Graficzne streszczenia dla Springer

Po długim czasie nauki i pracy w laboratorium w końcu uzyskałeś dane do opublikowania swojej pracy. Ekscytujące, prawda?

Jeśli jesteś na końcowych etapach publikacji nowego artykułu, prawdopodobnie zauważyłeś, że abstrakt graficzny jest obowiązkowy do opublikowania w kilku czasopismach naukowych. Obejmuje to czasopisma bardzo popularnych wydawców publikacji artykułów naukowych, takich jak Elsevier i Springer.

Springer jest wydawcą ponad 2900 czasopism z różnych dziedzin nauki. Wydawnictwo posiada wytyczne, które mają pomóc naukowcom zainteresowanym publikacją nowego artykułu, w tym sekcję dotyczącą graficznych streszczeń. Skorzystałem z tych wytycznych, aby zorganizować ten samouczek na temat tego, jak tworzenie abstrakcji graficznej dla Springer.

Dlaczego warto tworzyć abstrakcje graficzne?

Graficzne streszczenia są wizualną reprezentacją głównego punktu pracy, pozwalając czytelnikom zobaczyć na pierwszy rzut oka podsumowanie artykułu, a następnie zdecydować się na jego przeczytanie - lub nie.

W świecie, w którym nikt nie ma czasu do stracenia, a także w półksiężycowym oceanie dostępnych informacji, musisz być asertywny i atrakcyjny, aby dotrzeć do odbiorców. W końcu ciężko pracowałeś, aby uzyskać wyniki i chcesz, aby ludzie o tym wiedzieli, prawda? Graficzny abstrakt jest bardzo dobrym sprzymierzeńcem w tym zadaniu. Twoje dzieło pojawi się obok nagłówka i nazwiska autorów na stronie głównej.

Według Wytyczne Springer, “Streszczenie graficzne (GA) jest obowiązkowe dla wszystkich zgłoszeń", oraz:

Obrazowa reprezentacja ma na celu przyciągnięcie uwagi czytelników. GA ilustruje proces lub wyjaśnia konkretny aspekt pracy, najlepiej innowację/nowość. Streszczenie graficzne powinno być zgodne z tymi samymi wytycznymi dotyczącymi formatu, co pliki z rysunkami, z wyjątkiem tego, że nie wymaga podpisu. GA będzie wyświetlany w miejscu publikacji online, ale nie pojawi się w druku. Streszczenie graficzne nie może być jednym z rysunków oznaczonych w manuskrypcie".

Wytyczne Springer

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

Słyszałem wielu naukowców narzekających na trudności w tworzeniu wizualnej reprezentacji. W końcu nie jesteśmy projektantami, a dokładne ilustracje naukowe nie zawsze są łatwe do znalezienia. Ale wiesz, to jest powód, dla którego stworzyliśmy Mind the Graph, prawda? Chcemy umożliwić naukowcom wizualną komunikację naukową w przyciągający wzrok sposób.

Jeden przykład abstrakcji graficznej stworzony przy użyciu szablonów Mind the Graph dostępnych dla naszych użytkowników:

Co muszę wiedzieć, aby stworzyć streszczenie graficzne dla Springer?

Najważniejsze informacje w artykule.

Graficzny abstrakt istnieje w celu podsumowania treści. NIE próbuj umieszczać wszystkich danych w abstrakcie graficznym. Jest to wabik, mający na celu przekazanie podstawowych informacji i przyciągnięcie czytelnika po więcej informacji.

Mind the Graph Graficzny szablon abstrakcyjny
Mind the Graph Graficzny szablon abstrakcyjny

Przeczytaj wytyczne magazynu, który chcesz opublikować

Dla wszystkie czasopisma grupy Springer w wytyczne są:

  • GA powinna mieć 8 cm (3,15 cala) szerokości x 4 cm (1,57 cala) wysokości po wydrukowaniu w pełnej skali (100%) i powinna zawierać wysokiej jakości obraz i tekst. Należy upewnić się, że ilustracja zachowuje te proporcje i nadal zawiera informacje po zmniejszeniu.

Aby uzyskać rozmiar 8 cm (3,15 cala) szerokości x 4 cm (1,57 cala), musisz ustawić swoją kreację na 500X250 pikseli lub więcej. Na wykresie Mind można użyć do 1500×750 pikseli w formacie abstrakcji graficznej.

  • Rysunek powinien być w jednym z następujących typów plików: .tiff, .eps, .jpg, .bmp, .doc lub .pdf. W przypadku obrazów "rastrowych" (.pdf, .doc, .bmp, .jpg) rozdzielczość powinna wynosić co najmniej 300 dpi.

Na Mind the Graph możesz pobrać w pdf, tiff i png w rozdzielczości 300 dpi (wysoka rozdzielczość).

  • Dołącz krótki tytuł i opis (około 50 słów).

Ideą abstraktu graficznego jest przedstawienie danych w sposób wizualny, więc należy skupić się na ilustracjach, wykresach i innych elementach wizualnych. Tekst jest drugorzędnym elementem pomagającym w zrozumieniu.

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

Wzorzyste i piękne ilustracje dodają wartości Twojej pracy.

Po latach prowadzenia badań i uzyskiwania wyników nadszedł czas na publikację. Obrazy i ilustracje powinny być na tym samym poziomie, co badania. W przeciwnym razie może to nadać artykułowi nieprofesjonalny charakter.

Galeria ikon Mind the Graph jest naukowo dokładna i bardzo piękna, z czystym i nowoczesnym designem. Z pewnością podniosą wartość Twojej pracy.

Galeria Mind the Graph
Galeria Mind the Graph

Jak używać Mind the Graph do tworzenia Springera?

Utwórz konto, jeśli jeszcze go nie masz.

Jest to bardzo łatwe utworzyć konto w Mind the Graph. Mamy darmowy plan z ograniczonymi funkcjami i ilustracjami ze znakiem wodnym.

Jeśli zdecydujesz się być darmowym użytkownikiem, nie będziemy prosić o podanie żadnych danych karty kredytowej ani informacji dotyczących płatności i możesz być darmowym użytkownikiem tak długo, jak chcesz.

Kliknij, aby zarejestrować się teraz!
Kliknij, aby zarejestrować się teraz!

Polecam zacząć jako darmowy użytkownik, aby spróbować, a następnie zasubskrybować Ciesz się wszystkimi funkcjami i stworzyć bardzo profesjonalny abstrakt graficzny.

Przejdź do sekcji "Moje kreacje" i rozpocznij nową lub wybierz szablon.

Strona Moje dzieła to miejsce, w którym wszystkie dzieła są uporządkowane i wyświetlane. Kliknij na jeden z nich, aby go edytować lub rozpocząć nowy.

moje kreacje
Moja sekcja kreacji na Mind the Graph.

Ważne: Jeśli jesteś subskrybentem, nie musisz zaczynać od zera. Przejdź do naszej galerii i wybierz swój ulubiony szablon. 

Ustaw rozmiar canva na Springer.

Stosunek szerokości do wysokości wynosi dwa do jednego: 500x250px

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

Poszukaj ilustracji związanych z Twoją dziedziną pracy.

Dysponujemy ogromną biblioteką ilustracji naukowych. Wyszukaj według nazwy lub kategorii ilustracji związanych z twoją dziedziną pracy i wybierz najlepsze dla siebie.

Ważne: Jeśli nie znajdziesz ilustracji, której potrzebujesz, nie martw się. Subskrybenci mogą zamówić nowe ilustracje bez dodatkowych kosztów. 

Połącz elementy, aby stworzyć historię.

Wszystkie ilustracje z Mind the Graph mają wzór projektowy, dzięki czemu można je mieszać i tworzyć harmonijne kreacje.

abstrakt graficzny dla springera

Dodaj tekst, prześlij obraz i zmień tło.

Wypróbuj różne kolory, czcionki i zmień rozmiar elementów, aby zobaczyć możliwe aranżacje. Możesz także przesłać fotografię lub obraz wykresu, aby uzupełnić abstrakcję graficzną.

preview_163493

Staramy się, aby proces ten był łatwy, intuicyjny i przyjemny. Obejrzyj nasz film instruktażowy przedstawiający krok po kroku proces tworzenia:

Czy jesteś gotowy, aby spróbować?

Kliknij tutaj, aby rozpocząć korzystanie z Mind the Graph, graficznego kreatora abstrakcji

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony