Časopisy stále častěji požadují grafický abstrakt k předložení článku. Proč se však stává tak důležitým?

Děje se tak proto, že grafické abstrakty jsou způsobem, jak komunikovat s vysokou mírou srozumitelnosti, přístupnosti a jsou pozoruhodné pro výzkum, protože jsou kromě shrnutí i způsobem, jak si zapamatovat samotný výzkum. 

Jinými slovy, grafické abstrakty jsou dnes pro vědce a jejich publikace nepostradatelné. A tyto grafické výstupy mohou být provedeny různými způsoby. Zde je několik příkladů:

grafický abstraktgrafický abstrakt marie curiegrafická abstraktní modrá

Zde, na Mind the Graph, máme mnoho šablon, které můžete použít pro své publikace. V naší platformě si však můžete vytvořit i vlastní grafický abstrakt. Oddělili jsme tedy 5 tipů, které vám v tuto chvíli pomohou:

 

ORGANIZACE

Uspořádejte informace, které chcete zahrnout. Nevejdou se do ní všechny vaše výzkumy, nezapomeňte, že jde o shrnutí! Vložte tedy to podstatné a cíle vašeho výzkumu.

 

SHAPES

Najděte způsob, který je pro vaše hledání nejvhodnější. Když mluvíme o grafickém abstraktu, můžeme pracovat s grafikou, ilustrací, plakátem... Způsobů je mnoho, proto je důležité zjistit, jaká forma je pro váš příspěvek nejvhodnější.

 

SPACE

Nemá smysl chtít vložit veškerý písemný výzkum a ne všechny potřebné obrázky! Nezapomeňte informace uspořádat a grafický abstrakt sestavit s mezerami, které usnadňují čtení.

 

BARVY

Nemíchejte to! Vytvořte barvy podle svého tématu, ale dávejte pozor, aby nebyly příliš výrazné nebo příliš smíšené. To také ztěžuje pochopení informací.

 

VÁŠ VÝZKUM

Bez obav! Nejdůležitější věcí, kterou si při tvorbě grafického abstraktu zapamatujte, je, že výzkum je na vás! Jinými slovy, nikdo o něm neví víc než vy!

 

Víme, že s těmito tipy můžete dosáhnout dobrých výsledků a zvýšit šance na přijetí v mnoha časopisech!

 

A pokud chcete pomoci, můžete  se na nás můžete spolehnout!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony