Věda komunikace ne vždy jsou určeny k publikování v časopisech.

Od počátku vědy se osobnosti jako např. Aristoteles, Galileo a Newton šířit jejich teorie mezi malými skupinami lidí. Tyto skupiny začaly napadat a vyptávat se na to, co jim bylo předloženo. Tak vznikla kultura zpochybňování a vyvinula se do podoby, kterou dnes chápeme jako vědu.

I v době, kdy pojem "věda" nebyl příliš známý, existovali velcí myslitelé, kteří diskutovali o nejběžnějších skutečnostech každodenního života. Tito myslitelé se nespokojili s nezpochybnitelnými fakty. Ve snaze najít správnou odpověď pociťovali nutkání něco dokázat.

vědecká komunikace

Když Popper přišel do scénáře,. princip falzifikovatelnosti vědy. Pak došlo k zásadnímu obratu ve vědě. Od té chvíle až do dnešních dnů platilo, že nikdy nelze dokázat, že je něco správně, ale pouze to, že je něco špatně. Díky této jednoduché a dobře podložené zásadě by vědecká komunikace už nikdy nebyla stejná.komunikaceRoky plynuly a přicházely nové nápady. Zdálo se, že svět se točí velmi rychle s množstvím nových objevů každý den. Spolu s velkým množstvím nových objevů přišla i nespolehlivost některých studií a teorií. Proto tehdejší myslitelé cítili potřebu dát dohromady skupinu lidí, která by mohla diskutovat a rozbíjet teorie, které nebyly dobře podložené.

vědecká komunikace

Poté byl zaveden systém revizí studií. Aby byly vaše objevy známé a uznávané, museli jste získat souhlas odborníků na danou problematiku. Teprve pak by vaše studie měla povolení být publikována ve spolehlivých časopisech a mohla by si ji přečíst řada dalších lidí.

Vědecká komunikace není novinkou, jak si myslíme. Je to proces, který se v průběhu času přizpůsobil. Věda se rozdělila na několik dalších oborů v závislosti na tom. příroda každé studie. Není tedy překvapením, že způsob, jakým se jednotlivé předměty vyvinuly, aby komunikovaly také různé vzory.

V tomto video můžeme vidět jak fyzikové prošli komunikačními problémy:

Věda komunikace se neustále zlepšuje. Vznikají nové nástroje, které přizpůsobují způsob šíření informací v moderním světě. Pojmy jako článek budoucnosti, grafické abstrakty a vědecký infografika je novým trendem pro současné i budoucí generace vědců.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony