Drosophila melanogaster nebo ovocné mušky jsou jedním z nejdůležitějších modelů v lékařských a vědeckých studiích. Hlavním důvodem jejich významu je skutečnost, že genom ovocných mušek byl kompletně rozluštěn a je velmi podobný lidskému.

Příbuznost genomů je natolik blízká, že studie lze simulovat na ovocných muškách a následně je rozšířit na člověka, přestože jsou obě skupiny evolučně daleko od sebe. Znalost genomu ovocných mušek navíc umožňuje provádět výzkumy, které jsou snadněji předvídatelné.

Mezi nejpopulárnější výzkumy ovocných mušek patří ty, které mění jejich fenotyp. Divoké druhy vypadají docela podobně:

drosophila melanogaster

S úpravou genomu se však mění i některé vlastnosti.

Mind the Graph je DIY platforma, jejímž cílem je zlepšit komunikaci o vědě. S tímto záměrem jsme vzali něco tak jednoduchého, jako jsou ovocné mušky, a snažili jsme se vymyslet, co by genetik potřeboval k ilustraci své práce.Drosophila melanogasterNa naší platformě máme mnoho jedinečných ilustrací a několik efektů, které zlepšují její použitelnost. S ohledem na to jsme se rozhodli mít funkční a jednoduchý nástroj, ke kterému by měli přístup všichni vědci. Proto jsme vytvořili Drosophila melanogaster ilustraci, která umožňuje vznik mutací!

drosophila melanogaster

Co to znamená? Že si můžete najít nejvhodnější ilustraci ovocné mušky a změnit barvu jejích očí tak, aby odpovídala hledané genomové mutaci.

Mind the Graph je místem, kde mohou vědci prezentovat své potřeby. Prémioví uživatelé mají k dispozici službu žádostí, v níž mohou požádat o ilustraci se specifikacemi, které lépe vyhovují jejich výzkumu.

Jsme 100% otevřeni návrhům a stále se snažíme rozšiřovat naši knihovnu ilustrací. Co se týče ceny, s nízkou investicí můžete konečně prezentovat svůj výzkum jednoduchým a krásným způsobem.

Proč ne přihlaste se nyní?

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony