Nelsonas Mandela buvo Pietų Afrikos Respublikos revoliucionierius, kovotojas prieš apartheidą, politinis lyderis ir kovotojas už žmogaus teises.

Mandela buvo suimtas už sąmokslą nuversti valstybę, nuteistas kalėti iki gyvos galvos ir kalėjime praleido 27 metus. Dėl vidaus ir tarptautinio spaudimo bei baiminantis rasinio pilietinio karo, 1990 m. prezidentas F. W. de Klerkas jį paleido į laisvę. Pietų Afrikos Respublikos prezidentu jis buvo 1994-1999 m.

2009 m. Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė Mandelos dieną, skirtą jo gyvenimui ir darbams pagerbti. Šiemet minėsime jo šimtmetį.

Nesvarbu, kokio mažo veiksmo imsitės, Mandelos dienos tikslas - pakeisti pasaulį į geresnį. Kaip Nelsonas Mandela darė kiekvieną dieną.

Pasirinkau 03 Nelsono Madelos kalbas, kurios jus įkvėps. Padarykime skirtumą.

01. Nelsono Mandelos kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje - 1994 m.

 

Tas geresnis gyvenimas turi reikšti, kad baigsis skurdas, bedarbystė, benamystė ir neviltis, kurią sukelia nepriteklius. Tai yra tikslas savaime, nes žmogaus laimė bet kurioje visuomenėje turi būti tikslas savaime.

Tuo pat metu puikiai suprantame, kad demokratinio susitarimo stabilumas ir galimybė iš tikrųjų sukurti ne rasinę ir ne seksistinę visuomenę priklauso nuo to, ar sugebėsime pakeisti materialines mūsų žmonių gyvenimo sąlygas, kad jie ne tik turėtų teisę balsuoti, bet ir duonos bei darbo.

Todėl grįžtame į Jungtines Tautas įsipareigoti, kad, kaip įsipareigojome nesustoti, kol nebus nugalėta apartheido sistema, taip ir dabar įsipareigojame nesustoti, kol milijonai mūsų žmonių kentės skausmą ir pažeminimą dėl visų skurdo formų.

 

 

02. Nelsono Mandelos kalba, pasakyta kampanijos už skurdo panaikinimą besivystančiose šalyse proga, Londonas

 

Skurdo įveikimas nėra labdaros gestas. Tai teisingumo aktas. Tai yra pagrindinės žmogaus teisės - teisės į orumą ir orų gyvenimą - apsauga. Kol egzistuoja skurdas, nėra tikros laisvės.

 

 

03. Paskutinį kartą Nelsonas Mandela Keiptaune išėjęs į laisvę

Mūsų žygis į laisvę yra negrįžtamas. Negalime leisti, kad baimė užkirstų mums kelią. Visuotinė visuotinė rinkimų teisė pagal bendrą rinkėjų vaidmenį suvienytoje demokratinėje ir nerasinėje Pietų Afrikoje yra vienintelis kelias į taiką ir rasinę harmoniją. Baigdamas norėčiau pacituoti savo paties žodžius, pasakytus per 1964 m. vykusį teismo procesą. Jie šiandien yra teisingi kaip ir tada: Aš kovojau prieš baltųjų dominavimą ir kovojau prieš juodaodžių dominavimą. Puoselėjau demokratinės ir laisvos visuomenės, kurioje visi žmonės gyvena kartu darnoje ir turi lygias galimybes, idealą. Tai idealas, dėl kurio tikiuosi gyventi ir kurį tikiuosi pasiekti. Bet jei prireiks, už šį idealą esu pasirengęs mirti.

Jei norite sužinoti daugiau apie #MandelaDay, apsilankykite Nelsono Mandelos fondo svetainė.

Kiekvienas gali ir privalo keisti pasaulį į gerąją pusę! Mandelos diena - tai proga visiems imtis veiksmų ir įkvėpti pokyčius.

 

gfbd

 

 

 

 

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai