Przyciągnięcie i utrzymanie uwagi dzieci i nastolatków nie jest łatwym zadaniem. Ale jeśli jesteś nauczycielem, już to wiesz (bardzo dobrze). Dlatego piszę ten post, aby pomóc ci w tym zadaniu. Jako nauczyciele stoimy przed wyzwaniem wyjaśnienia edukacji naukowej w sposób, który wzbudzi ciekawość. Zobaczmy więc trzy sposoby, aby to zrobić.

01. Wyjaśnij, jak działa metoda naukowa

Pokaż im, jak mogą być naukowcami, z ciekawością i pytaniami, zamiast udzielać im tylko gotowych odpowiedzi. Co więcej, rozmowa o metodzie naukowej jest świetną strategią walki z pseudonauką i fałszywymi wiadomościami. W końcu nadadzą nauce większą wartość.

metoda naukowa 2

02. Ocena "prawdziwych zadań"

Zamiast klasycznych egzaminów, możesz dać im zadania polegające na stworzeniu rozwiązania prawdziwego problemu. Zapytaj ich o rzeczy, których nie mogą znaleźć w Google.

03. Korzystanie z zasobów wizualnych

Zasoby wizualne są potężnym narzędziem edukacji naukowej, ponieważ abstrakcyjne pojęcia są trudniejsze do zrozumienia. Ilustracje naukowe mogą pomóc w wyjaśnieniu abstrakcji lub małych rzeczy, takich jak cząsteczki, atomy, komórki lub łuski. Są one również bardziej przyjazne niż prawdziwe zdjęcia, więc wykorzystaj je jako sprzymierzeńca, aby pokazać ludzką anatomię lub procedury medyczne.

skala DNA

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź te posty:

Wszystkie te infografiki zostały stworzone za pomocą Mind the Graph, platformy internetowej dla naukowców, nauczycieli i studentów. Mamy do dyspozycji ponad osiem tysięcy ilustracji naukowych. Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem mind the graph, możesz spróbować teraz za darmo:

ilustracje naukowe do wykresów

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony