V tomto článku autor použil Mind the Graph k vytvoření infografiky, která vysvětluje psychedelicky asistovanou psychoterapii (PAP) mapovanou na trojosou psychiatrickou krizi.

Krize ve světě psychiatrie se zaměřením na farmaceutický průmysl

Eduardo Schenberg (2018) studoval psychoterapii s pomocí psychedelik. Duševních poruch přibývá, zatímco vývoj nových psychiatrických léků klesá. Schválení nových molekulárních jednotek pro psychiatrické stavy americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv kleslo ze 13 v roce 1996 na jednu v roce 2016.

Problémy spojené s psychiatrickou diagnózou se objevily v roce 2010, kdy britská Rada pro lékařský výzkum zveřejnila strategii pro duševní zdraví. Radikální novinkou je psychedelicky asistovaná psychoterapie (PAP): odborně vedené užívání ketaminu, MDMA, psilocybinu, LSD a ibogainu. PAP může snížit nebo dokonce odstranit problémy s adherencí k lékům a polyfarmakoterapií.

Do studie bylo zařazeno 100 dobrovolníků.

Zkontrolujte původní článek zde.

Grafické abstraktum poháněné Mind the Graph

Vyrobeno s Mind the Graph

Na výše uvedeném grafickém abstraktu této práce vidíme psychedelicky asistovanou psychoterapii (PAP) zmapovanou na trojosé psychiatrické krizi.

Ikona uprostřed představuje model PAP, který se nachází uvnitř trojúhelníku promítajícího tři osy současné psychiatrické krize: terapeutickou. (DOLNÍ), diagnóza (PRAVDA)a vysvětlení (VLEVO).

Nejvzdálenější černý kruh představuje hlavní koncepční formulaci každé osy v současné psychiatrické teorii, tj. mozkové dysfunkce diagnostikované jako diskrétní kategorické poruchy léčené specifickými léky. Nejvnitřnější bílý kruh představuje koncepty podporované PAP: duševní poruchy diagnostikované jako multidimenzionální spektra léčená holisticky.

Závěry potenciálně zpochybňují předchozí výzkumy na toto téma: "PAP podporuje vícerozměrné spektrum. Návrhy jako RDoC však byly kritizovány pro svůj biomedicínský redukcionismus. Psychedelický výzkum uznává koncept souboru a nastavení jako klíčový pro získané výsledky," uvedl Schenberg.

Dokumenty Dopad a výkon

Můžeme analyzovat pomocí Altmetric údaje, které tento dokument měl více zobrazení než 99% všech ostatních článků Frontier. Zaznamenali jsme také vyšší výkon v citacích, tento článek měl více citací než 96% všech článků Frontiers.

altmetric
altmetric

Cítíte se inspirováni? Začněte vytvářet svůj vlastní design právě teď!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony