Upútať a udržať pozornosť detí a dospievajúcich nie je jednoduchá úloha. Ale ak ste učiteľ, tak to už (veľmi dobre) viete. Preto píšem tento príspevok, aby som vám s touto úlohou pomohol. Ako učitelia máme za úlohu vysvetliť prírodovedné vzdelávanie tak, aby vzbudilo zvedavosť. Pozrime sa teda na tri spôsoby, ako to urobiť.

01. Vysvetlite, ako funguje vedecká metóda

Ukážte im, že aj oni môžu byť vedcami, a to pomocou zvedavosti a otázok, namiesto toho, aby ste im dávali len konzervované odpovede. Okrem toho je rozhovor o vedeckej metóde skvelou stratégiou boja proti pseudovede a falošným správam. Koniec koncov, vedu budú viac oceňovať.

vedecká metóda 2

02. Dajte im hodnotenie "skutočných úloh"

Namiesto klasických skúšok im môžete zadávať úlohy ako vytvorenie riešenia skutočného problému. Pýtajte sa ich na veci, ktoré nemôžu nájsť na Googli.

03. Používanie vizuálnych zdrojov

Vizuálne zdroje sú silným nástrojom prírodovedného vzdelávania, pretože abstraktné pojmy sa ťažšie chápu. Vedecké ilustrácie vám pomôžu vysvetliť abstraktné alebo malé veci ako molekuly, atómy, bunky alebo váhy. Sú tiež prívetivejšie ako skutočné obrázky, preto ich používajte ako spojenca na zobrazenie ľudskej anatómie alebo lekárskych postupov.

stupnica DNA

Ak si o tom chcete prečítať viac, pozrite si tieto príspevky:

Všetky tieto infografiky boli vytvorené pomocou online platformy Mind the Graph pre vedcov, učiteľov a študentov. Máme pre vás k dispozícii viac ako osemtisíc vedeckých ilustrácií. Ak ešte nie ste používateľom mind the graph, môžete to teraz vyskúšať zadarmo:

vedecké ilustrácie grafu

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny