Недоліки наукової роботи часто важко виявити. Зазвичай, легко помітити помилки в розмитій анотації, яка не має конкретики і не містить даних, але іноді це буває складніше. Хороша новина: є досить просте рішення. Під час рецензування статей важливо розуміти, як помітити помилку, як її ідентифікувати і наскільки вона суттєва. 

Недосконалі дослідницькі методології можуть призвести до отримання недостовірних даних. Якщо методологію не розглядати ретельно, існує багато способів, як дослідження може бути проведено неправильно. Наш список не обмежується ними, але ми розглянемо деякі з найпоширеніших.

Які методологічні недоліки існують у дослідженнях?

У кожній галузі проводяться різні типи досліджень, що призводить до різних типів дослідницьких помилок. Для початку це допоможе запобігти помилкам, які найчастіше зустрічаються в рукописах. З практикою і навичками критичного читання рукописів цей список можна розширити більш конкретними прикладами. 

Ви можете прочитати нашу статтю, щоб дізнатися більше про методологія дослідження.

  1. Використання неправильного дизайну дослідження

Для досягнення достовірних, науково обґрунтованих результатів першорядне значення має дизайн дослідження. Розумійте термінологію, що стосується предметної області дослідження. Подумайте, як незвичний підхід може вплинути на дані та аналіз, якщо ви зіткнетеся з ним у дослідженні. Звертайте увагу на аргументи та обґрунтування дослідників. Щось нове і незнайоме не обов'язково є неточним або недосконалим. Воно просто потребує більшої уваги під час рецензування.

  1. Вибір розміру для зразків

У деяких випадках результати отримані на основі вибірки, розмір якої занадто малий для точного аналізу. Реальні дані вимагають певного розуміння, коли ми їх аналізуємо. Залежно від ситуації, один сценарій може бути правильним, а інший - ні. Тому при аналізі даних необхідно враховувати розмір вибірки і те, чи охоплює вона всю демографічну групу. Невеликі вибірки не можна аналізувати за допомогою відсотків; завжди потрібно показувати абсолютні цифри.

  1. Методології/стандарти не дотримуються

Пояснення того, як були отримані результати, має бути включено до розділу "Методи". Якщо у вас є питання щодо достовірності цифр, вам слід їх поставити. Уважно вивчіть обґрунтування дослідників щодо будь-яких аномалій, щоб за потреби поставити додаткові запитання. Використання нерелевантної мови, упереджених тверджень і дискурсу під час дослідження також вважається поганою практикою.

  1. Слів достатньо.

Занадто багатослівність - поширена проблема рукописів. Наскільки це можливо, намагайтеся, щоб ваші тексти були стислими, зрозумілими та ефективними. Читач може втратити інтерес до наукової статті, якщо вона занадто багатослівна, що призведе до неправильної інтерпретації. Такі помилки іноді трапляються за відсутності досвіду, однак важливо уникати запитань, які часто побудовані таким чином, щоб спотворити результати. Проведення дослідження з новою анкетою є єдиним способом усунення цієї помилки, на відміну від деяких інших типів помилок.

  1. Переконливих доказів недостатньо

Важливо, щоб резюме та висновки дослідницької роботи базувалися на фактах і були обґрунтованими. Може виникнути проблема з методологічним підходом дослідників, додатковими посиланнями або потребою в додаткових даних, які не узгоджуються з результатами.

З найбільшою у світі колекцією науково достовірних ілюстрацій

Так, ви прочитали правильно. За допомогою Mind the Graph ви можете розповідати про науку найкращим чином, використовуючи наукові ілюстрації, які ілюструють широкий спектр галузей. Обов'язково перегляньте нашу галерею, яка регулярно оновлюється.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони