Upoutat a udržet pozornost dětí a dospívajících není snadný úkol. Ale pokud jste učitel, tak už to (velmi dobře) víte. Proto píšu tento příspěvek, abych vám s tímto úkolem pomohl. Jako učitelé máme za úkol vysvětlit přírodovědné vzdělávání tak, aby vzbudilo zvědavost. Podívejme se tedy na tři způsoby, jak toho dosáhnout.

01. Vysvětlete, jak funguje vědecká metoda

Ukažte jim, že mohou být také vědci, a to pomocí zvědavosti a otázek, místo abyste jim dávali jen odpovědi na otázky. Hovořit o vědecké metodě je navíc skvělou strategií boje proti pseudovědě a falešným zprávám. Koneckonců, budou vědě přikládat větší hodnotu.

vědecká metoda 2

02. Zadejte jim hodnocení "skutečných úkolů"

Místo klasických zkoušek jim můžete zadávat úkoly jako vytvoření řešení skutečného problému. Ptejte se jich na věci, které nemohou najít na Googlu.

03. Využití vizuálních zdrojů

Vizuální zdroje jsou mocným nástrojem přírodovědného vzdělávání, protože abstraktní pojmy jsou hůře pochopitelné. Vědecké ilustrace vám mohou pomoci vysvětlit abstraktní nebo malé věci, jako jsou molekuly, atomy, buňky nebo váhy. Jsou také přívětivější než skutečné obrázky, takže je využijte jako spojence při zobrazování lidské anatomie nebo lékařských postupů.

stupnice DNA

Pokud si o tom chcete přečíst více, podívejte se na tyto příspěvky:

Všechny tyto infografiky byly vytvořeny pomocí online platformy Mind the Graph pro vědce, učitele a studenty. Máme pro vás k dispozici více než osm tisíc vědeckých ilustrací. Pokud ještě nejste uživateli služby mind the graph, můžete si ji nyní zdarma vyzkoušet:

pozor na grafické vědecké ilustrace

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony