Tiek mokslinių tyrimų dokumentuose, tiek bet kokio kito tipo dokumentuose lentelėse pateikiama kiekybinė informacija. Todėl labai svarbu, kad prie lentelių būtų pridedamos legendos, kurios auditorijai suteiktų tinkamą kontekstą.

Šią logiką galima taikyti ir skaičiams. Tačiau svarbu pabrėžti, kad kiekviena iš jų turi savitumų.

Šiame straipsnyje sužinosite apie paveikslėlių ir lentelių legendų apibrėžtis, jų skirtumus ir gausite naudingų patarimų, kaip jas pateikti pagal pasirinkto žurnalo gaires.

Kas yra lentelės legenda ir kodėl ji svarbi?

Lentelės, kaip ir paveikslai, yra vaizdinės priemonės, dažniausiai naudojamos sudėtingiems dalykams iliustruoti ir tyrimo metu surinktiems duomenims pateikti.

Lentelės legenda, dar vadinama lentelės pavadinimu, papildo lentelės turinį. Pagrindinė jos paskirtis - paremti lentelės informaciją, kad skaitytojai iš jūsų tyrimo padarytų teisingą išvadą. Taip pat ji puikiai padeda jiems interpretuoti pagrindinių rezultatų, jei tokių yra, prasmę.

Tas pats pasakytina ir apie paveikslėlių legendas. Tačiau tarp jų yra tam tikrų skirtumų, į kuriuos turite atsižvelgti.

Kalbėdami apie skaičius, nepamirškite naudoti Mind the Graph.

Po paties tyrimo vaizdinė medžiaga yra svarbiausias jūsų tiriamojo darbo privalumas. Jie yra atsakingi už skaitytojų, įskaitant ir tuos, kurie ne visai turi mokslinį išsilavinimą, pritraukimą.

Pradėkite kurti infografikus su Mind the Graph ir naudokite vaizdų galią savo naudai.

Paveikslėlio ir lentelės legendos skirtumai

Darant prielaidą, kad paveikslą galima interpretuoti įvairiais būdais, paveikslo legendoje reikia pateikti daugiau informacijos, todėl ji yra didesnė nei lentelės legendos apskritai. Kitas dalykas - jas galima pateikti vienoje pastraipoje, nesvarbu, ar ji yra virš paveikslo, ar po juo. Tai gali skirtis priklausomai nuo žurnalo gairių, todėl būkite atidūs visiems reikalavimams.

Kita vertus, stalo legendos yra gana trumpos, todėl jos turi būti virš stalo.

Jei norite pateikti daugiau informacijos, naudokite lentelės išnašą!

Lentelės išnaša dedama iškart po lentelės ir gali būti naudojama sutrumpintiems terminams apibrėžti, viršutinių indeksų simbolių reikšmei nurodyti (pvz., *, žymintis P<0,05), taip pat bet kokiai kitai skaitytojui suprasti padedančiai pastabai pateikti.

5 patarimai, kaip naudoti lenteles ir lentelių legendas moksliniuose straipsniuose

1. Žurnalai nenori, kad tekstuose būtų pateikiami skaičių sąrašai, o po jų - lentelė su tais pačiais skaičiais. Turėkite tai omenyje!

2. Jei kuriama gana trumpa lentelė (tik dvi ar trys eilutės ir stulpeliai), užuot naudoję lentelę, apsvarstykite galimybę informaciją apibendrinti sakiniu ar dviem, nes tokiu atveju lentelės legendos nereikės.

3. Visos lentelės, kuriomis iliustruojamas jūsų tyrimas, turi būti cituojamos tekste.

4. Lenteles (taip pat ir paveikslėlius) numeruokite tokia tvarka, kokia jos pateikiamos tekste.

5. Prieš pateikdami savo mokslinį straipsnį, susipažinkite su žurnalo gairėmis, kad padidintumėte jo svarbą leidinio viduje.

Čia pateikiamas mokslinių tyrimų darbo lentelės ir lentelės legendos pavyzdys:

lentelės legenda

Šiame pavyzdyje, paimtame iš vieno iš mūsų Sėkmės atvejai puslapį, autorius lentelės legendą naudojo kaip priemonę, padedančią skaitytojui suprasti rezultatus kaip visumą. Galite perskaityti visą straipsnį čia.

Kaip cituoti lenteles moksliniuose straipsniuose?

Apskritai tai priklauso nuo žurnalo publikavimo reikalavimų. Geras patarimas, kuris jums nekainuos daug laiko, - peržiūrėti neseniai paskelbtus tikslinio žurnalo straipsnius, kad galėtumėte rasti pavyzdžių. Tai gali jums parodyti teisingą kryptį, kuria vadovautis rengiant savo mokslinį dokumentą.

Būtų geriausia, jei taip pat nepamirštumėte, kad žodis "lentelė" niekada negali būti trumpinamas teksto citatose. Jis visada pateikiamas tiesiog kaip "lentelė" (pvz., 1 lentelė). Kitas svarbus dalykas yra tai, kad lentelė neturi tokių dalių kaip a, b ar c. Jei turite 1a ir 1b lenteles, rekomenduojame jas sujungti į vieną arba padalyti į 1 ir 2 lentelę.

Naudokite aukštos kokybės moksliškai tikslias iliustracijas savo mokslui perteikti.

Sutelkite dėmesį į vaizdus! Mind the Graph yra puiki priemonė tinkamai iliustruoti savo mokslinį darbą.

Pasirinkite jums tinkamiausią planą, užsisakykite dabar ir pradėkite kurti nuostabias infografikas, kad padidintumėte savo darbo aktualumą.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai