Vizualizace, jako jsou infografiky a prezentace, jsou skvělým nástrojem obsahového marketingu. Jejich návrh a tvorba však nemusí být nejjednodušší, pokud nemáte přístup ke správným nástrojům.

Na trhu existuje mnoho populárních nástrojů pro grafický design. Vybrat si jeden a držet se ho, může být proto zdrcující. Nechcete přece zkoušet všechny nástroje a ztrácet čas.

Dva z nejvýznamnějších nástrojů pro grafický design, které byste mohli zvážit, jsou Mind the Graph a Piktochart. 

Zatímco Piktochart je jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro navrhování, Mind the Graph je jednou z nejlepších a cenově dostupnějších alternativ Piktochartu. 

Piktochart je skvělý pro jednoduché infografiky, plakáty a prezentace. A Mind The Graph, jedna z nejoblíbenějších alternativ k Piktochart, vám pomůže vytvářet vysoce kvalitní designové infografiky, grafické abstrakty, vědecké plakátya prezentace během několika minut.

Infografika musí být nástroj, který přesně odpovídá vašim potřebám a požadavkům. Pokud jste si nevěděli rady s výběrem vhodného nástroje, máme pro vás řešení.

V tomto obsáhlém průvodci objektivně rozebereme výhody a nevýhody Piktochartu a Mind the Graph, abyste mohli ušetřit čas, vybrat si správný nástroj a věnovat se svým každodenním činnostem.

Použitelnost - Mind the Graph vs. Piktochart

Použitelnost je jedním z prvních faktorů, které musíte při výběru nástroje zvážit, zejména v případě grafického designu.

Pokud totiž nemáte žádné profesionální zkušenosti s grafickým designem, může pro vás být vytváření návrhů od nuly náročným úkolem.

Bez správného nástroje by byla křivka učení pro vytvoření několika prvních návrhů příliš vysoká. To rozhodně není něco, co byste pro sebe a svůj tým chtěli.

Pokud jste designér, může být zvykání si na nový nástroj časově náročné. Proto většina marketérů a designérů hledá u nástroje pro grafický návrh jako jednu z hlavních vlastností použitelnost a vy byste měli také.

Piktochart

Piktochart má skvělé hodnocení použitelnosti. Ať už se jedná o infografiky, plakáty, grafiky, zprávy nebo prezentace.

Můžete si vybrat z široké škály šablon. Díky tomu si můžete snadno vybrat šablonu a upravit ji podle svých návrhů. 

Piktochart vám nabízí bezplatnou knihovnu plnou ikon, ilustrací a obrázků. Můžete si tedy vyhledat ty, které chcete přidat, a váš návrh bude připraven.

Situace se trochu zkomplikuje, když chcete začít s návrhem od začátku, místo abyste použili předpřipravené šablony.

Tuto možnost byste mohli zvolit, pokud máte na mysli konkrétní design. Nebo pokud chcete zvolit návrhy, které jsou velmi přizpůsobené požadavkům vaší firmy.

Předpokládejme například, že chcete vytvořit vlastní šablonu pro všechny grafické prvky sociálních médií a chcete, aby byla jedinečná a přizpůsobená vaší značce. Pak by volba předem připravené šablony nemusela být tou nejlepší volbou.

Pro takové případy se může zdát, že začínat od nuly je pro Piktochart zdrcující. Pravděpodobně budete hledat nějaké bezplatné alternativy k aplikaci Piktochart, které jsou snadno pochopitelné a použitelné.

Mind the Graph

Když mluvíme o nejlepší alternativě k Piktochartu, kterou je Mind the Graph, můžeme snadno říci, že je méně ohromující a snadněji se používá. 

Práce s Mind the Graph je poměrně jednoduchá a intuitivní. Má několik opravdu jednoduchých, ale výkonných možností návrhu, které vám pomohou dokončit vaše návrhy během několika minut.

Křivka učení s nástrojem Mind the Graph je rozhodně nízká, protože nástroj vám pomůže intuitivně projít celým procesem návrhu. 

Snadná použitelnost platí, i když začínáte s návrhem od nuly. Nástroj vás provede všemi kroky pomocí nápověd, které vás přesně informují o dalších krocích. 

Namísto zdrcující prohlídky nástroje na začátku se zobrazí tipy nástrojů, kdykoli začnete používat novou funkci pro svůj návrh.

Možnosti designu jsou také poměrně srozumitelné a nestane se vám, že byste hledali odpovědi a přemýšleli, co tyto designové prvky znamenají.

Přizpůsobení návrhů na základě vašich požadavků a značky je také poměrně snadné, pokud se rozhodnete pro bezplatnou alternativu Piktochart, jako je Mind the Graph.

Verdikt

Když to shrneme, Mind the Graph rozhodně dosahuje vysokého hodnocení, pokud jde o použitelnost nástroje. Musíme však říci, že ani Piktochart nezůstává pozadu, a jakmile jej začnete chvíli používat, určitě si na něj zvyknete.

Jedinečnost - Mind the Graph vs. Piktochart

Možná si teď říkáte, co je na Piktochartu a Mind the Graph tak jedinečného. V čem jsou jedinečné a v čem vám mohou pomoci při dosahování vašich cílů? Oba návrhové nástroje jsou svým způsobem jedinečné. Pojďme si každý z nich podrobně rozebrat.

Piktochart i Mind the Graph sdílejí několik vynikajících funkcí, například obrovskou knihovnu šablon, ze kterých si můžete vybrat, snadné přetahování vizuálního plátna, skvělé součásti návrhu a několik možností nastavení velikosti.

Piktochart

Jedinečnost aplikace Piktochart spočívá v její funkci vizualizace dat. Nástroj umožňuje vytvářet vizuální ilustrace dat ve formě grafů a diagramů. Data můžete propojit pomocí aplikace Excel nebo Google Sheets a nástroj vám pomůže vytvořit vizualizace dat.

Další jedinečnou funkcí aplikace Piktochart je, že umožňuje přizpůsobit návrhy tak, aby odpovídaly barvám vaší značky. Můžete například nahrát logo své značky a nástroj převezme barvy vašeho loga pro váš návrh, ať už se jedná o pitch deck nebo prezentaci.

Mind the Graph

Mind the Graph, jedna z nejlepších alternativ Piktochartu, je také svým způsobem jedinečná. Jednou z nejvýraznějších vlastností Mind the Graph jsou ilustrace na vyžádání.

Ano, slyšíte správně! Pokud hledáte konkrétní ilustraci pro své návrhy, ať už jde o ikonu nebo obrázek, můžete si ji jednoduše vyžádat. A lidé z Mind the Graph vám ji navrhnou.

Dalším faktorem, kterým MidnTheGraph vyniká, je jeho rozsáhlá knihovna vědeckých ilustrací.

Získáte přístup ke 40 000 přesných vědeckých ilustrací, které můžete použít pro vědecké postery, prezentace, grafické abstrakty a mnoho dalších.

Vědecké ilustrace a grafiku je velmi obtížné sehnat a díky službě Mind the Graph mají uživatelé přístup k téměř jakékoli vědecké ilustraci nebo mohou využít možnost ilustrace na vyžádání.

Verdikt

Pokud jde o jedinečnost, Mind the Graph opět vítězí nad Piktochartem. Díky ilustracím na vyžádání a vědecké knihovně je těžké tuto skvělou bezplatnou alternativu k Piktochartu přehlédnout.

Funkce - Mind the Graph vs. Piktochart

Funkce jsou samozřejmě jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba zohlednit u každého návrhového nástroje. Bez správných funkcí byste nebyli schopni vytvářet návrhy podle svých potřeb, bez ohledu na ostatní faktory.

Náš hloubkový průzkum ukázal, že Piktochart i Mind the Graph mají několik úžasných a zajímavých funkcí, díky kterým se pro vás proces navrhování stane potěšením, nikoliv utrpením. Pojďme si funkce obou těchto nástrojů důkladně probrat.

Piktochart

Piktochart má několik vynikajících funkcí, které vyhovují potřebám designu v různých odvětvích, jako jsou lidské zdroje, marketing, finance a zdravotnictví. 

Templates

Široká škála předpřipravených šablon dělá z Piktochartu jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro návrh. Jakmile se do nástroje zaregistrujete, získáte připravené šablony pro následující typy návrhů:

 • Infografika
 • Prezentace
 • Plakáty
 • Zprávy
 • Letáky
 • Grafika sociálních médií

Pokud se rozhodnete pro jeden z těchto návrhů, získáte širokou škálu šablon, ze kterých si můžete vybrat. Můžete si jednoduše vybrat motiv a začít jej upravovat podle svých požadavků.

Branding

Jak již bylo řečeno, jednou z nejžádanějších funkcí aplikace Piktochart je možnost přizpůsobit návrhy barvám vaší značky během několika sekund. 

Logo své značky můžete jednoduše nahrát a přetáhnout na návrh. Na základě loga můžete okamžitě změnit písmo a barvy návrhu.

To zkracuje proces výběru barev značky v nástroji a následné ruční změny barev návrhů na základě barevné palety vaší značky.

Tento proces může být zdlouhavý zejména v případě, že používáte předem připravenou šablonu, která obsahuje 4 až 5 barev, které chcete nahradit.

Poté budete mít vždy k dispozici vlastní paletu barev a písma, abyste mohli upravovat své návrhy. Tato funkce je velmi užitečná pro návrháře, kteří se zabývají logy více značek, nebo pro obchodníky, kteří se zabývají více značkami.

Vizualizace dat

Vizualizace dat je další skvělou funkcí nástroje Piktochart, která vám pomůže nahrát do nástroje data a vytvořit na jejich základě vlastní vizualizace. 

Pokud se zabýváte technologiemi v oblasti lidských zdrojů nebo financí, kde jsou vizualizace dat nesmírně důležité, může se stát, že spoustu času promarníte nahráváním dat a vytvářením analytických panelů a vlastní grafiky.

Nástroj, jako je Piktochart, vám zachrání den.

Piktochart umožňuje nahrát nezpracovaná data z aplikace Excel nebo Google Sheets.

Data můžete propojit s nástrojem Piktochart a ten vám nabídne různé druhy vizualizací, jako jsou koláčové grafy, sloupcové grafy, grafy rozptylu a podobné ilustrace. 

Pomocí Piktochartu můžete využívat i dynamická data.

Odvětví

Piktochart je určen profesionálům z různých odvětví a pomáhá nám s návrhy pro každé z těchto odvětví. Nástroj nabízí řešení vhodná pro profesionály v oblasti financí, zdravotnictví, lidských zdrojů a marketingu.

Piktochart se stal nástrojem pro tisíce profesionálů z těchto odvětví a přinesl jim skvělé výsledky.

Mind the Graph

Mind the Graph představuje pro Piktochart těžkou konkurenci, pokud jde o funkce. Má několik opravdu úžasných, jedinečných funkcí, na které si musíte dát pozor.

Templates

Mind the Graph má velkou knihovnu předpřipravených šablon, ze kterých si můžete vybrat. Jednoduchým vyhledáváním budete ohromeni množstvím šablon, které jsou k dispozici pro vaše návrhy. Nemusíte tedy nutně začínat od čistého plátna - to vám vše značně usnadní.

Pomocí aplikace Mind the Graph získáte šablony pro následující typy návrhů:

 • Infografika
 • Plakáty
 • Prezentace
 • Grafické abstrakty

Kromě těchto možností můžete také začít s vlastní šablonou návrhu s velikostí podle vlastního výběru. Získáte také několik užitečných šablon pro čísla, obrázky, časové osy, cykly a procesy.

Největší knihovna vědecky přesných ilustrací na světě

Pokud se zabýváte navrhováním vědeckých infografik, plakátů nebo prezentací, víte, že hledání dobrých online ilustrací bez autorských práv je skutečný problém.

Hledání dobrých ilustrací k vědeckým návrhům může trvat hodiny.

Na pomoc vám přichází Mind the Graph s galerií neuvěřitelných 40 000 vědeckých ilustrací. Ve skutečnosti se jedná o jednu z největších knihoven vědecky přesných ilustrací.

Všechny ilustrace, které hledáte, byste tedy s největší pravděpodobností našli v aplikaci MidnTheGraph.

Další skvělou funkcí je možnost přizpůsobení těchto ilustrací.

Nelíbí se vám barva ilustrace, kterou jste si vybrali? Super, prostě si vyberte jinou verzi ilustrace, která se vám líbí víc.

Ilustrace na vyžádání

Jak již bylo zmíněno, jednou z nejlepších alternativ k Piktochartu je funkce ilustrací na vyžádání.

Tento druh podpory na vyžádání je u většiny špičkových nástrojů pro grafický design dostupných na trhu vzácný.

Ačkoli jsme si naprosto jisti, že rozsáhlá knihovna Mind the Graph se 40 000 ilustracemi bude vašim návrhářským potřebám stačit, možná stále cítíte potřebu nových ilustrací, které byste chtěli do svých návrhů přidat.

V takových situacích stačí, když dáte podpoře Mind the Graph vědět, jaké ilustrace přesně potřebujete, a oni vám je vyrobí na míru!

Exkluzivní obsah pro vědeckou komunitu

Komunita uživatelů Mind the Graph se skládá převážně z výzkumných pracovníků, vědců a doktorandů. Důvodem je exkluzivní vědecký obsah, který vám Mind the Graph nabízí.

Ať už jste výzkumný pracovník, který se potýká s návrhy grafických abstraktů pro své výzkumné práce, nebo zdravotnický pracovník, který už neví, jak najít ty správné ilustrace do své další velké prezentace, Mind the Graph je přesně ten nástroj, který hledáte.

Kompletní autorská práva s verzí Premium

Hlavním problémem návrhů a ilustrací ve výklencích je, že se na ně vztahují autorská práva. Není tedy tak snadné jako pomocí Googlu najít ilustrace pro své návrhy a bezmyšlenkovitě je použít.

Mind the Graph vám poskytuje autorská práva na všechny ilustrace a exkluzivní návrhy, které jsou v nástroji k dispozici. To je součástí prémiové funkce nástroje. 

Pro své výtvory budete mít k dispozici licence Creative Commons a můžete dokonce převést autorská práva na vydavatele třetích stran bez předchozí konzultace s Mind the Graph.

Verdikt

Na závěr této části můžeme říci, že Mind the Graph má několik docela dobrých, nikde jinde nenalezených funkcí. Funkcí Piktochartu je však více a předčí naše očekávání.

Ceny - Mind the Graph vs. Piktochart

Dalším velmi důležitým faktorem při výběru návrhového nástroje je cena. Zejména pokud hledáte návrhový nástroj pro práci na opakujících se projektech, potřebujete nástroj, který je cenově dostupný a vejde se do vašeho rozpočtu. 

Pokud jste hledali alternativy k aplikaci Piktochart, které jsou zdarma nebo cenově dostupnější, pak je pro vás nejlepší volbou Mind the Graph. Podívejme se na různé cenové plány obou těchto návrhových nástrojů.

Piktochart

Piktochart má bezplatnou verzi i placené verze od $0 do $99 měsíčně. 

Zdarma

Bezplatný plán Piktochart nabízí 5 vizualizací každý měsíc spolu s přístupem k celé knihovně šablon. Nabízí také úložiště a export obrázků, ale vaše návrhy budou opatřeny vodoznakem Piktochart.

Pro

Pro verze Piktochart může být nejlepší pro jednotlivce s cenou $29 každý měsíc. Získáte neomezený počet vizualizací, další úložiště, možnost vytvářet vlastní barevná schémata a nahrávat písma a nemuseli byste se obávat vodoznaku Piktochart.

Tým

Pokud jste tým méně než 5 lidí, měli byste si vybrat tento plán, který začíná na 99$ měsíčně. Získáte všechny funkce plánu Pro spolu s funkcemi pro snadnou spolupráci s týmem na více projektech.

Vlastní

Pokud jste tým o více než 5 členech, možná budete chtít kontaktovat lidi ze společnosti Piktochart a získat plán s vlastní cenou podle vašich požadavků.

Vzdělávání/neziskové organizace

Piktochart má také specifické plány pro vzdělávací a neziskové organizace. Oba tyto plány jsou dodávány s tarifem Pro za $39,99 měsíčně a s tarifem Team za $199,95 měsíčně.

Mind the Graph

Mind the Graph má bezplatnou verzi i placené verze od $0 do $59 měsíčně.

Začátečník / zdarma

Bezplatná verze Mind the Graph pro začátečníky má podobné funkce jako bezplatná verze Piktochart. Získáte až 4 vizualizace, 1 upravitelný obrázek a 1 externí soubor k nahrání. 

Vizuály navržené pomocí bezplatné verze Mind the Graph budou obsahovat vodoznak. Mind the Graph je jednou z nejlepších bezplatných alternativ k aplikaci Piktochart.

Junior

Juniorský plán Mind the Graph je jednou z nejpříznivějších možností konstrukčních nástrojů na trhu. 

Získáte 10 ilustrací a exkluzivní přístup do jejich obrovské knihovny ilustrací za cenu pouhých $5 měsíčně, což je docela přijatelná cena. Navíc každý měsíc získáte také jednu ilustraci na vyžádání zdarma.

Proto je Mind the Graph jednou z nejvyhledávanějších alternativ Piktochart na trhu.

Senior

Seniorský tarif Mind the Graph stojí $9 měsíčně a v této verzi získáte neomezený počet vizualizací, upravitelných obrázků a samozřejmě přístup do jejich knihovny ilustrací. S plánem Senior získáte také 5 ilustrací na vyžádání každý měsíc. 

S plánem Senior získáte další výhody, jako jsou žádosti o nové styly šablon, tipy a podpora od týmu designu a infografiky společnosti Mind the Graph a přednostní zákaznická podpora.

ProTeams

Pro 10 uživatelů současně si můžete zvolit plán ProTeam od společnosti Mind the Graph. Získáte všechny funkce z plánu Senior spolu s 50 žádostmi o ilustrace na vyžádání každý měsíc. Získáte také možnost spolupráce s týmem a exkluzivní přístup k týmu designérů Mind the Graph.

Verdikt

Když to shrneme, můžeme říci, že Mind the Graph je jasným vítězem, pokud jde o cenovou dostupnost. Za úžasnou cenu $9 měsíčně získáte přístup k exkluzivním ikonám, ilustracím a obrázkům a až 10 vlastním vizuálům bez vodoznaku.

Můžeme tedy s jistotou říci, že pokud jste hledali cenově dostupnější alternativy k aplikaci Piktochart, Mind the Graph bude vaším nástrojem pro navrhování.

Výhody a nevýhody

Nyní, když jsme podrobně probrali, jak se nástroje Piktochart a Mind the Graph liší z hlediska funkcí, jedinečnosti, použitelnosti a ceny, můžeme vše shrnout v této části s výhodami a nevýhodami.

Zde jsme na základě rozsáhlého výzkumu objektivně rozebrali výhody a nevýhody obou těchto nástrojů, abychom vám usnadnili práci.

Výhody a nevýhody Mind the Graph

Klady

 1. Mind the Graph má vysoké hodnocení použitelnosti. Nástroj je velmi intuitivní a nepotřebujete žádný čas navíc, abyste zjistili, jak s tímto nástrojem pracovat. Snadné nápovědy k nástrojům, které vás provedou procesem návrhu, a možnosti přetahování ilustrací podle vašeho výběru z něj dělají volbu, která nemá chybu.
 2. Společnost Mind the Graph má největší knihovnu vědecky přesných ilustrací na světě, což je něco, co lze najít jen zřídka. Získáte přístup k veškerému jejich exkluzivnímu obsahu za ceny již od $5 měsíčně.
 3. Funkce ilustrací na vyžádání může být jedním z hlavních důvodů, proč si vybrat tuto alternativu Piktochart. Přestože vám jejich rozsáhlá knihovna ilustrací bude stačit, můžete si od týmu Mind the Graph vyžádat bezplatné ilustrace, pokud potřebujete pro své návrhy něco specifického.
 4. Mind the Graph má pro začátek obrovské množství šablon, takže nemusíte procházet úzkostí při vytváření složitého designu od samého začátku. Můžete použít jejich předpřipravené šablony a mít své návrhy hotové během několika minut.
 5. S prémiovou verzí Mind the Graph získáte exkluzivní přístup k jejich designérskému týmu a prémiové podpoře, což je příjemná vlastnost.
 6. Dalším významným faktorem, který je vrcholem Mind the Graph, je jeho cenová dostupnost. Ať už jste jednotlivec, nebo organizace, která chce spolupracovat se svým týmem, Mind the Graph je mimořádně cenově výhodný vzhledem ke všem úžasným funkcím, které nabízí.

Nevýhody

 1. Jednou z nevýhod aplikace Mind the Graph je, že neobsahuje funkci vizualizace dat. Grafy a diagramy můžete vytvářet ručním přidáváním dat. Nástroj však nelze propojit s tabulkami Excel nebo Google. Pokud jste jednotlivec nebo tým, který potřebuje nástroj, který automaticky převede vaše data do vizuální podoby, nemusí být Mind the Graph pro vás tou správnou volbou.
 2. Další nevýhodou aplikace Mind the Graph je, že nenabízí možnost vytvořit si vlastní barevná schémata a nahrát vlastní písma a použít je pro všechny návrhy.

Výhody a nevýhody aplikace Piktochart

Klady

 1. Jednou z největších výhod aplikace Piktochart je její široká knihovna plná šablon pro různé typy návrhů, jako jsou plakáty, infografiky, grafika pro sociální média a mnoho dalších. Pustit se do návrhů je poměrně snadné, když využijete tyto šablony.
 2. Piktochart nabízí vizualizaci dat, která umožňuje připojit tabulku Excel nebo Google a nahrát do ní data. Nástroj automaticky generuje grafy a tabulky přizpůsobené vašim datům - to je něco, co dělá z Piktochart jednu z nejlepších voleb pro profesionály, kteří se zabývají daty.
 3. Značkování pomocí aplikace Piktochart je poměrně jednoduché. Můžete nahrát logo své značky a nástroj zachytí barvy a písma vaší značky pro všechny vaše budoucí návrhy.
 4. S nástrojem Piktochart je velmi snadné spolupracovat s týmy a mít návrhy hotové během chvilky.
 5. Piktochart je určen pro profesionály z různých odvětví, jako je zdravotnictví, marketing, finance a lidské zdroje. Mají také cenové plány pro vzdělávací a neziskové organizace.

Nevýhody

 1. Pro začátečníky, kteří s designem teprve začínají, může být Piktochart kvůli ohromnému množství možností, které jsou v nástroji k dispozici, velmi náročný na učení. Navrhování vlastní grafiky od nuly se může zdát na začátku obtížné, ačkoli je snadné se v něm zorientovat, jakmile začnete nástroj používat častěji.
 1. Přestože Piktochart obsahuje obrovskou knihovnu ilustrací, není možné si vyžádat ilustrace, které nejsou v knihovně k dispozici.
 1. Cena Piktochartu je spíše na vyšší úrovni. Pokud jste jednotlivec nebo začínající firma, která chce publikovat více infografik, možná se poohlédnete po nějaké alternativě Piktochart, která je zdarma a cenově dostupnější.

Závěr

Tady máte ucelený pohled na návrhové nástroje Piktochart a Mind the Graph. Dali jsme si záležet na tom, aby srovnání bylo co nejobjektivnější a nejautentičtější, abyste získali 360stupňový pohled na výhody a nevýhody obou těchto vynikajících nástrojů.

Pokud hledáte nástroj pro navrhování, který je jednou z nejlepších alternativ Piktochart, pak se musíte rozhodnout pro Mind the Graph. Nástroji Mind the Graph důvěřují výzkumní pracovníci a akademici z více než 100 nejlepších akademických, vzdělávacích a průmyslových institucí.

Pro verze Mind the Graph začíná na $5 měsíčně, což je do značné míry cenově dostupné ve srovnání s verzí Piktochart, která začíná na $29 měsíčně.

S Mind the Graph můžete získat přístup k exkluzivnímu vědeckému obsahu, který je na internetu velmi vzácný. Rozhodně byste si měli vyzkoušet bezplatnou verzi Mind the Graph, abyste si byli jisti, zda nástroj vyhovuje vašim požadavkům a návrhovým cílům.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony