditoriją, nes galėsite spustelėti temas, kurios, atrodo, domina auditoriją. Todėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti nelinijinio pristatymo programinę įrangą, pvz. Prezi.

Humoras kaip svertas

Humoras gali būti ne visų stiprioji pusė. Tačiau šiandien yra daugybė humoro išraiškos priemonių - memų, vaizdo įrašų, komiksų ir pan. Taigi, nebūtina būti humoristu, kad savo pristatymą papildytumėte humoru.

Ar humoras visada veikia pristatyme? Dažniausiai taip! Nesvarbu, kokia rimta ar techninė tema, visada galite į ją įnešti šiek tiek humoro. Net jei esate salėje, pilnoje rimtų vidutinio amžiaus žmonių, humoras suveiks.

Humoras gali būti įdomus elementas, kuriuo galima papildyti rimtą prezentaciją, kad pritrauktumėte auditorijos dėmesį. Atitinkamas memuaras gali pažadinti gana atsiskyrusią auditoriją ir paskatinti ją atkreipti dėmesį į likusią prezentacijos dalį. 

Į pristatymą įtraukę humoro, taip pat galite geriau išreikšti savo mintis ir požiūrį. 

Kaip ir pasakojimai, humoras gali padaryti jūsų pristatymą įsimintiną. Net jei jūsų auditorija neprisimins skirtingų skaidrių, kurias aiškinote, jie tikrai prisimins gerą juokelį ar memuarą!

Naudokite vaizdus

Kaip sakoma, vienas mažas paveikslėlis vertas tūkstančio žodžių. Tai tiesiogine prasme pasakytina apie pristatymą. Tūkstančio žodžių vertės tekstą galite išreikšti paveikslėliu arba infografiku. Būtent dėl šios priežasties vaizdai yra privalomi jūsų prezentacijoje.

Vaizdai gali visiškai pakeisti jūsų pristatymą. Įsivaizduokite prezentaciją su daugybe vaizdų, kurie aiškiai išreiškia jūsų mintį, ir kitą prezentaciją, kurioje viskas taip pat, išskyrus vaizdus. Visada laimės pirmoji.

Net jei prezentacijos esmę apibendrintumėte viename paveikslėlyje, tai būtų labai svarbu. Jis taps visos jūsų prezentacijos esme ir žmonės vis grįš pas jus vien dėl to vieno vaizdo, kurį naudojote prezentacijoje.

Tai nereiškia, kad prezentaciją turėtumėte užpildyti nereikšmingais paveikslėliais vien dėl to, kad jie būtų naudingi. Jūsų vaizdai turėtų vizualiai atvaizduoti jūsų temas ir punktus taip, kad auditorija juos lengvai suprastų.

Naudodamiesi internetiniais įrankiais galite sukurti šaunių infografikų ir paveikslėlių, kurie puikiai papildys jūsų pristatymą. 

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Galite pabandyti grafikų sudarymas internete naudodami galingą "MindTheGraph" įrankį. Įtraukę šią priemonę į savo pristatymą, padarysite ilgalaikį poveikį auditorijai.

Organizuokite apklausą auditorijoje

Tiesioginės auditorijos apklausos - puikus būdas sudominti auditoriją ir išlaikyti jos dalyvavimą. Apklausos skatina smalsumą, verčia mus susimąstyti apie temą ir pažadina iš miego. Todėl tikrai turėtumėte tai išbandyti!

Jei jūsų pristatyme yra kokių nors šokiruojančių faktų ar atradimų arba jei tiesiog norite sužinoti auditorijos nuomonę, apklausos gali būti labai naudingos. Daugumoje nelinijinių prezentacijų programinės įrangos yra galimybė integruoti tiesiogines apklausas į mūsų prezentaciją.

Apklausos padeda sukurti gyvą atmosferą ir suteikia auditorijai grupinės patirties. Jei jūsų apklausa bus pakankamai įdomi, kad joje galėtų dalyvauti visi, jūsų auditorija tikrai išeis su šia mintimi galvoje.

Svarbiausia priežastis, kodėl apklausa puikiai veikia, yra ta, kad ji leidžia auditorijai pasijusti taip, tarsi ji būtų jūsų pristatymo dalis ir tam tikra prasme prisidėtų prie jo kūrimo.

Kūno kalba yra svarbi

Kūno kalba labai svarbi jūsų pristatymui. Net jei kalbate užtikrintai, kūno kalba gali išduoti, kad jaudinatės. 

Jei nuolat svyruosite nuo vieno šono ant kito ir nervingai maigysite daiktus, auditorija pastebės, kad nervinatės. Tai sumažins jūsų patikimumą ir galiausiai žmonės gali prarasti susidomėjimą, o to jūs nenorite.

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Todėl iš anksto pasipraktikuokite kūno kalbą. Jei vaikščiojimas aplink pakylą jums yra natūralus, pirmyn. Jei apskritai nesate dramatiška asmenybė, tuomet geriausia laikytis tvirtos laikysenos, rankų gestais paaiškinti savo prisistatymą ir užtikrintai žvelgti į priekį.

Jei įmanoma, stenkitės užmegzti akių kontaktą su auditorija. Kalbėkite su jais tiesiogiai, užuot žiūrėję į apačią ar nuolat žiūrėję į skaidres. Taip žmonės, kurie galbūt prarado dėmesį, vėl atkreips dėmesį į jūsų pristatymą.

Pakankamai pasipraktikuokite, kad pristatymas jums taptų savaime suprantamas

Niekada negalite būti pakankamai pasiruošę pristatymui. Kuo daugiau praktikuositės ir tobulėsite, tuo natūraliau tai skambės. Paruoškite kaladę gerokai anksčiau nei pristatymo dieną, kad turėtumėte pakankamai laiko pasipraktikuoti.

Atminkite, kad jūsų pristatymas bus toks geras, koks geras bus jo pateikimo būdas. Net jei ištisas savaites tobulinote pristatymą, nesugebėsite padaryti įspūdžio auditorijai, jei nepateiksite jo geriausiu įmanomu būdu.

Neskaitykite skaidrių žodis po žodžio

Tai mėgėjų klaida, kurios tikrai norite išvengti. Skaitydami skaidres žodis po žodžio, aiškiai parodysite auditorijai, kad esate nepakankamai pasirengę ir neturite pakankamai žinių šia tema.

Tiesą sakant, tai darant gali net atrodyti, kad idėja nėra originali. Taigi, net jei į skaidrę įtraukėte visus savo punktus, neskaitykite iš jos. Vietoj to vieną kartą pažvelkite į skaidrę, kad sužinotumėte, apie ką ji yra, tada tiesiogiai kreipkitės į auditoriją ir perteikite mintis savo kalba. 

Ar kada nors galvojote, kaip padaryti savo pristatymą įdomesnį? Skaitykite čia!

Mažinkite tekstų skaidrėse iki minimumo

Pristatymas neturi būti panašus į straipsnį, knygą ar mokslinį darbą. Pagrindinis prezentacijos tikslas - paprastai ir suprantamai perteikti informaciją.

Taigi, prezentacijos reikia vengti užpildyti teksto sienomis! Vietoj to į skaidres įtraukite trumpus ir glaustus punktus. Kiekvienoje skaidrėje pateikite ne daugiau kaip 3-5 punktus.

Tekstus pertraukite paveikslėliais, infografikomis, memuarais ar bet kokia kita panašia vaizdinio turinio forma. Užtikrinkite, kad tekstas būtų įskaitomas net iš didelio atstumo.

Užuot viską pateikę skaidrėse, pasistenkite tik paliesti svarbią informaciją skaidrėse ir geriausiai ją perteikti balsu. 

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad linksmas ir įdomus skambesys yra geriausias būdas išlaikyti naudotojų susidomėjimą. Taigi išbandykite šiuos patarimus jau šiandien. O kitą pristatymą paįvairinkite istorijomis, memais, auditorijos apklausomis, vaizdais ir panašiais įdomesniais elementais.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai