Drosophila melanogaster Muszki owocowe są jednym z najważniejszych modeli w badaniach medycznych i naukowych. Głównym powodem, dla którego są one tak ważne, jest to, że genom muszki owocowej został całkowicie rozszyfrowany i jest bardzo podobny do ludzkiego.

Pokrewieństwo genomów jest tak bliskie, że badania mogą być symulowane na muszkach owocowych, a następnie rozszerzone na ludzi, mimo że obie grupy są daleko od siebie w skali ewolucyjnej. Ponadto wiedza na temat genomu muszki owocowej umożliwia prowadzenie badań, które są łatwiejsze do przewidzenia.

Niektóre z najpopularniejszych badań nad muszkami owocowymi to te, które zmieniają ich fenotyp. Dziki gatunek wygląda mniej więcej tak:

drosophila melanogaster

Jednak wraz z modyfikacją genomu modyfikowane są również niektóre cechy.

Mind the Graph to platforma DIY, której celem jest poprawa komunikacji naukowej. Mając to na uwadze, wzięliśmy coś tak prostego jak muszki owocowe i spróbowaliśmy pomyśleć, czego potrzebowałby genetyk, aby zilustrować swoją pracę.Drosophila melanogasterNa naszej platformie mamy wiele unikalnych ilustracji i kilka efektów poprawiających jej użyteczność. Mając to na uwadze, postanowiliśmy stworzyć funkcjonalne i proste narzędzie, do którego mieliby dostęp wszyscy naukowcy. Dlatego też stworzyliśmy Drosophila melanogaster ilustracja, która pozwala na mutacje!

drosophila melanogaster

Co to oznacza? To, że możesz znaleźć najlepszą dla siebie ilustrację muszki owocowej i zmienić jej kolor oczu tak, aby odpowiadał mutacji genomu, której szukasz.

Mind the Graph to miejsce, w którym naukowcy mogą przedstawić swoje potrzeby. Użytkownicy Premium mają usługę żądania, w której mogą poprosić o ilustrację ze specyfikacjami, które lepiej sprawdzą się w ich badaniach.

Jesteśmy 100% otwarci na sugestie i zawsze staramy się powiększać naszą bibliotekę ilustracji. Jeśli chodzi o cenę, przy niewielkiej inwestycji możesz wreszcie zaprezentować swoje badania w prosty i piękny sposób.

Dlaczego nie zaloguj się teraz?

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony