Jedním z nejčastěji skloňovaných slov současnosti je "interdisciplinarita". Čím rychleji se svět točí, tím více je třeba se učit a propojovat různé informace. S tím vznikají nové studijní obory a samozřejmě i budoucí kariéry.

Pokud jde o vědu, můžeme si představit přinejmenším jedno nové spojení: vědecké informace a komunikaci. Toto propojení vede k budoucím kariérám ve vědě.

Někteří vědci již nyní mění své dny strávené v laboratoři za kreativnější životní styl.

Budoucí kariéra ve vědě
Gil Costa

Gil Costa vystudovala biologii, má doktorát z neurověd a pracuje jako designérka vědecké komunikace. V současné době je Gil zodpovědný za design výzkumné komunikace rozvíjené v Champalimaudově nadaci, kde se stará o veškerou grafiku a design vědeckých článků. Jeho úkolem je předávat vědecké poznatky a pomáhat komunikaci mezi vědci.

Jako designér vědecké komunikace pomáhá vědcům extrahovat data z jejich závěrů a transformovat je do podoby obrázku. Gil říká, že musí sám trochu bádat, aktualizovat informace a hledat odkazy, aby správně pochopil, o co vědci při spolupráci usilují. Kromě toho musí být různě kreativní a otevřený zpětné vazbě, aby vytvořil co nejlepší umělecké dílo.

Mnoho vědců již pochopilo, že je třeba pracovat s vědeckou komunikací. Stejně jako Gil, i každý vědec, který má zájem objevovat nové obory, si může vyzkoušet novou kariéru.

Pokud se stále snažíte pochopit, jak funguje vědecká komunikace, přečtěte si tyto články:

Ve společnosti Mind the Graph také spojujeme vědu a komunikaci. Je důležité, aby vědci měli při této činnosti autonomii, protože my jsme ti nejlepší lidé, kteří mohou náš výzkum převést do obrázku nebo grafiky.

Na co čekáte? Udělejte první krok a vydejte se na jednu z budoucích vědeckých kariér.

Budoucí kariéra ve vědě

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony