Vizuály, ako sú infografiky a prezentácie, sú skvelým nástrojom obsahového marketingu. Ich navrhovanie a vytváranie však nemusí byť najjednoduchšie, ak nemáte prístup k správnym nástrojom.

Na trhu je veľa populárnych nástrojov na grafický dizajn. Preto môže byť preťažujúce vybrať si jeden a držať sa ho. Nechcete predsa skúšať všetky nástroje a strácať čas.

Dva z najvýznamnejších nástrojov na grafický dizajn, ktoré by ste mohli zvážiť, sú Mind the Graph a Piktochart. 

Hoci je Piktochart jedným z najpopulárnejších nástrojov na navrhovanie, Mind the Graph je jednou z najlepších a cenovo dostupnejších alternatív Piktochartu. 

Piktochart je skvelý na jednoduché infografiky, plagáty a prezentácie. A Mind The Graph, jedna z najpopulárnejších alternatív k Piktochart, vám pomôže vytvoriť vysokokvalitný dizajn infografiky, grafické abstrakty, vedecké plagátya prezentácie v priebehu niekoľkých minút.

Infografický nástroj musí presne vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám. Takže ak ste si nevedeli rady s výberom nástroja, ktorý chcete použiť, máme pre vás riešenie.

V tomto komplexnom sprievodcovi objektívne rozoberieme výhody a nevýhody Piktochart a Mind the Graph, aby ste mohli ušetriť čas, vybrať si správny nástroj a pokračovať v práci.

Použiteľnosť - Mind the Graph vs. Piktochart

Použiteľnosť je jedným z prvých faktorov, ktoré musíte zvážiť pri výbere nástroja, najmä pri grafickom dizajne.

Ak totiž nemáte profesionálne skúsenosti s grafickým dizajnom, vytváranie návrhov od nuly môže byť zvyčajne náročná úloha.

Bez správneho nástroja by bola krivka učenia sa pri vytváraní niekoľkých prvých návrhov príliš vysoká. To určite nie je niečo, čo by ste pre seba a svoj tím chceli.

Ak ste dizajnér, zvykanie si na nový nástroj môže byť časovo náročné. Preto väčšina marketérov a dizajnérov hľadá použiteľnosť ako jednu z najdôležitejších vlastností nástroja na grafický dizajn a mali by ste ju hľadať aj vy.

Piktochart

Piktochart má skvelé hodnotenie použiteľnosti. Či už ide o infografiku, plagáty, grafiku, správy alebo prezentácie.

Na výber máte širokú škálu šablón. Vďaka tomu si môžete ľahko vybrať šablónu a upraviť ju podľa svojich návrhov. 

Piktochart vám poskytuje bezplatnú knižnicu plnú ikon, ilustrácií a obrázkov. Môžete si teda vyhľadať tie, ktoré chcete pridať, a váš návrh bude pripravený.

Veci sa trochu skomplikujú, keď chcete začať akýkoľvek dizajn od nuly namiesto toho, aby ste použili vopred pripravené šablóny.

Túto možnosť môžete zvoliť, ak máte na mysli konkrétny dizajn. Alebo ak si chcete vybrať návrhy, ktoré sú veľmi prispôsobené vašim obchodným požiadavkám.

Predpokladajme napríklad, že chcete vytvoriť prispôsobenú šablónu pre všetky svoje grafické prvky v sociálnych médiách a chcete, aby bola jedinečná a prispôsobená vašej značke. V tom prípade nemusí byť výber vopred pripravenej šablóny tou najlepšou voľbou.

V takýchto prípadoch sa môže zdať, že začať od nuly je pre Piktochart zdrvujúce. Pravdepodobne budete hľadať nejaké bezplatné alternatívy k Piktochart, ktoré sú jednoduché na pochopenie a používanie.

Mind the Graph

Keď hovoríme o najlepšej alternatíve k Piktochart, ktorou je Mind the Graph, môžeme ľahko povedať, že je menej ohromujúca a jednoduchšia na používanie. 

Mind the Graph je celkom jednoduchý a intuitívny nástroj na prácu. Má niekoľko naozaj jednoduchých, ale výkonných možností návrhu, ktoré vám pomôžu dokončiť vaše návrhy za niekoľko minút.

Krivka učenia s Mind the Graph je rozhodne nízka, pretože nástroj vám pomôže intuitívne prejsť celým procesom návrhu. 

Jednoduchá použiteľnosť platí aj vtedy, keď začínate dizajn od nuly. Nástroj vás prevedie všetkými krokmi pomocou tipov, ktoré vás presne informujú o ďalších krokoch. 

Namiesto zdrvujúcej prehliadky nástroja na začiatku sa vždy, keď začnete používať novú funkciu pre svoj návrh, zobrazia tipy nástrojov.

Možnosti dizajnu sú tiež celkom zrozumiteľné a nestane sa vám, že by ste hľadali odpovede a rozmýšľali, čo tieto funkcie dizajnu znamenajú.

Prispôsobenie návrhov na základe vašich požiadaviek a značky je tiež celkom jednoduché, ak sa rozhodnete pre bezplatnú alternatívu Piktochart, ako je napríklad Mind the Graph.

Verdikt

Ak to zhrnieme, Mind the Graph má rozhodne vysoké skóre, pokiaľ ide o použiteľnosť nástroja. Musíme však povedať, že ani Piktochart nezaostáva a po chvíli používania si naň zvyknete.

Jedinečnosť - Mind the Graph vs. Piktochart

Možno sa teraz pýtate, čo je na Piktocharte a Mind the Graph také jedinečné. V čom sú jedinečné a v čom vám môžu pomôcť pri dosahovaní vašich cieľov? Oba návrhové nástroje sú svojím spôsobom jedinečné. Poďme si každý z nich podrobne rozobrať.

Piktochart aj Mind the Graph majú niekoľko spoločných vynikajúcich funkcií, napríklad obrovskú knižnicu šablón, z ktorých si môžete vybrať, jednoduché vizuálne plátno na ťahanie a púšťanie, skvelé komponenty dizajnu a viacero možností veľkosti.

Piktochart

Jedinečnosť aplikácie Piktochart spočíva v jej funkcii vizualizácie údajov. Tento nástroj umožňuje vytvárať vizuálne ilustrácie vašich údajov vo forme grafov a diagramov. Svoje údaje môžete prepojiť pomocou aplikácie Excel alebo Google Sheets a nástroj vám pomôže vytvoriť vizualizácie údajov.

Ďalšou jedinečnou funkciou aplikácie Piktochart je, že vám umožňuje prispôsobiť návrhy tak, aby zodpovedali farbám vašej značky. Môžete napríklad nahrať logo svojej značky a nástroj prevezme farby vášho loga pre váš návrh, či už ide o pitch deck alebo prezentáciu.

Mind the Graph

Mind the Graph, jedna z najlepších alternatív Piktochart, je tiež svojím spôsobom jedinečná. Jednou z najvýraznejších funkcií Mind the Graph sú ilustrácie na požiadanie.

Áno, počuli ste správne! Ak hľadáte konkrétnu ilustráciu pre svoje návrhy, či už ide o ikonu alebo obrázok, môžete si ju jednoducho vyžiadať. A ľudia zo spoločnosti Mind the Graph vám ju navrhnú.

Ďalším faktorom, ktorým MidnTheGraph vyniká, je jeho obrovská knižnica vedeckých ilustrácií.

Získate prístup k 40 000 presným vedeckým ilustráciám, ktoré môžete použiť na vedecké postery, prezentácie, grafické abstrakty a mnohé ďalšie.

Vedecké ilustrácie a grafiku je veľmi ťažké nájsť a vďaka službe Mind the Graph majú používatelia prístup k takmer všetkým vedeckým ilustráciám alebo môžu využiť možnosť ilustrácie na požiadanie.

Verdikt

Pokiaľ ide o jedinečnosť, Mind the Graph opäť vyhráva nad Piktochartom. Vďaka ilustráciám na požiadanie a vedeckej knižnici je ťažké prehliadnuť túto skvelú bezplatnú alternatívu k Piktochart.

Funkcie - Mind the Graph vs. Piktochart

Funkcie sú, samozrejme, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné zohľadniť pri každom nástroji na navrhovanie. Bez správnych funkcií by ste nemohli vytvárať návrhy podľa svojich potrieb bez ohľadu na ostatné faktory.

Náš hĺbkový prieskum ukázal, že Piktochart aj Mind the Graph majú niekoľko úžasných a vzrušujúcich funkcií, vďaka ktorým bude váš proces navrhovania skôr potešením ako zdržaním. Poďme si podrobne rozobrať funkcie oboch týchto nástrojov.

Piktochart

Piktochart má niekoľko vynikajúcich funkcií, ktoré vyhovujú potrebám dizajnu z rôznych odvetví, ako sú ľudské zdroje, marketing, financie a zdravotníctvo. 

Šablóny

Široká škála predpripravených šablón robí z Piktochart jeden z najobľúbenejších nástrojov na navrhovanie. Hneď po zaregistrovaní nástroja získate pripravené šablóny pre nasledujúce typy návrhov:

 • Infografiky
 • Prezentácie
 • Plagáty
 • Správy
 • Letáky
 • Grafika sociálnych médií

Ak sa rozhodnete pre jeden z týchto vzorov, získate na výber širokú škálu šablón. Môžete si jednoducho vybrať tému a začať ju upravovať podľa svojich požiadaviek.

Značkovanie

Ako už bolo spomenuté, jednou z najžiadanejších funkcií aplikácie Piktochart je možnosť prispôsobiť návrhy farbám vašej značky v priebehu niekoľkých sekúnd. 

Logo značky môžete jednoducho nahrať a presunúť ho na svoj návrh. Na základe vášho loga môžete okamžite zmeniť písmo a farby vášho návrhu.

To skracuje proces výberu farieb značky v nástroji a následnej manuálnej zmeny farieb návrhov na základe farebnej palety vašej značky.

Tento proces môže byť zdĺhavý najmä vtedy, keď použijete vopred pripravenú šablónu, ktorá obsahuje 4 až 5 farieb, ktoré chcete nahradiť.

Potom budete mať vždy k dispozícii vlastnú paletu farieb a písma na úpravu svojich návrhov. Táto funkcia je mimoriadne užitočná pre dizajnérov, ktorí pracujú s logami viacerých značiek, alebo pre obchodníkov, ktorí pracujú s viacerými značkami.

Vizualizácia údajov

Vizualizácia údajov je ďalšou skvelou funkciou nástroja Piktochart, ktorá vám pomôže nahrať údaje do nástroja a vytvoriť vlastné vizualizácie na základe týchto údajov. 

Ak sa zaoberáte technickými oblasťami ľudských zdrojov alebo financií, kde sú vizualizácie údajov mimoriadne dôležité, môžete veľa času stratiť nahrávaním údajov a vytváraním analytických panelov a vlastných grafických prvkov.

Nástroj ako Piktochart vám zachráni deň.

Piktochart umožňuje nahrať nespracované údaje z aplikácie Excel alebo Google Sheets.

Svoje údaje môžete prepojiť s nástrojom Piktochart a ten vám ponúkne rôzne druhy vizualizácií, ako sú koláčové grafy, stĺpcové grafy, grafy rozptylu a podobné ilustrácie. 

Pomocou Piktochart môžete dokonca využívať dynamické údaje.

Odvetvia

Piktochart je určený pre profesionálov z rôznych odvetví a pomáha nám s návrhmi pre každé z týchto odvetví. Nástroj má riešenia vhodné pre odborníkov z oblasti financií, zdravotníctva, ľudských zdrojov a marketingu.

Piktochart je nástrojom pre tisíce profesionálov z týchto odvetví a prináša im skvelé výsledky.

Mind the Graph

Mind the Graph predstavuje pre Piktochart ťažkú konkurenciu z hľadiska funkcií. Má niekoľko naozaj úžasných, jedinečných funkcií, na ktoré si musíte dať pozor.

Šablóny

Mind the Graph má veľkú knižnicu predpripravených šablón, z ktorých si môžete vybrať. Jednoduchým vyhľadávaním budete ohromení množstvom šablón, ktoré sú k dispozícii pre vaše návrhy. Nemusíte teda nevyhnutne začínať od čistého plátna - to vám výrazne uľahčí prácu.

Pomocou aplikácie Mind the Graph získate šablóny pre nasledujúce typy návrhov:

 • Infografiky
 • Plagáty
 • Prezentácie
 • Grafické abstrakty

Okrem týchto možností môžete vychádzať aj zo šablóny vlastného dizajnu s veľkosťou podľa vlastného výberu. Získate tiež niekoľko užitočných šablón pre čísla, obrázky, časové osi, cykly a procesy.

Najväčšia vedecky presná knižnica ilustrácií na svete

Ak navrhujete vedecké infografiky, plagáty alebo prezentácie, viete, že nájsť dobré online ilustrácie bez autorských práv je skutočný problém.

Hľadanie dobrých ilustrácií, ktoré môžete pridať do svojich vedeckých návrhov, vám môže trvať hodiny.

Na pomoc vám prichádza Mind the Graph s galériou neuveriteľných 40 000 vedeckých ilustrácií. V skutočnosti ide o jednu z najväčších knižníc vedecky presných ilustrácií.

Takže všetky ilustrácie, ktoré hľadáte, s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete v aplikácii MidnTheGraph.

Ďalšou skvelou funkciou je možnosť prispôsobiť si tieto ilustrácie.

Nepáči sa vám farba ilustrácie, ktorú ste vybrali? V pohode, jednoducho si vyberte inú verziu ilustrácie, ktorá sa vám páči viac.

Ilustrácie na požiadanie

Ako už bolo spomenuté, to, čo robí Mind the Graph jednou z najlepších alternatív k Piktochart, je funkcia ilustrácií na požiadanie.

Tento druh podpory na požiadanie je zriedkavá funkcia, ktorú nájdete vo väčšine špičkových nástrojov na grafický dizajn dostupných na trhu.

Aj keď sme si celkom istí, že obrovská knižnica Mind the Graph so 40 000 ilustráciami bude vašim potrebám pri navrhovaní stačiť, možno stále cítite potrebu nových ilustrácií, ktoré by ste chceli pridať do svojich návrhov.

V takýchto situáciách stačí, ak dáte podpore Mind the Graph vedieť o ilustráciách, ktoré presne potrebujete, a oni vám ich vyrobia na mieru!

Exkluzívny obsah pre vedeckú komunitu

Komunita používateľov Mind the Graph pozostáva prevažne z výskumníkov, vedcov a doktorandov. Dôvodom je exkluzívny vedecký obsah, ktorý vám Mind the Graph ponúka.

Či už ste výskumný pracovník, ktorý sa trápi s návrhmi grafických abstraktov svojej výskumnej práce, alebo zdravotnícky pracovník, ktorý sa vzdal hľadania správnych ilustrácií do svojej ďalšej veľkej prezentácie, Mind the Graph je presne ten nástroj, ktorý ste hľadali.

Kompletné autorské práva s verziou Premium

Hlavným problémom návrhov a ilustrácií vo výklenkoch je, že sú chránené autorskými právami. Nie je teda také jednoduché ako použiť Google na nájdenie ilustrácií pre svoje návrhy a bez rozmyslu ich použiť.

Mind the Graph vám poskytuje autorské práva na všetky ilustrácie a exkluzívne návrhy, ktoré sú v nástroji k dispozícii. To je súčasťou prémiovej funkcie nástroja. 

Na svoje výtvory budete mať licencie Creative Commons a autorské práva môžete dokonca previesť na vydavateľov tretích strán bez predchádzajúcej konzultácie s Mind the Graph.

Verdikt

Na záver tejto časti môžeme povedať, že Mind the Graph má niekoľko celkom dobrých, nikde inde nenachádzaných funkcií. Funkcií Piktochart je však viac a prevyšujú naše očakávania.

Ceny - Mind the Graph vs. Piktochart

Ďalším veľmi dôležitým faktorom pri výbere nástroja na navrhovanie je cena. Najmä ak hľadáte návrhový nástroj na prácu s opakujúcimi sa projektmi, potrebujete nástroj, ktorý je cenovo dostupný a zapadá do vášho rozpočtu. 

Ak ste hľadali alternatívy k aplikácii Piktochart, ktoré sú bezplatné alebo cenovo dostupnejšie, potom by bola najlepšia voľba Mind the Graph. Pozrime sa na rôzne cenové plány oboch týchto nástrojov na navrhovanie.

Piktochart

Piktochart má bezplatnú verziu, ako aj platené verzie od $0 do $99 mesačne. 

Bezplatne

Bezplatný plán Piktochart vám ponúka 5 vizuálov každý mesiac spolu s prístupom k celej knižnici šablón. Ponúka aj úložisko a export obrázkov, ale vaše návrhy budú mať vodoznak Piktochart.

Pro

Profesionálna verzia Piktochart môže byť najlepšia pre jednotlivcov s cenou $29 každý mesiac. Získate neobmedzený počet vizuálov, ďalšie úložisko, možnosť vytvárať vlastné farebné schémy a nahrávať písma a nemuseli by ste sa obávať vodoznaku Piktochart.

Tím

Ak ste tím menej ako 5 ľudí, mali by ste si vybrať tento plán, ktorý začína na 99$ mesačne. Získate všetky funkcie plánu Pro spolu s funkciami na jednoduchú spoluprácu s tímom na viacerých projektoch.

Vlastné

Ak ste tím s viac ako 5 členmi, možno budete chcieť kontaktovať ľudí zo spoločnosti Piktochart a získať plán s vlastnou cenou podľa vašich požiadaviek.

Vzdelávanie/neziskové organizácie

Piktochart má aj špecifické plány pre vzdelávacie a neziskové organizácie. Oba tieto plány sa dodávajú s plánom Pro za $39,99 mesačne a s plánom Team za $199,95 mesačne.

Mind the Graph

Mind the Graph má bezplatnú verziu, ako aj platené verzie od $0 do $59 mesačne.

Začiatočník/voľný

Bezplatná verzia Mind the Graph pre začiatočníkov má podobné funkcie ako bezplatná verzia Piktochart. Získate až 4 vizuály, 1 upraviteľný obrázok a 1 externý súbor na odoslanie. 

Vizuály navrhnuté pomocou bezplatnej verzie Mind the Graph budú obsahovať ich vodoznak. Mind the Graph je jednou z najlepších bezplatných alternatív k Piktochart.

Junior

Juniorský plán Mind the Graph je jednou z najvýhodnejších možností dizajnových nástrojov na trhu. 

Získate 10 ilustrácií a exkluzívny prístup do ich obrovskej knižnice ilustrácií za cenu len $5 mesačne, čo je celkom prijateľná cena. Navyše každý mesiac získate aj jednu ilustráciu na požiadanie zadarmo.

Preto je Mind the Graph jednou z najvyhľadávanejších alternatív Piktochart dostupných na trhu.

Senior

Cena seniorského plánu Mind the Graph je $9 mesačne a v tejto verzii získate neobmedzený počet vizuálov, upraviteľných obrázkov a, samozrejme, prístup do ich knižnice ilustrácií. S plánom Senior získate každý mesiac aj 5 ilustrácií na vyžiadanie. 

S plánom Senior získate ďalšie výhody, ako sú žiadosti o nové štýly šablón, tipy a podpora od tímu dizajnérov a infografikov spoločnosti Mind the Graph a prednostná zákaznícka podpora.

ProTeams

Pre 10 používateľov súčasne si môžete vybrať plán ProTeam od spoločnosti Mind the Graph. Získate všetky funkcie z plánu Senior spolu s 50 požiadavkami na ilustrácie na požiadanie každý mesiac. Získate tiež možnosť spolupracovať so svojím tímom a exkluzívny prístup k dizajnérskemu tímu Mind the Graph.

Verdikt

Ak to zhrnieme, môžeme povedať, že Mind the Graph je jasným víťazom, pokiaľ ide o cenovú dostupnosť. Za úžasnú cenu $9 mesačne získate prístup k exkluzívnym ikonám, ilustráciám a obrázkom a až k 10 vlastným vizuálom bez vodoznaku.

Takže môžeme s istotou povedať, že ak ste hľadali cenovo dostupnejšie alternatívy k Piktochartu, Mind the Graph bude vaším návrhovým nástrojom.

Výhody a nevýhody

Teraz, keď sme podrobne rozobrali, ako sa nástroje Piktochart a Mind the Graph líšia z hľadiska funkcií, jedinečnosti, použiteľnosti a cien, môžeme to všetko zhrnúť v tejto časti s výhodami a nevýhodami.

Tu sme na základe rozsiahleho výskumu objektívne rozdelili výhody a nevýhody oboch týchto nástrojov, aby sme vám uľahčili prácu.

Výhody a nevýhody Mind the Graph

Klady

 1. Mind the Graph dosahuje vysoké skóre v oblasti použiteľnosti. Nástroj je mimoriadne intuitívny a nepotrebujete žiadny čas navyše, aby ste zistili, ako sa s týmto nástrojom pracuje. Vďaka jednoduchým tipom nástrojov, ktoré vás prevedú procesom návrhu, a možnostiam ťahania a púšťania ilustrácií podľa vlastného výberu je tento nástroj bezproblémovou voľbou.
 2. Spoločnosť Mind the Graph má najväčšiu knižnicu vedecky presných ilustrácií na svete - niečo, čo je vzácne. Prístup k celému ich exkluzívnemu obsahu získate za ceny už od $5 mesačne.
 3. Funkcia ilustrácií na požiadanie môže byť jedným z hlavných dôvodov, prečo si vybrať túto alternatívu aplikácie Piktochart. Hoci ich obrovská knižnica ilustrácií postačí vašim návrhovým potrebám, môžete požiadať tím Mind the Graph o bezplatné ilustrácie, ak potrebujete pre svoje návrhy niečo špecifické.
 4. Mind the Graph má na začiatok obrovské množstvo šablón, takže nemusíte od začiatku prechádzať úzkosťou pri vytváraní zložitého dizajnu. Môžete použiť ich predpripravené šablóny a mať svoje návrhy hotové za niekoľko minút.
 5. S prémiovou verziou Mind the Graph získate exkluzívny prístup k ich dizajnérskemu tímu a prémiovej podpore, čo je príjemná vlastnosť.
 6. Ďalším významným faktorom, ktorý je vrcholom Mind the Graph, je jeho cenová dostupnosť. Či už ste jednotlivec alebo organizácia, ktorá chce spolupracovať so svojím tímom, Mind the Graph je mimoriadne cenovo výhodný vzhľadom na všetky úžasné funkcie, ktoré ponúka.

Nevýhody

 1. Jednou z nevýhod aplikácie Mind the Graph je, že neobsahuje funkciu vizualizácie údajov. Grafy a diagramy môžete vytvárať ručným pridávaním údajov. Nástroj však nemôžete prepojiť s tabuľkami programu Excel alebo Google. Ak ste jednotlivec alebo tím, ktorý potrebuje nástroj, ktorý automaticky prevádza údaje na vizualizácie, Mind the Graph nemusí byť pre vás tou správnou voľbou.
 2. Ďalšou nevýhodou aplikácie Mind the Graph je, že vám neponúka možnosť vytvoriť si vlastné farebné schémy a nahrať vlastné písma a použiť ich pre všetky návrhy.

Výhody a nevýhody aplikácie Piktochart

Klady

 1. Jednou z najväčších výhod aplikácie Piktochart je jej široká knižnica plná šablón, ktoré sú k dispozícii pre rôzne typy návrhov, ako sú plagáty, infografiky, grafika pre sociálne médiá a mnohé ďalšie. Pustiť sa do návrhov je celkom jednoduché, keď využijete tieto šablóny.
 2. Piktochart ponúka vizualizáciu údajov, ktorá vám umožňuje pripojiť tabuľku Excel alebo Google a nahrať do nej údaje. Nástroj automaticky generuje grafy a diagramy prispôsobené vašim údajom - to je niečo, čo robí Piktochart jedným z najlepších výberov pre profesionálov, ktorí pracujú s údajmi.
 3. Vytváranie značky pomocou aplikácie Piktochart je celkom jednoduché. Môžete nahrať logo svojej značky a nástroj zachytí farby a písma vašej značky pre všetky vaše budúce návrhy.
 4. S aplikáciou Piktochart je veľmi jednoduché spolupracovať s tímami a v krátkom čase dokončiť návrhy.
 5. Piktochart je určený pre profesionálov z rôznych odvetví, ako je zdravotníctvo, marketing, financie a ľudské zdroje. Majú tiež cenové plány pre vzdelávacie a neziskové organizácie.

Nevýhody

 1. Pre začiatočníka, ktorý sa s dizajnom ešte len zoznamuje, môže byť Piktochart kvôli obrovskému množstvu možností, ktoré sú v nástroji k dispozícii, veľmi náročný na učenie. Navrhovanie vlastnej grafiky od začiatku sa môže zdať náročné, hoci sa dá ľahko zvládnuť, keď začnete nástroj používať častejšie.
 1. Hoci Piktochart obsahuje obrovskú knižnicu ilustrácií, neexistuje možnosť požiadať o ilustrácie, ktoré nie sú k dispozícii v ich knižnici.
 1. Cena aplikácie Piktochart sa pohybuje skôr na vyššej úrovni. Ak ste jednotlivec alebo začínajúci podnik, ktorý chce publikovať viac infografiky, možno budete hľadať nejaké alternatívy Piktochart, ktoré sú zadarmo a cenovo dostupnejšie.

Záver

Tu máte komplexný pohľad na návrhové nástroje Piktochart a Mind the Graph. Dali sme si záležať na tom, aby porovnanie bolo čo najobjektívnejšie a najautentickejšie, aby ste získali 360-stupňový pohľad na výhody a nevýhody oboch týchto vynikajúcich nástrojov.

Ak hľadáte nástroj na navrhovanie, ktorý je jednou z najlepších alternatív Piktochart, potom sa musíte rozhodnúť pre Mind the Graph. Nástroju Mind the Graph dôverujú výskumní pracovníci a akademici z viac ako 100 najlepších akademických, vzdelávacích a priemyselných inštitúcií.

Profesionálna verzia Mind the Graph začína na $5 mesačne, čo je v porovnaní s verziou Piktochart, ktorá začína na $29 mesačne, cenovo dostupné.

S Mind the Graph môžete získať prístup k exkluzívnemu vedeckému obsahu, ktorý je na internete veľmi zriedkavý. Určite by ste mali vyskúšať bezplatnú verziu Mind the Graph, aby ste si boli istí, či nástroj vyhovuje vašim požiadavkám a cieľom návrhu.

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny