Mokslinė komunikacija ne visada skirta publikuoti žurnaluose.

Nuo pat mokslo pradžios tokios asmenybės kaip Aristotelis, Galileo ir Newton skleisti savo teorijas mažoms žmonių grupėms. Šios grupės ėmė ginčyti ir domėtis tuo, kas joms buvo pateikta. Taip prasidėjo klausimų kvestionavimo kultūra ir išsivystė tai, ką dabar suprantame kaip mokslą.

Net tada, kai terminas "mokslas" nebuvo gerai žinomas, buvo didžių mąstytojų, kurie aptarinėjo pačius paprasčiausius kasdienio gyvenimo faktus. Tie mąstytojai nesitenkino neginčijamais faktais. Jie jautė norą įrodyti savo vertę, bandydami rasti teisingą atsakymą.

komunikacija apie mokslą

Kai Popper atvyko į scenarijų. falsifikavimo principas mokslo buvo pastatytas. Tuomet moksle įvyko didelis posūkis. Nuo to momento iki šių dienų buvo nuspręsta, kad niekada negalima įrodyti, jog kažkas yra teisinga, galima tik įrodyti, kad kažkas yra klaidinga. Laikantis šio paprasto ir gerai pagrįsto principo, bendravimas su mokslu niekada nebebus toks pat.bendravimasBėgo metai ir kilo naujų idėjų. Atrodė, kad pasaulis sukasi labai greitai, nes kasdien buvo daroma vis naujų atradimų. Kartu su dideliu naujų atradimų kiekiu atsirado ir kai kurių tyrimų bei teorijų nepatikimumas. Dėl šios priežasties to meto mąstytojai jautė poreikį suburti žmonių grupę, kuri galėtų aptarti ir sugriauti netinkamai pagrįstas teorijas.

komunikacija apie mokslą

Tuomet buvo sukurta studijų peržiūros sistema. Kad tavo atradimai būtų žinomi ir gerbiami, turėjai gauti tos srities ekspertų pritarimą. Tik tada jūsų tyrimą būtų leista skelbti patikimuose žurnaluose ir skaityti daugeliui kitų žmonių.

Mokslinė komunikacija nėra nauja, kaip mums atrodo. Tai procesas, kuris ilgainiui buvo pritaikytas. Mokslas suskilo į keletą kitų dalykų, priklausomai nuo kiekvieno tyrimo pobūdžio. Todėl nenuostabu, kad kiekvieno dalyko bendravimo būdą. ėmėsi skirtingų modelių.

Šiame vaizdo įraše matome kaip fizikai sprendė bendravimo problemas:

Mokslas bendravimas nuolat gerėja.. Siekiant pritaikyti informacijos sklaidą šiuolaikiniame pasaulyje, kuriamos naujos priemonės. Tokie terminai kaip ateities straipsnis, grafinės santraukos ir mokslinės infografikos - tai naujos tendencijos dabartinei ir būsimoms mokslininkų kartoms.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai