Çocukların ve gençlerin dikkatini çekmek ve tutmak kolay bir iş değildir. Ama eğer bir öğretmenseniz, bunu zaten (çok iyi) biliyorsunuzdur. Bu yüzden, bu yazıyı size bu görevinizde yardımcı olmak için yazıyorum. Öğretmenler olarak, fen eğitimini merak uyandıracak şekilde anlatmak gibi zorlu bir görevimiz var. Şimdi bunu yapmanın üç yolunu görelim.

01. Bilimsel yöntemin nasıl işlediğini açıklayın

Onlara sadece hazır cevaplar vermek yerine, merak ve sorularla nasıl bilim insanı olabileceklerini gösterin. Dahası, bilimsel yöntem hakkında konuşmak sahte bilim ve yalan haberlerle mücadele etmek için harika bir stratejidir. Sonuçta, bilime daha fazla değer vereceklerdir.

bilimsel yöntem 2

02. Onlara "gerçek görevler" değerlendirmesi verin

Sadece klasik sınavlar yerine, onlara gerçek bir sorun için çözüm üretme gibi görevler verebilirsiniz. Onlara google'da bulamayacakları şeyler sorun.

03. Görsel kaynakları kullanın

Görsel kaynaklar fen eğitimi için güçlü bir araçtır, çünkü soyut kavramların anlaşılması daha zordur. Bilimsel illüstrasyonlar moleküller, atomlar, hücreler veya ölçekler gibi soyut veya küçük şeyleri açıklamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca gerçek resimlerden daha dost canlısıdırlar, bu nedenle insan anatomisini veya tıbbi prosedürleri göstermek için onları bir müttefik olarak kullanın.

dna ölçeği̇

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu yazılara göz atabilirsiniz:

Tüm bu infografikler bilim insanları, öğretmenler ve öğrenciler için çevrimiçi bir platform olan Mind the Graph kullanılarak oluşturulmuştur. Sizin için sekiz binden fazla bilimsel illüstrasyona sahibiz. Henüz Mind the Graph kullanıcısı değilseniz, şimdi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz:

grafi̇ğe di̇kkat edi̇n bi̇li̇msel resi̇mler

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar