Materiały wizualne, takie jak infografiki i prezentacje, są doskonałym narzędziem content marketingu. Jednak ich projektowanie i tworzenie może nie być najłatwiejsze, chyba że masz dostęp do odpowiednich narzędzi.

Na rynku dostępnych jest wiele popularnych narzędzi do projektowania graficznego. Dlatego wybór jednego i trzymanie się go może być przytłaczające. Nie chcesz przecież wypróbowywać wszystkich narzędzi i tracić czasu.

Dwa z najbardziej znanych narzędzi do projektowania graficznego, które warto rozważyć, to Mind the Graph i Piktochart. 

Podczas gdy Piktochart jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania, Mind the Graph jest jedną z najlepszych, bardziej przystępnych cenowo alternatyw Piktochart. 

Piktochart świetnie nadaje się do tworzenia prostych infografik, plakatów i prezentacji. Mind The Graph, jedna z najpopularniejszych alternatyw dla Piktochart, pomaga tworzyć wysokiej jakości infografiki i abstrakty graficzne, plakaty naukowei prezentacje z łatwością w ciągu kilku minut.

Narzędzie do tworzenia infografik musi być czymś, co dokładnie odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom. Jeśli więc nie wiesz, jakie narzędzie wybrać, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

W tym kompleksowym przewodniku obiektywnie omówimy zalety i wady Piktochart i Mind the Graph, abyś mógł zaoszczędzić czas, wybrać odpowiednie narzędzie i zająć się swoim dniem.

Użyteczność - Mind the Graph vs. Piktochart

Użyteczność jest jednym z pierwszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia, zwłaszcza do projektowania graficznego.

Dzieje się tak, ponieważ tworzenie projektów od podstaw może być zwykle przytłaczającym zadaniem, jeśli nie masz żadnego profesjonalnego doświadczenia w projektowaniu graficznym.

Bez odpowiedniego narzędzia krzywa uczenia się przy tworzeniu kilku początkowych projektów byłaby zbyt wysoka. Zdecydowanie nie jest to coś, czego chciałbyś dla siebie i swojego zespołu.

Jeśli jesteś projektantem, przyzwyczajenie się do nowego narzędzia może być czasochłonne. Dlatego większość marketerów i projektantów szuka użyteczności jako jednej z najważniejszych cech narzędzia do projektowania graficznego i ty też powinieneś.

Piktochart

Piktochart osiąga świetne wyniki pod względem użyteczności. Niezależnie od tego, czy są to infografiki, plakaty, grafiki, raporty czy prezentacje.

Do wyboru jest szeroka gama szablonów. Ułatwia to wybór szablonu i dostosowanie go do własnych projektów. 

Piktochart udostępnia darmową bibliotekę pełną ikon, ilustracji i obrazów. Możesz więc wyszukać te, które chcesz dodać, a Twój projekt będzie gotowy.

Sprawy stają się nieco trudniejsze, gdy chcesz rozpocząć projektowanie od zera, zamiast korzystać z gotowych szablonów.

Możesz wybrać tę opcję, jeśli masz na myśli konkretny projekt. Lub jeśli chcesz wybrać projekty, które są bardzo spersonalizowane, aby pasowały do wymagań Twojej firmy.

Załóżmy na przykład, że chcesz utworzyć niestandardowy szablon dla wszystkich grafik w mediach społecznościowych i chcesz, aby był on unikalny i dostosowany do Twojej marki. Wtedy skorzystanie z gotowego szablonu może nie być najlepszym rozwiązaniem.

W takich przypadkach Piktochart może wydawać się przytłaczający, aby zacząć od zera. Prawdopodobnie będziesz szukać darmowych alternatyw dla Piktochart, które są łatwe do zrozumienia i użycia.

Mind the Graph

Mówiąc o najlepszej alternatywie dla Piktochart, którą jest Mind the Graph, możemy łatwo powiedzieć, że jest mniej przytłaczająca i łatwiejsza w użyciu. 

Mind the Graph jest dość prostym i intuicyjnym narzędziem do pracy. Ma kilka naprawdę prostych, ale potężnych opcji projektowania, które pomagają ukończyć projekty w kilka minut.

Krzywa uczenia się z Mind the Graph jest zdecydowanie niska, ponieważ narzędzie pomaga intuicyjnie przejść przez cały proces projektowania. 

Łatwość obsługi sprawdza się nawet w przypadku rozpoczynania projektowania od zera. Narzędzie prowadzi użytkownika przez wszystkie kroki za pomocą podpowiedzi, które dokładnie informują o kolejnych krokach. 

Zamiast przytłaczającej wycieczki po narzędziu na początku, podpowiedzi będą pojawiać się za każdym razem, gdy zaczniesz korzystać z nowej funkcji w swoim projekcie.

Opcje projektowe są również dość oczywiste i nie będziesz musiał szukać odpowiedzi i zastanawiać się, co oznaczają te funkcje projektowe.

Dostosowywanie projektów w oparciu o wymagania i branding jest również dość łatwe, gdy zdecydujesz się na bezpłatną alternatywę Piktochart, taką jak Mind the Graph.

Werdykt

Podsumowując, Mind the Graph zdecydowanie osiąga wysokie wyniki, jeśli chodzi o użyteczność narzędzia. Musimy jednak powiedzieć, że Piktochart również nie jest daleko w tyle, a po pewnym czasie zaczniesz go używać.

Unikalność - Mind the Graph vs. Piktochart

Być może zastanawiasz się teraz, co jest takiego wyjątkowego w Piktochart i Mind the Graph. Co sprawia, że są wyjątkowe i w jaki sposób mogą pomóc w osiągnięciu celów? Oba narzędzia projektowe są wyjątkowe na swój sposób. Omówmy każde z nich szczegółowo.

Zarówno Piktochart, jak i Mind the Graph mają kilka doskonałych funkcji, takich jak ogromna biblioteka szablonów do wyboru, łatwa wizualna kanwa typu "przeciągnij i upuść", świetne komponenty projektowe i wiele opcji rozmiaru.

Piktochart

Piktochart wyróżnia się przede wszystkim funkcją wizualizacji danych. Narzędzie umożliwia tworzenie wizualnych ilustracji danych w postaci wykresów i grafów. Możesz połączyć swoje dane za pomocą Excela lub Arkuszy Google, a narzędzie pomoże ci stworzyć wizualizacje danych.

Kolejną unikalną cechą Piktochart jest to, że pozwala on dostosować projekty do kolorów marki. Na przykład, można przesłać logo marki, a narzędzie przyjmie kolory logo dla projektu, czy to pitch deck czy prezentacji.

Mind the Graph

Jedna z najlepszych alternatyw dla Piktochart, Mind the Graph, jest również wyjątkowa na swój sposób. Jedną z najbardziej uderzających cech Mind the Graph są ilustracje na żądanie.

Tak, dobrze słyszałeś! Jeśli szukasz konkretnej ilustracji do swoich projektów, czy to ikony, czy obrazu, możesz po prostu poprosić o ilustrację. A ludzie stojący za Mind the Graph zaprojektują ją dla ciebie.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym MidnTheGraph jest ogromna biblioteka ilustracji naukowych.

Otrzymasz dostęp do 40 000 dokładnych ilustracji naukowych, które możesz wykorzystać do tworzenia plakatów naukowych, prezentacji, streszczeń graficznych i wielu innych.

Ilustracje naukowe i grafiki są niezwykle trudne do znalezienia, a dzięki Mind the Graph użytkownicy uzyskują dostęp do prawie każdej ilustracji naukowej lub korzystają z opcji ilustracji na żądanie.

Werdykt

Pod względem wyjątkowości Mind the Graph ponownie wygrywa z Piktochart. Ilustracje na żądanie i biblioteka naukowa sprawiają, że trudno przeoczyć tę świetną darmową alternatywę dla Piktochart.

Funkcje - Mind the Graph vs. Piktochart

Funkcje są oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w każdym narzędziu do projektowania. Bez odpowiednich funkcji nie będziesz w stanie tworzyć projektów zgodnie ze swoimi potrzebami, bez względu na inne czynniki.

Nasze dogłębne badania wykazały, że zarówno Piktochart, jak i Mind the Graph mają kilka niesamowitych i ekscytujących funkcji, które sprawią, że proces projektowania będzie przyjemnością, a nie przeciąganiem. Omówmy dogłębnie funkcje obu tych narzędzi.

Piktochart

Piktochart ma kilka doskonałych funkcji zaspokajających potrzeby projektowe z różnych branż, takich jak zasoby ludzkie, marketing, finanse i opieka zdrowotna. 

Templates

Szeroka gama gotowych szablonów sprawia, że Piktochart jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania. Jak tylko zarejestrujesz się w narzędziu, będziesz gotowy do użycia szablonów dla następujących typów projektów:

 • Infografika
 • Prezentacje
 • Plakaty
 • Raporty
 • Ulotki
 • Grafika w mediach społecznościowych

Decydując się na jeden z tych projektów, otrzymasz szeroką gamę szablonów do wyboru. Możesz po prostu wybrać motyw i rozpocząć jego edycję w oparciu o swoje wymagania.

Branding

Jak wspomniano wcześniej, jedną z najbardziej pożądanych funkcji Piktochart jest możliwość dostosowania projektów do kolorów marki w ciągu kilku sekund. 

Wystarczy przesłać logo marki i przeciągnąć je na projekt. Na podstawie logo można natychmiast zmienić czcionki i kolory projektu.

Skraca to proces wybierania kolorów marki w narzędziu, a następnie ręcznej zmiany kolorów projektów w oparciu o paletę kolorów marki.

Proces ten może być szczególnie żmudny, gdy korzystasz z gotowego szablonu, który ma od 4 do 5 kolorów, które chcesz zastąpić.

Następnie niestandardowa paleta kolorów i czcionek będzie zawsze dostępna do edycji projektów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna dla projektantów, którzy zajmują się logo wielu marek lub dla marketerów, którzy zajmują się wieloma markami.

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych to kolejna fajna funkcja Piktochart, która pomaga przesyłać dane do narzędzia i tworzyć niestandardowe wizualizacje na podstawie tych danych. 

W przypadku branży technologii HR lub finansów, gdzie wizualizacje danych są niezwykle ważne, wiele czasu można zmarnować na przesyłanie danych i tworzenie pulpitów analitycznych oraz niestandardowych grafik.

Narzędzie takie jak Piktochart uratuje ci dzień.

Piktochart umożliwia przesyłanie nieprzetworzonych danych z Excela lub Arkuszy Google.

Możesz połączyć swoje dane z Piktochart, a narzędzie wyświetli różne rodzaje wizualizacji, takie jak wykresy kołowe, słupkowe, wykresy punktowe i podobne ilustracje. 

Za pomocą Piktochart można nawet korzystać z dynamicznych danych.

Branże

Piktochart obsługuje profesjonalistów z różnych branż i pomaga nam w tworzeniu projektów dla każdej z tych branż. Narzędzie posiada rozwiązania odpowiednie dla specjalistów ds. finansów, opieki zdrowotnej, zasobów ludzkich i marketingu.

Piktochart był narzędziem dla tysięcy profesjonalistów z tych branż i przyniósł im świetne wyniki.

Mind the Graph

Mind the Graph stanowi silną konkurencję dla Piktochart pod względem funkcji. Ma kilka naprawdę niesamowitych, unikalnych funkcji, na które trzeba uważać.

Templates

Mind the Graph posiada dużą bibliotekę gotowych szablonów do wyboru. Dzięki prostemu wyszukiwaniu będziesz zaskoczony liczbą szablonów dostępnych dla twoich projektów. Nie musisz więc koniecznie zaczynać od pustego płótna - to znacznie ułatwia sprawę.

Korzystając z Mind the Graph, otrzymujesz szablony dla następujących typów projektów:

 • Infografika
 • Plakaty
 • Prezentacje
 • Graficzne streszczenia

Oprócz tych opcji można również rozpocząć od niestandardowego szablonu projektu o wybranym rozmiarze. Dostępne są również przydatne szablony dla figur, obrazów, osi czasu, cykli i procesów.

Największa na świecie biblioteka naukowo dokładnych ilustracji

Jeśli zajmujesz się projektowaniem infografik naukowych, plakatów lub prezentacji, wiesz, że walka o znalezienie dobrych ilustracji online wolnych od praw autorskich jest prawdziwa.

Znalezienie dobrych ilustracji do projektów naukowych może zająć wiele godzin.

Mind the Graph przychodzi na ratunek, ponieważ zawiera galerię aż 40 000 ilustracji naukowych. W rzeczywistości jest to jedna z największych naukowo dokładnych bibliotek ilustracji.

Tak więc, najprawdopodobniej znajdziesz wszystkie ilustracje, których szukasz w MidnTheGraph.

Kolejną wspaniałą funkcją jest możliwość dostosowania tych ilustracji.

Nie podoba Ci się kolor ilustracji, którą wybrałeś? Spoko, po prostu wybierz inną wersję ilustracji, która bardziej Ci się podoba.

Ilustracje na żądanie

Jak wspomniano wcześniej, tym, co czyni Mind the Graph jedną z najlepszych alternatyw dla Piktochart, jest funkcja ilustracji na żądanie.

Tego rodzaju wsparcie na żądanie jest rzadkością w większości najlepszych narzędzi do projektowania graficznego dostępnych na rynku.

Chociaż jesteśmy pewni, że ogromna biblioteka Mind the Graph z 40 000 ilustracji wystarczy do zaspokojenia twoich potrzeb projektowych, nadal możesz odczuwać potrzebę nowych ilustracji, które chciałbyś dodać do swoich projektów.

W takich sytuacjach wszystko, co musisz zrobić, to poinformować obsługę Mind the Graph o ilustracjach, których dokładnie potrzebujesz, a oni wykonają je dla Ciebie!

Ekskluzywna zawartość dla społeczności naukowej

Społeczność użytkowników Mind the Graph składa się głównie z badaczy, naukowców i doktorantów. Wynika to z ekskluzywnej zawartości naukowej, którą oferuje Mind the Graph.

Niezależnie od tego, czy jesteś badaczem zmagającym się z projektami graficznych streszczeń swojej pracy naukowej, czy też pracownikiem służby zdrowia, który zrezygnował ze znalezienia odpowiednich ilustracji do dodania do następnej dużej prezentacji, Mind the Graph jest dokładnie tym narzędziem, którego szukałeś.

Pełne prawa autorskie w wersji Premium

Głównym problemem związanym z niszowymi projektami i ilustracjami jest to, że są one objęte prawami autorskimi. Nie jest więc tak łatwo znaleźć ilustracje do swoich projektów w Google i używać ich bez zastanowienia.

Mind the Graph zapewnia prawa autorskie do wszystkich ilustracji i ekskluzywnych projektów dostępnych w narzędziu. Jest to związane z funkcją premium narzędzia. 

Będziesz mieć licencje Creative Commons na swoje dzieła, a nawet możesz przenieść prawa autorskie na wydawców zewnętrznych bez uprzedniej konsultacji z Mind the Graph.

Werdykt

Podsumowując tę sekcję, możemy powiedzieć, że Mind the Graph ma kilka całkiem dobrych funkcji, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Jednak funkcje Piktochart są liczniejsze i przekraczają nasze oczekiwania.

Ceny - Mind the Graph vs. Piktochart

Kolejną bardzo ważną kwestią przy wyborze narzędzia do projektowania jest cena. Zwłaszcza jeśli szukasz narzędzia do projektowania do pracy nad powtarzającymi się projektami, potrzebujesz narzędzia, które jest przystępne cenowo i mieści się w twoim budżecie. 

Jeśli szukasz alternatyw dla Piktochart, które są bezpłatne lub bardziej przystępne cenowo, to Mind the Graph będzie najlepszym wyborem. Przyjrzyjmy się różnym planom cenowym obu tych narzędzi do projektowania.

Piktochart

Piktochart ma darmową wersję, a także płatne wersje zaczynające się od $0, aż do $99 miesięcznie. 

Darmowy

Darmowy plan Piktochart oferuje 5 wizualizacji miesięcznie wraz z dostępem do całej biblioteki szablonów. Oferuje również przechowywanie i eksport obrazów, ale twoje projekty będą miały znak wodny Piktochart.

Zawodowiec

Wersja pro Piktochart może być najlepsza dla osób fizycznych z ceną $29 każdego miesiąca. Otrzymujesz nieograniczoną liczbę wizualizacji, dodatkową przestrzeń dyskową, możliwość tworzenia schematów kolorów i przesyłania czcionek, a także nie musisz się martwić o znak wodny Piktochart.

Zespół

Jeśli jesteś zespołem składającym się z mniej niż 5 osób, powinieneś wybrać ten plan od 99$ miesięcznie. Otrzymujesz wszystkie funkcje planu Pro wraz z funkcjami ułatwiającymi współpracę z zespołem nad wieloma projektami.

Niestandardowe

Jeśli jesteś zespołem składającym się z więcej niż 5 członków, możesz skontaktować się z ludźmi z Piktochart i uzyskać niestandardowy plan cenowy dostosowany do twoich wymagań.

Edukacja/Non-Profit

Piktochart ma również specjalne plany dla organizacji edukacyjnych i non-profit. Oba są dostępne z planem Pro w cenie $39,99 miesięcznie i planem Team w cenie $199,95 miesięcznie.

Mind the Graph

Mind the Graph ma darmową wersję, a także płatne wersje zaczynające się od $0, aż do $59 miesięcznie.

Początkujący/Darmowy

Początkująca darmowa wersja Mind the Graph ma funkcje podobne do darmowej wersji Piktochart. Otrzymujesz do 4 wizualizacji, 1 edytowalną figurę i 1 zewnętrzny plik do przesłania. 

Wizualizacje zaprojektowane przy użyciu bezpłatnej wersji Mind the Graph będą zawierały ich znak wodny. Mind the Graph to jedna z najlepszych darmowych alternatyw dla Piktochart.

Junior

Plan juniorski Mind the Graph to jedna z najbardziej przyjaznych dla budżetu opcji narzędzi projektowych dostępnych na rynku. 

Otrzymujesz 10 ilustracji i wyłączny dostęp do ich ogromnej biblioteki ilustracji w cenie zaledwie $5 miesięcznie, co jest całkiem przystępną ceną. Ponadto co miesiąc otrzymujesz jedną bezpłatną ilustrację na żądanie.

I właśnie dlatego Mind the Graph jest jedną z najbardziej poszukiwanych alternatyw Piktochart dostępnych na rynku.

Senior

Plan dla seniorów Mind the Graph kosztuje $9 miesięcznie, a w tej wersji otrzymujesz nieograniczoną liczbę wizualizacji, edytowalne figury i oczywiście dostęp do ich biblioteki ilustracji. W ramach planu Senior otrzymujesz również 5 ilustracji na żądanie każdego miesiąca. 

Plan Senior zapewnia dodatkowe korzyści, takie jak prośby o nowe style szablonów, porady i wsparcie zespołu Mind the Graph ds. projektowania i infografik oraz priorytetową obsługę klienta.

ProTeams

W przypadku 10 jednoczesnych użytkowników można wybrać plan Mind the Graph ProTeam. Otrzymujesz wszystkie funkcje z planu Senior wraz z 50 prośbami o ilustracje na żądanie każdego miesiąca. Otrzymujesz również możliwość współpracy ze swoim zespołem i wyłączny dostęp do zespołu projektantów Mind the Graph.

Werdykt

Podsumowując, możemy powiedzieć, że Mind the Graph jest wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o przystępność cenową. Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych ikon, ilustracji i obrazów oraz do 10 niestandardowych wizualizacji bez znaku wodnego w niesamowitej cenie $9 miesięcznie.

Możemy więc śmiało powiedzieć, że jeśli szukasz bardziej przystępnych cenowo alternatyw dla Piktochart, to Mind the Graph będzie Twoim narzędziem do projektowania.

Plusy i minusy

Teraz, gdy omówiliśmy szczegółowo, w jaki sposób narzędzia Piktochart i Mind the Graph różnią się pod względem funkcji, unikalności, użyteczności i cen, możemy podsumować to wszystko w tej sekcji zalet i wad.

Tutaj obiektywnie podzieliliśmy zalety i wady obu tych narzędzi w oparciu o szeroko zakrojone badania, aby ułatwić ci pracę.

Plusy i minusy Mind the Graph

Plusy

 1. Mind the Graph osiąga wysokie wyniki pod względem użyteczności. Narzędzie to jest niezwykle intuicyjne i nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na poznanie sposobów pracy z nim. Proste podpowiedzi prowadzące przez proces projektowania i opcje przeciągania i upuszczania wybranych ilustracji sprawiają, że jest to opcja nie wymagająca myślenia.
 2. Mind the Graph posiada największą na świecie bibliotekę naukowo dokładnych ilustracji - coś, co rzadko można znaleźć. Dostęp do całej ich ekskluzywnej zawartości można uzyskać już za $5 miesięcznie.
 3. Funkcja ilustracji na żądanie może być jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać tę alternatywę Piktochart. Chociaż ich ogromna biblioteka ilustracji wystarczyłaby do zaspokojenia twoich potrzeb projektowych, możesz poprosić o bezpłatne ilustracje od zespołu Mind the Graph, jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego do swoich projektów.
 4. Mind the Graph ma ogromną różnorodność szablonów, dzięki czemu nie musisz przechodzić przez niepokój związany z rozpoczynaniem złożonego projektu od samego początku. Możesz skorzystać z gotowych szablonów i wykonać swoje projekty w ciągu kilku minut.
 5. Dzięki wersji premium Mind the Graph otrzymujesz wyłączny dostęp do ich zespołu projektowego i wsparcia premium, co jest miłą cechą.
 6. Kolejnym istotnym czynnikiem, który wyróżnia Mind the Graph jest jego przystępna cena. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy organizacją, która chce współpracować ze swoim zespołem, Mind the Graph jest niezwykle przyjazny dla budżetu za wszystkie niesamowite funkcje, które oferuje.

Wady

 1. Jedną z wad Mind the Graph jest brak funkcji wizualizacji danych. Wykresy i diagramy można tworzyć poprzez ręczne dodawanie danych. Nie można jednak połączyć narzędzia z arkuszami kalkulacyjnymi Excel lub Google. Jeśli jesteś osobą fizyczną lub zespołem potrzebującym narzędzia, które automatycznie konwertuje dane na wizualizacje, Mind the Graph może nie być właściwym wyborem dla Ciebie.
 2. Kolejną wadą Mind the Graph jest to, że nie oferuje on opcji tworzenia własnych schematów kolorów i przesyłania czcionek oraz używania ich we wszystkich projektach.

Plusy i minusy Piktochart

Plusy

 1. Jedną z największych zalet Piktochart jest szeroka biblioteka pełna szablonów dostępnych dla różnych typów projektów, takich jak plakaty, infografiki, grafiki do mediów społecznościowych i wiele innych. Korzystanie z tych szablonów ułatwia tworzenie projektów.
 2. Piktochart oferuje wizualizację danych, która umożliwia podłączenie arkusza kalkulacyjnego Excel lub Google w celu przesłania danych. Narzędzie automatycznie generuje wykresy dostosowane do danych - coś, co sprawia, że Piktochart jest jednym z najlepszych wyborów dla profesjonalistów zajmujących się danymi.
 3. Branding z Piktochart jest dość prosty. Możesz przesłać logo swojej marki, a narzędzie przechwyci kolory i czcionki Twojej marki dla wszystkich przyszłych projektów.
 4. Dzięki Piktochart bardzo łatwo jest współpracować z zespołami i tworzyć projekty w krótkim czasie.
 5. Piktochart jest przeznaczony dla profesjonalistów z różnych branż, takich jak opieka zdrowotna, marketing, finanse i HR. Oferuje również plany cenowe dla organizacji edukacyjnych i non-profit.

Wady

 1. Dla początkujących, którzy dopiero zaczynają projektować, Piktochart może mieć stromą krzywą uczenia się ze względu na przytłaczającą liczbę opcji dostępnych w narzędziu. Projektowanie niestandardowych grafik od zera może wydawać się trudne na początku, ale łatwo jest się w tym połapać, gdy zaczniesz częściej korzystać z narzędzia.
 1. Chociaż Piktochart składa się z ogromnej biblioteki ilustracji, nie ma możliwości zamówienia ilustracji, które nie są dostępne w ich bibliotece.
 1. Cena Piktochart jest bardziej zbliżona do wyższej półki. Jeśli jesteś osobą fizyczną lub start-upem, który chce publikować więcej infografik, możesz poszukać alternatyw Piktochart, które są bezpłatne i bardziej przystępne cenowo.

Wnioski

To wszystko - kompleksowe spojrzenie na narzędzia do projektowania Piktochart i Mind the Graph. Upewniliśmy się, że porównanie jest tak obiektywne i autentyczne, jak to tylko możliwe, aby uzyskać 360-stopniowy widok zalet i wad obu tych doskonałych narzędzi.

Jeśli szukasz narzędzia do projektowania, które jest jedną z najlepszych alternatyw dla Piktochart, musisz zdecydować się na Mind the Graph. Mind the Graph cieszy się zaufaniem badaczy i naukowców z ponad 100 najlepszych instytucji akademickich, edukacyjnych i przemysłowych.

Wersja pro Mind the Graph zaczyna się od $5 miesięcznie, co jest bardzo przystępne w porównaniu do Piktochart, który zaczyna się od $29 miesięcznie.

Dzięki Mind the Graph można uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści naukowych, które są niezwykle rzadkie do znalezienia w Internecie. Zdecydowanie powinieneś wypróbować darmową wersję Mind the Graph, aby upewnić się, że narzędzie spełnia twoje wymagania i cele projektowe.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony