Nauka współpracuje z wieloma innymi dziedzinami - tak jak powinno być zawsze! Dziś zebraliśmy dla Ciebie najlepsze osiągnięcia nauki online w trzech różnych dziedzinach: sztuce, technologii oraz komunikacja.
Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że musimy myśleć o nauce w inny sposób. A przez inny sposób rozumiemy coś bardzo prostego: musimy zacząć myśleć o nauce w sposób, który zainteresuje nie-naukowców.

My, naukowcy, nie pracujemy wyłącznie dla własnych celów. Pracujemy dla naszego społeczeństwa i zrozumienia otaczającego nas wszechświata. Dlaczego więc mielibyśmy zachować nasze odkrycia dla siebie?
Możesz pomyśleć, że to głupie, ale te przykłady to bardzo kreatywne sposoby na dotarcie do większej liczby osób.

I to jest jedyny powód, dla którego te przykłady znalazły się w Top 3 najlepszej nauki online!

Mimo wszystko człowiek

Czy spędzasz jakiś czas w ciągu dnia myśląc o tym, z czego zbudowane jest Twoje ciało? Założę się, że pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są kości lub szkielet. Zgadza się, ale co jeszcze? Fotograf Jan Kriwol i artysta cyfrowy Markos Kay pomyśleli o czymś innym: układ krążenia. Kliknij poniższe zdjęcie, aby zobaczyć ich pełną pracę.

Top 3: najlepsza nauka online

360º National Geographic

Filmy dokumentalne są niesamowite, tak. A co z przeniesieniem ich na zupełnie nowy poziom? The National Geographic produkuje wiele 360º filmy na YouTube, aby zapewnić nam - miłośnikom filmów dokumentalnych - inne wrażenia. Oto jeden z moich ulubionych.

Top 3: najlepsza nauka online

SciBabe: dobra nauka i odrobina humoru

Nie, nauka nie jest czymś nudny. W rzeczywistości niektórzy naukowcy są online, aby to udowodnić. SciBabe jest wszystkim, tylko nie kiepski. Dzięki dokładnym faktom naukowym i kwaśnym żartom każdy może nauczyć się fajnych rzeczy od Yvette d'Entremont, licencjat z teatru, licencjat z chemii i tytuł magistra kryminalistyki w zakresie kryminalistyki biologicznej.

Top 3: najlepsza nauka online

 

Jeśli lubisz Nasze Top 3 Najlepsza nauka online, sprawdź "Fajne naukowe sztuczki dla twoich badań"!Top 3: najlepsza nauka online

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony