Презентація наукової доповіді - це поширений спосіб повідомити про наукове дослідження. Це важлива частина наукового конгресу, в основному для студентів, щоб показати свої результати. Але в океані даних та інформації важко виділитися. Як привернути увагу аудиторії?

Як біолог, який допомагає вченим демонструвати свою роботу найкращим чином, я щодня бачу основні труднощі дослідників, які полягають у тому, щоб представити свою роботу в точний, красивий і спонукаючий до роздумів спосіб.

Отже, я перерахувала основні кроки, які потрібно врахувати при створенні наукового плаката.

⦁ Вам потрібно визначити, що буде виділено

Коли намагаєшся виділити все, нічого не виділяється. У науковому плакаті потрібно пам'ятати, яку інформацію читач зможе побачити з певної відстані, щоб привернути увагу до ближчого прочитання.
Зацікавлені читачі, які наближаються до посту, прочитають його в повному обсязі. Встановіть пріоритет і потік для читання.

Що варто прочитати з першого погляду? Зазвичай, назву та ілюстрації.

⦁ Використовуйте естетично привабливий і красивий макет

Нас візуально приваблюють речі, які мають приємну і красиву естетику. Елементи повинні відповідати один одному, вони не можуть бути просто великою кількістю інформації, зібраної разом. Шукайте шаблони і дотримуйтесь рекомендацій щодо розміру літер, розташування елементів тощо. Зверніть увагу на вирівнювання, відступи і проміжки між об'єктами. Цей чудовий шаблон був створений в Mind the Graph і доступний для наших користувачів:

preview_37717

⦁ Заголовок

Ваш заголовок має бути помітним здалеку. Часто все, що ми бачимо при першому погляді на банер - це заголовок та ілюстрації (якщо вони є). Саме в цей початковий момент читач вирішує, чи достатньо цікавий заголовок, щоб придивитися до нього ближче. Переконайтеся, що ваш заголовок достатньо великий, щоб його можна було прочитати здалеку, і щоб він викликав певну цікавість.

⦁ Ілюстрації

Ілюстрації дуже важливі, щоб привернути увагу читача і зробити ваш постер більш зрозумілим. Хороша ілюстрація полегшує розуміння вашої роботи. Ви можете використовувати ілюстрації, щоб показати свою методологію, об'єкт дослідження, порівняти результати тощо.

uyt

Красиві та науково точні ілюстрації здатні підкреслити презентацію. Науковий журнал провів невелике дослідження і запитав науковців, які перебувають на різних етапах свого академічного життя, як вони читають наукові праці, і виявилося, що цифри та графічні анотації - це чи не перше читання. У стендовій презентації ілюстрації також мають велике значення.

⦁ Текстова частина

Це частина, призначена для найбільш зацікавленого читача. Того, хто дійсно зупиниться, щоб прочитати і поставити запитання про вашу роботу. Це нормально, якщо текст не повністю читається на відстані. Однак існує певний ліміт тексту, щоб ваш постер не перетворився на візуально виснажливий безлад. Підсумовуйте та розставляйте пріоритети.

Постер має бути зрозумілим, але, можливо, деякі люди захочуть дізнатися більше деталей. У такому випадку вони можуть поговорити з вами і запитати або знайти вашу контактну електронну адресу на плакаті і запитати більше подробиць.

Подивіться, який розмір шрифту вказано в шаблоні банера, який ви використовуєте, і не зменшуйте шрифт до нескінченності, поки не поміститься все, що ви хочете написати. Ваша робота має бути вбудована в плакат, а не навпаки

Ви хочете створити гарний науковий постер, такий же, як відзначені нагородами наукові плакатидля конференції? Використовуйте шаблон Mind the Graph!

untitled-creation63724 (1)

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони