Mokslas gali pakeisti pasaulį. Tai reiškia, kad mes, mokslininkai, turime didžiulę galią. Tačiau kiek žmonių žino apie mūsų tyrimus? Be to, kiek žmonių paveikiame savo duomenimis? Jei norime pagerinti savo visuomenę pasitelkdami mokslą, turime kalbėti apie mokslo komunikaciją.

Mokslininkai nekuria šiandieninių viešųjų diskusijų. Blogiausia, kad stebime, kaip mūsų visuomenėje atsiranda pseudomokslas ir netikros naujienos. Turime visas mokslo žinias, kad galėtume užkirsti kelią kelioms ligoms, pavyzdžiui, tymams. Tačiau vaikai vis dar miršta dėl jų. Kur slypi problema? Mūsų žinios nepasiekia daugelio žmonių. Priešingai, mums net sunku perteikti mokslo žinias kitiems mokslininkams.

Pagal įdomų straipsnis iš pokalbio, mūsų moksliniai duomenys yra "daugiausia rašoma akademiniuose žurnaluose, kuriuos skaito beveik vien tik mūsų kolegos. Apskaičiuota, kad vidutinį žurnalo straipsnį iki galo perskaito ne daugiau kaip dešimt žmonių". Be to, "kasmet paskelbiama iki 1,5 milijono recenzuojamų straipsnių. Tačiau daugelis jų ignoruojami net mokslo bendruomenėse - 82% humanitarinių mokslų [žurnaluose] paskelbtų straipsnių nėra cituojami nė karto."

Jau rašiau apie tai, kaip pagerinti bendravimą su mokslu akademinėje aplinkoje. Taigi, galite apie tai paskaityti daugiau:

Tačiau kaip pagerinti mokslo komunikaciją su plačiąja auditorija?

Pokalbyje rašoma apie "intelektualinę misiją". Straipsnyje rašoma, "kai kurie mokslininkai tvirtina, kad jų darbas nėra rašyti plačiajai visuomenei. Jie teigia, kad tai reikštų, jog jie "atsisako savo, kaip intelektualų, misijos". Jie nenori jaustis taip, tarsi "nutildytų" sudėtingą mąstymą ir argumentus. Priešingas argumentas yra tas, kad akademikai negali veikti atsietai nuo labai realių pasaulio problemų."

Leiskite paklausti, kas atsitinka, kai paaiškinate paprastiems žmonėms, kuo užsiimate? Ar lengva tai padaryti? Ar skamba taip, tarsi kalbėtumėte kita ir nuobodžia mokslo kalba? O gal kalbate kaip pamišęs mokslininkas, atliekantis keistus eksperimentus kaip filmuose?

9fd13d793fd6d40f50ce48004880b06a

Tačiau kovojant su pseudomokslu svarbiausia pasiekti plačiąją auditoriją. Kai suvokiame mokslo svarbą, suprantame, kad dalytis savo rezultatais suprantamai yra mūsų darbo dalis.

Capturar

"Mind the Graph" sukūrėme atpažinę mokslo komunikacijos spragą ir supratę, kaip svarbu ją pakeisti. Siūlome patrauklų požiūrį, pasitelkdami vaizdinius išteklius - mokslines iliustracijas. Taigi, mūsų platformos tikslas - suteikti mokslininkams daugiau galių ir sujungti žmones naudojant suprantamą ir įdomią kalbą. Peržiūrėkite keletą kūrinių, sukurtų naudojant Mind the Graph, pavyzdžių:

Peržiūra_99571-2-1

priklausomybė nuo kofeino

dangtelis toucan 2

Vandenyno rūgštėjimas

smegenų pažeidimo pobūdis

Daugiau apie tai galite paskaityti:

Jei sutinkate, kad reikia gerinti komunikaciją apie mokslą, ir norite pasiekti daugiau žmonių, išbandykite Mind the Graph nemokamai:

nepamirškite grafiko mokslinių iliustracijų

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai