Jednym z najbardziej popularnych obecnie słów jest "interdyscyplinarność". Im szybciej kręci się świat, tym więcej trzeba się uczyć i łączyć ze sobą różne informacje. W związku z tym powstają nowe kierunki studiów i, oczywiście, przyszłe kariery.

Jeśli chodzi o nauka możemy wymyślić co najmniej jeden nowy link: naukowy informacji i komunikacji. To połączenie prowadzi do przyszłej kariery w nauce.

Niektórzy naukowcy już teraz zamieniają pracę w laboratorium na bardziej kreatywny styl życia.

Przyszłe kariery w nauce
Gil Costa

Gil Costa jest absolwentem biologii, doktorem neurobiologii i pracuje jako projektant komunikacji naukowej. Obecnie Gil jest odpowiedzialny za projekt strony internetowej Badania Komunikacja opracowana w Fundacji Champalimaud, w której zajmuje się całą grafiką i projektowaniem dla artykuły naukowe. Jego wyzwaniem jest przekazywanie wiedzy naukowej i pomoc w komunikacji między badaczami.

Jako projektant komunikacji naukowej Gil pomaga naukowcom w wyodrębnianiu danych z ich wniosków i przekształcaniu ich w rysunki. Gil mówi, że musi sam przeprowadzić trochę badań, być na bieżąco i szukać referencji, aby właściwie zrozumieć, do czego dążą naukowcy podczas wspólnej pracy. Ponadto musi być bardzo kreatywny i otwarty na informacje zwrotne, aby dostarczyć najlepsze dzieło sztuki.

Wielu naukowców zrozumiało już potrzebę pracy z komunikacją naukową. Podobnie jak Gil, każdy naukowiec kto jest zainteresowany odkrywaniem nowych dziedzin, może spróbować nowej kariery.

Jeśli nadal próbujesz zrozumieć, jak działa komunikacja naukowa, przeczytaj to:

Przy Mind the Graph Łączymy również naukę i komunikację. Ważne jest, aby naukowcy mieli w tym zakresie autonomię, ponieważ jesteśmy najlepszymi osobami, które mogą przełożyć nasze badania na postać lub grafikę.

Na co czekasz? Zrób pierwszy krok i wybierz jedną z przyszłych karier w naukach ścisłych.

Przyszłe kariery w nauce

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony