Grafické abstrakty pro Springer

Po dlouhém studiu a práci v laboratoři jste konečně získali data, která jste mohli publikovat. Jak vzrušující, že?

Pokud jste v závěrečných krocích k publikování nového článku, pravděpodobně jste si všimli, že grafický abstrakt je povinný pro publikování v několika vědeckých časopisech. Patří mezi ně i časopisy velmi oblíbených vydavatelů pro publikování vědeckých prací, jako jsou Elsevier a Springer.

Springer je vydavatelství, které vydává více než 2 900 časopisů z různých vědních oborů. Mají pokyny, které pomáhají vědcům, kteří mají zájem publikovat nový článek, včetně oddílu o grafických abstraktech. Použil jsem jejich pokyny k uspořádání tohoto návodu, jak vytvořit grafický abstrakt pro společnost Springer.

Proč byste měli vytvořit grafický abstrakt?

Grafické abstrakty jsou vizuálním znázorněním hlavní myšlenky vaší práce, které čtenářům umožní na první pohled vidět shrnutí vaší práce a poté se rozhodnout, zda si ji přečtou - nebo ne.

Ve světě, kde nikdo nemá času nazbyt a kde je k dispozici půlměsíc informací, musíte být asertivní a atraktivní, abyste oslovili své publikum. Koneckonců jste na svých výsledcích tvrdě pracovali a chcete, aby se o nich lidé dozvěděli, že? Grafický abstrakt je v této práci velmi dobrým spojencem. Váš výtvor se na úvodní stránce objeví vedle titulku a jména autora.

Podle Pokyny Springer, “grafický abstrakt (GA) je povinný pro všechna podání." a:

Obrazové ztvárnění má upoutat pozornost čtenářů. GA ilustruje proces nebo objasňuje určitý aspekt práce, v ideálním případě inovační/novinářskou složku. Grafický abstrakt by se měl řídit stejnými pokyny pro formát jako soubory obrázků s tím, že nevyžaduje popisek. GA bude zobrazen na místě publikování online, ale nebude se objevovat v tištěné podobě. GA nemůže být jedním z rukopisů označených jako Obrázky".

Pokyny Springer

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

Slyšel jsem mnoho vědců stěžovat si na obtížnost vytvoření vizuální reprezentace. Koneckonců, nejsme designéři a přesné vědecké ilustrace není vždy snadné najít. Ale víte, to je přece důvod, proč jsme vytvořili Mind the Graph, ne? Chceme vědcům umožnit vizuálně poutavou komunikaci o vědě.

Jeden grafický abstraktní příklad vytvořený pomocí šablon Mind the Graph, které jsou k dispozici našim uživatelům:

Co potřebuji vědět k vytvoření grafického abstraktu pro Springer?

Nejdůležitější informace vašeho dokumentu.

Pro shrnutí obsahu existuje grafický abstrakt. NESNAŽTE se všechna data umístit do grafické abstrakce. Je to vějička, která má informovat o základním a přilákat čtenáře k dalším informacím.

Mind the Graph Grafická abstraktní šablona
Mind the Graph Grafická abstraktní šablona

Přečtěte si pokyny časopisu, který chcete publikovat.

Pro všechny časopisy skupiny Springer na pokyny jsou:

  • GA by měl mít rozměry 8 cm (3,15 palce) na šířku x 4 cm (1,57 palce) na výšku při tisku v plném měřítku (100%) a měl by mít vysoce kvalitní obraz a text. Dbejte na to, aby si ilustrace zachovala tento poměr stran a byla i po zmenšení informativní.

Pro velikost 8 cm (3,15 palce) na šířku x 4 cm (1,57 palce) je třeba nastavit velikost výtvoru na 500X250 pixelů nebo více. U grafu Mind můžete použít až 1500×750 pixelů v grafickém abstraktním formátu.

  • Obrázek by měl být v jednom z následujících typů souborů: .tiff, .eps, .jpg, .bmp, .doc nebo .pdf. U "rastrovaných" obrázků (.pdf, .doc, .bmp, .jpg) by rozlišení mělo být alespoň 300 dpi.

Na Mind the Graph můžete stahovat v. pdf, tiff a png formáty v rozlišení 300 dpi (vysoké rozlišení).

  • Uveďte krátký název a popis (asi 50 slov).

Smyslem grafického abstraktu je názorně ukázat vaše data, proto je třeba se zaměřit na ilustrace, grafy a další vizuální prvky. Text je druhotným prvkem, který má napomoci porozumění.

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

Vzorované a krásné ilustrace dodají vaší práci přidanou hodnotu.

Po letech výzkumu a získávání výsledků nastal čas publikovat. Obrázky a ilustrace by měly být na stejné úrovni jako váš výzkum. V opačném případě to může vaší práci dodat neprofesionální ráz.

Ikony Mind the Graph Galerie jsou všechny vědecky přesné a velmi krásné, s čistým a moderním designem. Určitě pozvednou hodnotu vaší práce.

Galerie Mind the Graph
Galerie Mind the Graph

Jak používat Mind the Graph k vytvoření mého Springeru?

Pokud ještě nemáte účet, vytvořte si ho.

Je velmi snadné vytvořit si účet v Mind the Graph. Máme bezplatný plán s omezenými funkcemi a ilustracemi s vodoznakem.

Pokud se rozhodnete být bezplatným uživatelem, nebudeme po vás požadovat žádné údaje o kreditní kartě nebo platbě a můžete být bezplatným uživatelem tak dlouho, jak budete chtít.

Klikněte a zaregistrujte se!
Klikněte a zaregistrujte se!

Doporučuji vám začít jako bezplatný uživatel, abyste si to vyzkoušeli, a pak se přihlásit k odběru. využívejte všechny funkce a vytvořit velmi profesionální grafický abstrakt.

Přejděte do sekce "Moje výtvory" a založte nový výtvor nebo vyberte šablonu.

Na stránce Moje výtvory jsou uspořádány a zobrazeny všechny vaše výtvory. Kliknutím na některý z nich jej můžete upravit nebo založit nový.

mé výtvory
Sekce Moje výtvory na Mind the Graph.

Důležité: Pokud jste předplatitelem, nemusíte začínat od prázdného plátna. Přejděte do naší galerie a vyberte si svou oblíbenou šablonu. 

Nastavte velikost canva na Springer.

Poměr šířky a výšky je dvě ku jedné: 500x250px

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

Vyhledejte ilustrace z oboru své práce.

Máme k dispozici rozsáhlou knihovnu vědeckých ilustrací. Vyhledávejte podle názvu nebo kategorie ilustrací souvisejících s vaším oborem a vyberte si ty nejlepší.

Důležité: Pokud potřebnou ilustraci nenajdete, nezoufejte. Předplatitelé si mohou vyžádat nové ilustrace bez příplatku. 

Zkombinujte jednotlivé prvky a vytvořte příběh.

Všechny ilustrace z Mind the Graph mají designový vzor, takže je můžete kombinovat a vytvářet harmonické výtvory.

grafický abstrakt pro springer

Můžete přidat text, nahrát obrázek a změnit pozadí.

Vyzkoušejte různé barvy, písma a měňte velikost prvků, abyste zjistili jejich možné uspořádání. Můžete také nahrát fotografii nebo obrázek grafu a doplnit tak grafickou abstrakci.

náhled_163493

Snažíme se, aby tento proces byl snadný, intuitivní a zábavný. Podívejte se na naše výukové video s postupem tvorby krok za krokem:

Jste připraveni to vyzkoušet?

Klikněte zde a začněte používat Mind the Graph, Graphical Abstract Maker

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony