Alberto Cairo je jedním z největších odborníků na vizualizaci dat, pokud jde o infografiku.

Alberto se narodil ve Španělsku, kde vedl oddělení interaktivní infografiky v deníku El Mundo a se svým týmem získal několik ocenění. Později Alberto pracoval pro jednu z největších mediálních skupin ve světě. Brazílie, Editora Globo, jako výkonný ředitel časopisu Época.

infografiky

Alberto má na svém kontě také dvě knihy, první z nich je o žurnalistice Massive Open Online Course a o výuce na University of North Carolina - Chapel Hill. Působivé, co říkáte?

V současné době je rytířským předsedou v oblasti Vizuální Žurnalistika na School of Komunikacea ředitel programu vizualizace - oba na univerzitě v Miami. To vše při výuce kurzů infografiky a vizualizace dat po celém světě.

infografiky

Alberto má jasný názor na to, jak by měla vizualizace dat fungovat.

Jak sám říká: infografika je jako brýle. Když si brýle sundáte, všechno je rozmazané a nerozeznáte, co máte před sebou. Rozmazaná změť jsou data. Když si brýle nasadíte, všechno dává smysl. Brýle se vám přizpůsobí a rozmazanou změť přefiltrují do něčeho, čemu rozumíte. Brýle jsou infografika.

infografiky

Vytvoření infografika je stále snazší. Ke správnému postupu je však třeba mít teoretické znalosti. Infografika je multidisciplinární. To znamená, že k jejímu vytvoření potřebujete základní znalosti z různých oborů. dobrá infografika.

Zde je recept: žurnalistika, kartografie, statistika, umění, animace a programování.

Cílem je zaměřit se na jednu oblast a mít základy všech ostatních. Díky tomu budete schopni klást otázky na data a důkazy a zároveň přeskočíte metodu "ona/on řekl".
Tímto způsobem si osvojíte myšlení založené na důkazech. A právě o tom jsou infografiky.infografikyAlberto Cairo se nechal inspirovat velkými jmény v oblasti infografiky, jako je Nigel Holmes, a velkými referencemi v oblasti vizualizace dat, jako je The New York Times.
Možná bys měl také mířit vysoko.

Zní to složitě? To je v pořádku. Udělejte první krok!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony