Yani 3 Mart Pi Günü artı Einstein'ın doğum günü! Web siteleri, bloglar, sosyal medya kanalları genel olarak bunun için çıldırıyor ve çok yaratıcı içerikler üretmeden duramıyor.

Bu nedenle, bu günü kutlamak için Mind the Graph olarak bu günle ilgili en havalı içeriklerden bazıları olduğunu düşündüğümüz bir derleme yapmaya karar verdik.

Hadi başlayalım!

Pi Günü için Kutlanacak En Sıcak Yeni π'ler

Scientific American Pi Günü'nde gerçekten bir şeyler öğrenmekle ilgili. Pi Günü'nü Mart ayında herhangi bir gün kutlayabilseydiniz ne olurdu? Görünüşe göre kutlayabilirsiniz ama bu Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü olmayacak.

Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü kutlu olsun, inek dostlar!

"Bugün yine Pi Günü! Eskiden kendimi derin kopukluk Ancak matematik hakkında yazmaya başladığımdan bu yana geçen yıllar içinde, başka türlü sahip olamayacağım matematiği öğrenmek veya yazmak için bir fırsat olarak isteksizce takdir etmeye başladım. Eminim yiyecek bir turta ya da katılacak bir rakam okuma yarışması bulabilirsiniz, ancak bence çember sabitini kutlamanın daha iyi bir yolu yeni bir şeyler öğrenmektir." Evelyn Lamb

 

Pi Günü'nü kutlamanıza yardımcı olacak şeyler

Popular Science, Pi Günü ve Albert Einstein'ın doğum gününü kutlamak için yeni bir hashtag geliştirdi: #PeinsteinDay. Ve ardından kutlamanıza yardımcı olacak oldukça havalı şeylerin bir listesini yaptı!

Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü kutlu olsun, inek dostlar!

"Bugün, arkadaşlar, Pi Günü. Aynı zamanda Albert Einstein'ın doğum günü. Tüm hesaplara göre, inek olmak için harika bir gün." Billy Cadden

 

Pi Günü 2017: Bilmeniz Gereken 5 Hızlı Bilgi

Kendinizi biraz kaybolmuş hissediyorsanız ve Pi Günü ile Einstein'ın doğum gününün birbiriyle ne ilgisi olduğunu anlamıyorsanız, Heavy web sitesi size yardımcı olabilir.

Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü kutlu olsun, inek dostlar!

"Bugün Pi Günü! Hayır, turtaları kutlamak için bir gün değil. Zaten 23 Ocak'taki Ulusal Turta Günü'nü kaçırdınız. 14 Mart 2017, Yunan harfi π ile temsil edilen matematik sabiti Pi'yi kutlamak için bir bayramdır. İlk üç basamak 3.14'tür, tıpkı bugünün tarihi gibi." Daniel S. Levine

 

Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü kutlu olsun, grafikerlere dikkat!

Pi Günü ve Einstein'ın doğum günü kutlu olsun, inek dostlar!

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar