Tak więc 3 marca to Dzień Liczby Pi oraz urodziny Einsteina! Strony internetowe, blogi, kanały mediów społecznościowych w ogóle oszalały na tym punkcie i nie mogą przestać tworzyć bardzo kreatywnych treści.

Dlatego też, aby uczcić ten dzień, my w Mind the Graph postanowiliśmy stworzyć zestawienie tego, co uważamy za jedne z najfajniejszych treści związanych z tym dniem.

Zaczynajmy!

Najgorętsze nowe π do świętowania z okazji Dnia Liczby Pi

W Scientific American chodzi o to, by faktycznie nauczyć się czegoś w Dniu Liczby Pi. A gdyby można było świętować Dzień Liczby Pi w dowolnym dniu marca? Cóż, najwyraźniej można, ale nie będzie to Dzień Liczby Pi ani urodziny Einsteina.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi i urodzin Einsteina, frajerzy!

"Znów mamy Dzień Liczby Pi! Kiedyś czułem się głęboki rozdźwięk z tym świętem, ale z biegiem lat, odkąd zacząłem pisać o matematyce, niechętnie zacząłem doceniać je jako okazję do nauki lub pisania o matematyce, której inaczej bym nie miał. Jestem pewien, że można znaleźć ciasto do zjedzenia lub konkurs recytowania cyfr, ale myślę, że lepszym sposobem na uczczenie stałej koła jest nauczenie się czegoś nowego." Evelyn Lamb

 

Rzeczy, które pomogą ci świętować Dzień Liczby Pi

Popular Science wymyśliło nowy hashtag, aby uczcić Dzień Liczby Pi i urodziny Alberta Einsteina: #PeinsteinDay. A następnie stworzył listę całkiem fajnych rzeczy, które pomogą ci świętować!

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi i urodzin Einsteina, frajerzy!

"Dzisiaj, przyjaciele, jest Dzień Liczby Pi. To także urodziny Alberta Einsteina. To świetny dzień na bycie kujonem". Billy Cadden

 

Dzień Liczby Pi 2017: 5 szybkich faktów, które musisz znać

Jeśli czujesz się nieco zagubiony i nie rozumiesz, co Dzień Liczby Pi i urodziny Einsteina mają ze sobą wspólnego, strona Heavy może Ci pomóc.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi i urodzin Einsteina, frajerzy!

"Dziś jest Dzień Liczby Pi! Nie, to nie jest dzień świętowania ciast. Już przegapiłeś National Pie Day 23 stycznia. 14 marca 2017 r. to święto upamiętniające stałą matematyczną Pi, reprezentowaną przez grecką literę π. Pierwsze trzy cyfry to 3,14, tak jak dzisiejsza data". Daniel S. Levine

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi oraz urodzin Einsteina, uważaj na wykresy!

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi i urodzin Einsteina, frajerzy!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony