Coraz częściej czasopisma proszą o przesłanie streszczenia w formie graficznej. Dlaczego jednak staje się to tak ważne?

Dzieje się tak, ponieważ graficzne streszczenia są sposobem komunikowania się z wysokim zrozumieniem, dostępnością i są niezwykłe dla badań, będąc oprócz podsumowania, sposobem na zapamiętanie samego badania. 

Innymi słowy, dziś graficzne streszczenia są niezbędne dla naukowców i ich publikacji. Grafiki te można tworzyć na wiele sposobów. Oto kilka przykładów:

abstrakt graficznyabstrakt graficzny marie curiegraficzny abstrakcyjny niebieski

Tutaj, na Mind the Graph, Mamy wiele szablonów, które można wykorzystać do publikacji. Na naszej platformie możesz jednak stworzyć własny abstrakt graficzny. Wydzieliliśmy więc 5 wskazówek, które pomogą ci w tym momencie:

 

ORGANIZACJA

Uporządkuj informacje, które chcesz uwzględnić. Nie zmieszczą się w nim wszystkie badania, pamiętaj, że to podsumowanie! Umieść więc najważniejsze informacje i cele swoich badań.

 

KSZTAŁTY

Znajdź sposób, który ma największy sens dla Twoich poszukiwań. Kiedy mówimy o abstrakcji graficznej, możemy pracować z grafiką, ilustracjami, plakatem... Na wiele sposobów, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaka forma jest najlepsza dla Twojego artykułu.

 

PRZESTRZEŃ

Nie ma sensu umieszczać wszystkich pisemnych badań, a nie wszystkich niezbędnych obrazów! Pamiętaj, aby uporządkować informacje i zbudować abstrakt graficzny z przestrzeniami, które ułatwiają czytanie.

 

KOLORY

Nie mieszaj kolorów! Dopasuj kolory do motywu, ale uważaj, aby nie były zbyt mocne lub zbyt mieszane. To również utrudnia zrozumienie informacji.

 

TWOJE BADANIA

Bez obaw! Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas tworzenia abstraktu graficznego, jest to, że badania należą do Ciebie! Innymi słowy, nikt nie wie o nim więcej niż Ty!

 

Dzięki tym wskazówkom wiemy, że możesz osiągnąć dobre wyniki i zwiększyć szanse na akceptację w wielu czasopismach!

 

A jeśli chcesz pomocy, to  może na nas liczyć!

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony