Bilim diğer birçok alanla birlikte çalışır - her zaman olması gerektiği gibi! Bugün sizin için üç farklı alanda bilimin en iyilerini bir araya getirdik: sanat, teknoloji ve iletişim.
Neden mi? Çünkü bilim hakkında farklı bir şekilde düşünmemiz gerektiğine inanıyoruz. Farklı derken çok basit bir şeyi kastediyoruz: Bilim hakkında, bilim insanı olmayanların da ilgisini çekecek şekilde düşünmeye başlamalıyız.

Biz bilim insanları sadece kendi amaçlarımız için çalışmıyoruz. Toplumumuz için ve çevremizdeki evreni anlamak için çalışıyoruz. Peki, bulgularımızı neden kendimize saklayalım?
Bunun aptalca olduğunu düşünebilirsiniz, ancak buradaki örnekler daha fazla insana yaklaşmanın çok yaratıcı yollarıdır.

İşte bu örneklerin çevrimiçi bilimin en iyi 3 örneği arasında yer almasının tek nedeni de bu!

Her Şeye Rağmen İnsan

Günün herhangi bir saatini vücudunuzun neyden yapıldığını düşünerek geçiriyor musunuz? Bahse girerim aklınıza gelen ilk şey kemikler ya da iskelettir. Doğru, ama başka ne olabilir? Fotoğrafçı Jan Kriwol ve dijital sanatçı Markos Kay başka bir şey düşünmüşler: dolaşım sistemi. Çalışmalarının tamamını görmek için aşağıdaki resme tıklayın.

İlk 3: Çevrimiçi bilimin en iyileri

360º National Geographic

Belgeseller harika, evet. Peki ya onları yepyeni bir seviyeye taşımaya ne dersiniz? Belgesel National Geographic birçok 360º üretiyor VİDEOLAR YouTube'da biz belgesel severlere farklı bir deneyim sunmak için. İşte benim favorilerimden biri.

İlk 3: Çevrimiçi bilimin en iyileri

SciBabe: iyi bilim ve biraz mizah

Hayır, bilim bir şey değildir sıkıcı. Aslında, bazı bilim insanları bunu kanıtlamak için çevrimiçi. SciBabe eziklikten başka her şeydir. Doğru bilimsel gerçekler ve asit esprileriyle herkes bu kitaptan harika şeyler öğrenebilir. Yvette d'EntremontTiyatro alanında lisans, kimya alanında lisans ve biyolojik kriminalistik odaklı adli bilimler alanında yüksek lisans derecesi

İlk 3: Çevrimiçi bilimin en iyileri

 

Eğer isterseniz İlk 3'ümüz çevrimiçi bilimin en iyileri, "Araştırmalarınız için harika bilim hileleri"!İlk 3: Çevrimiçi bilimin en iyileri

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar