Ei, mokslo tyrinėtojau! Ar kada nors bandėte paaiškinti paprastiems žmonėms, kuo gyvenate? Ar tai buvo lengva? Nelabai, a? Mes žinome, kaip jaučiatės.

Priklausomai nuo nuotaikos ir klausiančiojo, skirkite laiko paaiškinti viską, ką darote. Rezultatas būna vienas iš dviejų:

A) Kalbate tarsi kalbėtumėte kita ir nuobodžia moksline kalba.
B) Kalbate kaip pamišęs mokslininkas, atliekantis keistus eksperimentus kaip filmuose.

Kodėl taip atsitinka? Kodėl žmonės nesusipažįsta su mokslo kasdienybe? Kodėl jie mano, kad tai nuobodu arba beprotiška?

Mokslinė komunikacija yra vienas iš daugelio dalykų, kurių dar nesame supratę, ir tai turi pasekmių. Žmonės paprastai tolsta nuo to, ko nesupranta. Ir pripažinkime, kad net mokslininkams būna sunku suprasti ką nors iš savo tyrimų srities.

Tačiau kodėl turime dėl to nerimauti?Mokslas turi daryti poveikį, keisti mąstymo būdą, ką nors tobulinti. Jei savo darbu negalite pasiekti pakankamai žmonių ir pakeisti situacijos, kokia prasmė apskritai tai daryti?

Jei žmonės nesijaučia galintys būti mokslo dalimi, galbūt mokslo komunikacija yra ta spraga.

Autorius Komiksų daktaras, Jorge Cham, pritaria mūsų požiūriui. Šiek tiek apie tai jis mums papasakojo savo nuostabioje kalboje, kurią skaitė 2012 m. "TEDx".

Mokslo prieinamumo užtikrinimas susijęs su jo paprasta ir smagu.

Jorge's darbas suteikia realistinę perspektyvą ir šiek tiek pristato naują žodyną. Jis pasitelkia humorą, kad pateiktų jaunųjų tyrėjų nerimą, kartu parodydamas, kad jie yra tokie patys kaip ir visi kiti. Todėl jo komiksai suteikia ryšį ir priartina žmones prie mokslinio gyvenimo.

PhD komiksai ne vieni gerinti komunikaciją apie mokslą..

WTF, Evoliucija?! rodo visiškai kitokį požiūrį ir veikia taip pat gerai.
Mara Grunbaum, juokdamasi iš evoliucijos, veda dialogą apie keistas savybes ir dar keistesnius gyvūnus. Peržiūrėkite vieną iš jos pranešimų:

komunikacija apie mokslą

Su ypatingu humoru ir įmantriais juokeliais Mara supažindina su morfologija, prisitaikymu ir biologine įvairove. Paprasta, smagu ir moksliška!

Jei kas nors patinka daugiau interaktyvumo, jums patiks Viz WTF. Šis tumblr rodo blogiausius duomenų vizualizavimo atvejus ir leidžia jums prisidėti. Viz WTF - tai pasijuokti iš kieno nors darbo ir pasimokyti, ko nedaryti. Puikiai tinka.

komunikacija apie mokslą

Išbandykite šias komunikacijos apie mokslą priemones su draugais ir priverskite juos pakeisti nuomonę apie mokslo pasaulį!

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai