3. března je tedy Den pí a Einsteinovy narozeniny! Webové stránky, blogy a sociální média obecně jsou z toho poblázněné a nemohou přestat vytvářet velmi kreativní obsah.

Na oslavu tohoto dne jsme se proto v Mind the Graph rozhodli vytvořit kombinaci toho, co považujeme za nejzajímavější obsah tohoto dne.

Začněme!

Nejžhavější nová čísla π, která můžete oslavit na Den pí

Scientific American se v Den pí skutečně něco naučí. Co kdybyste Den pí mohli slavit kterýkoli den v březnu? No, zřejmě můžete, ale nebude to Den pí a Einsteinovy narozeniny.

Šťastný den pí a Einsteinovy narozeniny, šprti!

"Opět je Den pí! Kdysi jsem se cítil hluboké odloučení ale v průběhu let, kdy jsem začal psát o matematice, jsem ji začal s nelibostí oceňovat jako příležitost naučit se nebo psát o matematice, kterou bych jinak neměl. Určitě si najdete koláč, který si dáte, nebo soutěž v recitování číslic, které se zúčastníte, ale myslím, že lepší způsob, jak oslavit kruhovou konstantu, je naučit se něco nového." Evelyn Lamb

 

Věci, které vám pomohou oslavit Den pí

Popular Science přišla s novým hashtagem na oslavu Dne pí a narozenin Alberta Einsteina: #PeinsteinDay. A pak vytvořil seznam docela zajímavých věcí, které vám pomohou oslavit!

Šťastný den pí a Einsteinovy narozeniny, šprti!

"Dnes, přátelé, je Den pí. Je to také den narození Alberta Einsteina. Podle všeho je to skvělý den pro šprty." Billy Cadden

 

Den pí 2017: 5 rychlých informací, které byste měli znát

Pokud se cítíte trochu ztraceni a nechápete, jak spolu souvisí Den pí a Einsteinovy narozeniny, pomůže vám těžká webová stránka.

Šťastný den pí a Einsteinovy narozeniny, šprti!

"Dnes je Den pí! Ne, není to den oslav koláčů. Národní den koláčů 23. ledna jste už prošvihli. Dne 14. března 2017 je svátek na oslavu matematické konstanty pí, kterou představuje řecké písmeno π. První tři číslice jsou 3,14, stejně jako dnešní datum." Daniel S. Levine

 

Šťastný den Pí a Einsteinovy narozeniny, pozor na grafy!

Šťastný den pí a Einsteinovy narozeniny, šprti!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony