Ви коли-небудь чули про Герніка.? Жінка, що плаче? Або Дівчина з мандоліною?

Це одні з найвідоміших робіт самого маестро Пабло Пікассо, принаймні, якщо вірити інтернету!

Однак, коли людина створила понад 1500 мистецьких творінь протягом свого життя, трохи складно вибрати лише кілька найкращих.

Окрім того, що Пікассо є найвідомішим і найвпливовішим художником усіх часів, йому також приписують винахід і відкриття багатьох нових стилів живопису, а також форм мистецтва, таких як скульптура і колаж, і водночас його власні етапи в мистецтві, такі як "Блакитний період", "Період кубізму" і так далі.

І після всіх його досягнень ми задаємося питанням - що б він подумав про інфографіку та процес її створення в тому вигляді, в якому ми маємо сьогодні?

Створення інфографіки - це мистецтво

Ми, в Mind the Graph, твердо віримо, що створення красивої графіки - це не менше, ніж малювання на порожньому полотні, щоб висловити те, що ви не можете висловити вербально.

Обидва ці способи існують паралельно, і точне відображення настрою, факту чи тенденції може бути не таким простим і зрозумілим, як фарби на аркуші паперу, розлиті таким чином, що вони яскраво передають повідомлення, яке їхній творець хоче донести до глядачів.

Тим не менш, за останні кілька років ми натрапили на велику кількість графіків, які намагаються відобразити інформацію, але не справляються з цим завданням через невеликі помилки, допущені їхніми творцями.

Тому в цій статті ми спробуємо розібратися з кожною з цих помилок, а також дамо вам кілька основних порад, які допоможуть перетворити вашу інфографіку на шедевр, як у самого маестро.

Чому інфографіка важлива в першу чергу?

Графіки використовуються вже протягом десятиліть завдяки їхній здатності ефективно та результативно передавати інформацію. Для короткого нагадування ми перерахували кілька причин, чому це так важливо.

Щоб передати повідомлення в компактний спосіб

Дуже важливо доносити чіткі повідомлення у максимально ефективний і привабливий спосіб, як це робив Пікассо. Його картини зачіпали глядачів до глибини душі, і ваша діаграма повинна достукатися до найпотаємніших куточків свідомості глядача. Це чудовий спосіб забезпечити запам'ятовуваність інформації. Цифри свідчать про те, що до 65% даних можна запам'ятати читачем, якщо поділитися зображенням разом із текстом.

Покращене розуміння для неспеціалістів

Не всі є експертами в галузі статистики та математики - я знаю, що я не такий - і ви повинні пам'ятати про це, публікуючи свої звіти. Це може бути така проста тема, як те, як ви провели цілий день, або така складна, як розподіл джерел доходу в економіці, ваші результати будуть корисними лише тоді, коли їх зможуть зрозуміти всі зацікавлені сторони. Використання графіка - чудове рішення для цього!

Легше аналізувати дані та виявляти причинно-наслідкові зв'язки

Читачі вашої інфографіки не завжди шукають точні цифри, а іноді просто шукають причину коливань певного елемента чи фактора. Такий аналіз простіше провести, коли ви маєте справу з лінійними або гістограмами, а не з табличними даними, до яких застосовано безліч статистичних формул.

Швидше виявлення закономірностей

Усвідомлення наявності існуючої або майбутньої моделі чи тенденції є неймовірно корисним, особливо коли ви маєте справу з даними, чутливими до часу. Будь то прогнози щодо фондового ринку, зміни клімату чи навіть щось настільки важливе, як питання національної безпеки, графіки допомагають отримати інформацію з першого погляду.

Візуально привабливий, який привертає увагу читача

Неспеціаліст, який переглядає тематичне дослідження або звіт про опитування, може бути не так зацікавлений у читанні всього 40-сторінкового звіту, який ви опублікували, як у розумінні кінцевого результату і, можливо, причинних факторів, що його зумовили. Найкращий план дій у таких випадках - створити інфографіку, яка дасть йому/їй точну інформацію, яку він/вона шукає, без необхідності переглядати довгі сторінки технічних термінів і статистичних даних. 49% маркетологів, згідно з опитуванням Відшкодуваннянаголошують на використанні візуального контенту для своїх блогів.

Чому ми обрали Пікассо для цієї теми?

Пікассо, безперечно, є одним з найвидатніших майстрів свого мистецтва, і, як ми вже говорили вище, створення інфографіки - це не менший вид мистецтва.

Але якщо вам цікаво, чому з усіх художників ми обрали саме його - що ж, читайте далі, щоб знайти відповіді.

Він використовував будь-який інструмент, який був у його розпорядженні

Художник ніколи не був тим, кого можна було б назвати метушливим митцем. Насправді, одного разу він сказав, що використовував би синій колір замість червоного, якби це було йому доступно. Він не турбувався про засоби - що його дійсно хвилювало, так це те, щоб донести свою ідею з якомога більшою ясністю та переконливістю.

Подібно до нього, створюючи графік, ви повинні бути готові використовувати будь-який інструмент, який можна застосувати для успішної та чіткої комунікації. Mind the Graph це один з таких високоефективних інструментів, який може допомогти вам створити найкращі та найкрасивіші комплексні діаграми для всіх ваших науково-технічних звітів. Це не тільки допоможе вашому бренду отримати перевагу на цифрових платформах з більшою кількістю переглядів і трафіку, але, перш за все, АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО. З нами ви можете продовжити розробку привабливої інфографіки та таблиць за допомогою найкращого генератора графіків в Інтернеті.

Він ніколи не припиняв творити

Пабло твердо вірив у думку, яку проповідував: "Вивчай інструменти, як професіонал, щоб ламати їх, як художник".

Він вважав, що для того, щоб створити щось, потрібно спочатку зрозуміти, з чим ти працюєш. Тільки тоді, коли ви повністю зрозумієте, ви зможете використовувати найдрібніші можливості "інструменту", створюючи свій власний шедевр.

Він також мав тверде переконання, що наблизитися до досконалості можна лише шляхом безперервної практики, і він не припинив би створювати діаграми, поки не створив би найкращі з них - ті, що доносять потрібну інформацію до цільової аудиторії у легко зрозумілий спосіб.

До речі, це також секрет успіху в Інтернеті - експериментувати! І продовжуйте експериментувати, поки не досягнете цілей, які ви поставили перед собою на початку процесу створення.

Він прагнув до мінімалізму

"Мистецтво - це усунення непотрібного".

Подібно до живопису та скульптури, для створення інфографіки слід використовувати той самий підхід, що й для створення картин та скульптур. Графічне представлення даних саме по собі означає, що вам не потрібно писати багато слів, щоб швидко поділитися повідомленням. Однак часто маркетологи, студенти, викладачі та дослідники припускаються цієї помилки, намагаючись вкласти в графік занадто багато інформації.

В результаті ми отримуємо занадто гучну і галасливу діаграму з великою кількістю несуттєвої інформації, яку можна було б легко зробити частиною виноски. Це не тільки знижує візуальну привабливість діаграми, але й відштовхує читачів замість того, щоб привабити їх, адже давайте будемо чесними - якби вони хотіли прочитати так багато, щоб зрозуміти вашу думку, вони б прочитали весь звіт, а не тільки інфографіку.

Водночас, навіть якщо глядач зацікавлений у темі, він/вона може просто захотіти поглянути на кінцевий результат вашого дослідження, перш ніж вирішити, чи хоче він/вона вивчати його повністю.

Наприклад, на наступному зображенні чітко викладені факти, але водночас мінімалістичні та креативні.

Він завжди прагнув до унікальності в інфографіці

Пікассо був єдиним у своєму роді художником, і його картини справедливо залишалися єдиними у своєму роді протягом багатьох років. Навіть у різні періоди його творчості, наприклад, у Блакитний період, коли він переважно використовував синій колір, кожна картина відрізнялася тим, що вона передавала глядачеві і які почуття викликала у нього.

На відміну від нього, ви також повинні прагнути до цього у своєму репортажі. Навіть якщо тема є такою, над якою вже працювали тисячі людей до вас, вам потрібно показати читачеві, що ваше дослідження відрізняється від їхніх. І найшвидший спосіб зробити це - використати інфографіку. Таким чином, читач зможе з першого погляду ознайомитися з вашими результатами, зв'язками та закономірностями, про які йдеться у вашому описі, і зрозуміти, наскільки ваше дослідження є унікальним за своїм підходом. Це також спонукатиме їх прочитати ваш запис, замість того, щоб пропустити його через надмірне використання теми.

У той же час, ви також повинні подбати про те, щоб кожен графік, який ви створюєте, був особливим і відрізнявся від усіх, які ви робили раніше - чи то на тому ж папері, чи то на іншому матеріалі. Ми можемо зрозуміти спокусу використовувати той самий стиль або, принаймні, схожий на той, що був успішним раніше. Тим не менш, ви повинні пам'ятати, що якщо ви продовжуєте використовувати ті самі стилі, ваша інфографіка стане одноманітною для читача, навіть якщо дані, якими ви ділитеся, будуть відрізнятися.

Mind the Graph може знову допомогти вам вирішити цю проблему, пропонуючи свої різноманітні відмінні шаблони для всіх ваших потреб у звітності. Рішення про те, чи використовувати їх, чи створювати звітність з нуля, в кінцевому рахунку, буде за вами, але наші інструменти, безумовно, допоможуть вам у будь-якому випадку.

Він ніколи не зволікатиме зі створенням інфографіки

Одного разу маестро сказав: "Відкладай на завтра лише те, що ти готовий померти, не закінчивши".

І вірний своєму слову, коли мова йшла про створення мистецтва, будь то картина, скульптура чи навіть простий мурал, він утримувався від прокрастинації. Ми впевнені, що він також не залишив би створення діаграми на потім, на відміну від того, що ви робите прямо зараз!

Ми знаємо, як добре іноді буває просто залишити завдання на завтра. Часто так роблять бренди та підприємства. Вони також беруть участь у відкладанні сесій мозкового штурму знову і знову, поки не настане час для публікації творіння.

Затягування графіку виробництва контенту призведе до того, що він стане однією з тих речей, які ви повинні зробити в п'ятницю ввечері перед від'їздом на вихідні.

Крім того, ви знаєте, що сказав Бенджамін Франклін про поспішне виконання завдання - великий поспіх призводить до великих втрат!

Чому б не почати раніше? Заздалегідь сплануйте загальний план і структуру, а потім переходьте до більш тонких деталей інформації, яку ви хочете передати. Не поспішайте створювати візуально привабливі інфографіки та публікувати їх. Це допоможе вам зрозуміти, що працює на вашу цільову аудиторію, а чого вона воліє уникати.

Він би зосередився на кольорових палітрах 

Ми всі часто стикалися з різними кольоровими речами, сукнями, місцями, і, дивлячись на деякі з них, ми були щасливі, деякі - сумні, деякі - заспокоювали, а деякі - зводили з розуму. Це також те, що диктує психологія кольору. Вона зосереджується на різних ефектах, які різні кольори можуть мати на нас.

Кожен колір може мати різний вплив на людину залежно від контексту, в якому він використовується. Червоний колір на святкуванні Дня святого Валентина символізує любов, але якщо використати його у вигляді черепа на електричному лічильнику, він миттєво викликає тривогу у свідомості глядача, повідомляючи йому, що попереду на нього чекає небезпека.

Точне використання кольорів для створення інфографіки надзвичайно важливе для передачі правильного повідомлення.

За словами Пабло, "кольори, як і риси, слідують за змінами емоцій".

І ми згодні!

Зосередьтеся на емоції, яку ви хочете передати за допомогою свого графіка, і підберіть кольори відповідно до неї.

Наступний приклад стосується інфографіки на тему Різдва. Подивіться, як її кольори створюють святковий настрій, якого вони прагнули.

Він прагнув до досконалості

Досконалість не дарується, вона досягається.

І Пікассо теж так думав.

Якось він сказав: "Інші бачили, що є, і запитували, чому. Я бачив, що може бути, і запитував, чому ні".

Це золота мантра і для створення успішної інфографіки.

Виховуйте в собі звичку створювати такі візуальні посібники. Подивіться на будь-який контент, який ви збираєтеся опублікувати, чи то розлогу статтю, чи то короткий блог, і запитайте себе, чи є це вдалою можливістю інтегрувати в нього діаграму. Ви побачите, що чим більше ви публікуватимете таких графіків у своїх матеріалах, тим більше можливостей для залучення клієнтів в Інтернеті ви отримаєте. Крім того, слідкуйте за тим, що працює для читачів, а що ні, щоб вжити необхідних заходів обережності при створенні наступної діаграми.

Заключні думки

Насамкінець ми хотіли б нагадати, що хоча інфографіку можна справедливо назвати узагальненим візуальним представленням вашої роботи, її інтеграція з цією роботою є надзвичайно важливою для того, щоб посилити увагу читача та утримати його в полі зору.

Пікассо був майстром у цьому і майстром свого мистецтва.

Настав ваш час стати наступним Пікассо!

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони