Časopisy čoraz častejšie požadujú grafický abstrakt na predloženie článku. Prečo je to však také dôležité?

Stáva sa to preto, lebo grafické abstrakty sú spôsobom komunikácie s vysokým porozumením, prístupnosťou a sú pozoruhodné pre výskum, pretože sú okrem zhrnutia aj spôsobom, ako si zapamätať samotný výskum. 

Inými slovami, grafické abstrakty sú dnes pre vedcov a ich publikácie nevyhnutné. A tieto grafické prvky sa dajú vyhotoviť rôznymi spôsobmi. Tu je niekoľko príkladov:

grafický abstraktgrafický abstrakt Marie Curiegrafická abstraktná modrá

Tu, na Mind the Graph, máme veľa šablón, ktoré môžete použiť pre svoju publikáciu. V našej platforme si však môžete vytvoriť aj vlastné grafické abstrakty. Oddelili sme teda 5 tipov, ktoré vám v tejto chvíli pomôžu:

 

ORGANIZÁCIA

Usporiadajte informácie, ktoré chcete zahrnúť. Nezmestí sa do nej celý váš výskum, nezabudnite, že ide o zhrnutie! Uveďte teda to podstatné a ciele vášho výskumu.

 

SHAPES

Nájdite spôsob, ktorý je pre vaše vyhľadávanie najrozumnejší. Keď hovoríme o grafickom abstrakte, môžeme pracovať s grafikou, ilustráciami, plagátom... Spôsobov je veľa, preto je dôležité zistiť, aká forma je pre vašu prácu najlepšia.

 

SPACE

Nemá zmysel chcieť vložiť celý písomný výskum a nie všetky potrebné obrázky! Nezabúdajte, že informácie treba usporiadať a grafický abstrakt budovať s miestami, ktoré uľahčujú čítanie.

 

FARBY

Nemiešajte to! Vytvárajte farby podľa témy, ale dávajte pozor, aby neboli príliš výrazné alebo príliš zmiešané. To tiež bráni pochopeniu informácií.

 

VAŠE VÝSKUMY

Bez obáv! Najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať pri tvorbe grafického abstraktu, je, že výskum je na vás! Inými slovami, nikto o ňom nevie viac ako vy!

 

Vieme, že vďaka týmto tipom môžete dosiahnuť dobré výsledky a zvýšiť šance na prijatie v mnohých časopisoch!

 

A ak chcete pomôcť, môžete  môžete sa na nás spoľahnúť!

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny