Takže 3. marca je Deň Pí a Einsteinove narodeniny! Webové stránky, blogy a sociálne médiá sú z toho pobláznené a nemôžu prestať vytvárať veľmi kreatívny obsah.

Na oslavu tohto dňa sme sa v Mind the Graph rozhodli vytvoriť kombináciu toho, čo považujeme za najúžasnejší obsah tohto dňa.

Začnime!

Najhorúcejšie nové čísla π na oslavu Dňa Pí

Scientific American je o tom, že sa na Deň Pí skutočne niečo naučíte. Čo keby ste mohli Deň pí oslavovať ktorýkoľvek deň v marci? No, zrejme môžete, ale nebude to Deň pí a Einsteinove narodeniny.

Šťastný deň Pí a Einsteinove narodeniny, šprti!

"Opäť je Deň pí! Kedysi som sa cítil hlboké odlúčenie s týmto sviatkom, ale v priebehu rokov, odkedy som začal písať o matematike, som ho začal s nevôľou oceňovať ako príležitosť naučiť sa alebo písať o matematike, ktorú by som inak nemal. Určite si nájdete koláč, ktorý môžete zjesť, alebo súťaž v recitovaní číslic, ale myslím si, že lepší spôsob, ako osláviť kruhovú konštantu, je naučiť sa niečo nové." Evelyn Lamb

 

Veci, ktoré vám pomôžu osláviť Deň Pí

Popular Science prišla s novým hashtagom na oslavu Dňa pí a narodenín Alberta Einsteina: #PeinsteinDay. A potom vytvoril zoznam celkom zaujímavých vecí, ktoré vám pomôžu oslavovať!

Šťastný deň Pí a Einsteinove narodeniny, šprti!

"Priatelia, dnes je Deň pí. Je to aj deň narodenia Alberta Einsteina. Podľa všetkého je to skvelý deň na to, aby ste boli šprt." Billy Cadden

 

Deň Pí 2017: 5 rýchlych faktov, ktoré potrebujete vedieť

Ak sa cítite trochu stratení a nechápete, čo majú spoločné deň Pí a Einsteinove narodeniny, pomôže vám ťažká webová stránka.

Šťastný deň Pí a Einsteinove narodeniny, šprti!

"Dnes je Deň pí! Nie, nie je to deň oslavy koláčov. Národný deň koláčov 23. januára ste už premeškali. 14. marec 2017 je sviatok na oslavu matematickej konštanty pí, ktorú predstavuje grécke písmeno π. Prvé tri číslice sú 3,14, rovnako ako dnešný dátum." Daniel S. Levine

 

Šťastný deň Pí a Einsteinove narodeniny, pozor na grafy!

Šťastný deň Pí a Einsteinove narodeniny, šprti!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny