Grafické abstrakty pre Springer

Po dlhom čase štúdia a práce v laboratóriu ste konečne získali údaje na publikovanie svojej práce. Aké vzrušujúce, však?

Ak ste v záverečných krokoch publikovania nového článku, pravdepodobne ste si všimli, že grafický abstrakt je povinný pre publikovanie vo viacerých vedeckých časopisoch. Patria sem aj časopisy veľmi populárnych vydavateľstiev na publikovanie vedeckých prác, ako sú Elsevier a Springer.

Springer je vydavateľstvo s viac ako 2 900 časopismi v rôznych vedeckých oblastiach. Majú usmernenia na pomoc vedcom, ktorí majú záujem publikovať nový článok, vrátane časti o grafických abstraktoch. Použil som ich usmernenia na usporiadanie tohto návodu na to, ako vytvoriť grafický abstrakt pre spoločnosť Springer.

Prečo by ste mali vytvoriť grafický abstrakt?

Grafické abstrakty sú vizuálnym znázornením hlavnej myšlienky vašej práce, ktoré umožňuje čitateľom vidieť na prvý pohľad zhrnutie vašej práce a následne sa rozhodnúť, či si ju prečítajú alebo nie.

Vo svete, kde nikto nemá času nazvyš a kde je k dispozícii polmesiac informácií, musíte byť asertívni a atraktívni, aby ste oslovili svoje publikum. Koniec koncov, tvrdo ste pracovali na dosiahnutí svojich výsledkov a chcete, aby sa o tom ľudia dozvedeli, však? Grafický abstrakt je pri tejto práci veľmi dobrým spojencom. Váš výtvor sa na úvodnej stránke zobrazí vedľa nadpisu a mena autora.

Podľa Usmernenia Springer, “grafický abstrakt (GA) je povinný pre všetky predložené dokumenty" a:

Obrázkové zobrazenie má za cieľ upútať pozornosť čitateľov. GA ilustruje proces alebo objasňuje špecifický aspekt práce, v ideálnom prípade inovačnú/novinársku zložku. Grafický abstrakt by sa mal riadiť rovnakými pokynmi pre formát ako súbory obrázkov, s tou výnimkou, že sa nevyžaduje podpis. GA sa zobrazí na mieste publikovania online, ale nezobrazí sa v tlači. GA nemôže byť jedným z rukopisov označených ako Obrázky."

Usmernenia Springer

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

Počul som mnohých vedcov sťažovať sa na ťažkosti pri vytváraní vizuálneho zobrazenia. Koniec koncov, nie sme dizajnéri a presné vedecké ilustrácie nie je vždy ľahké nájsť. Ale viete, to je predsa dôvod, prečo sme vytvorili Mind the Graph, nie? Chceme vedcom umožniť vizuálne komunikovať vedu pútavým spôsobom.

Jeden grafický abstraktný príklad vytvorený pomocou šablón Mind the Graph, ktoré sú k dispozícii našim používateľom:

Čo potrebujem vedieť na vytvorenie grafického abstraktu pre Springer?

Najdôležitejšie informácie vášho dokumentu.

Na zhrnutie obsahu existuje grafický abstrakt. NEpokúšajte sa vložiť všetky údaje do grafického abstraktu. Je to návnada, ktorá má informovať o základnom a prilákať čitateľa na ďalšie informácie.

Mind the Graph Grafická abstraktná šablóna
Mind the Graph Grafická abstraktná šablóna

Prečítajte si pokyny časopisu, ktorý chcete publikovať

Pre všetky časopisy skupiny Springer . usmernenia sú:

  • GA by mal mať rozmery 8 cm (3,15 palca) na šírku x 4 cm (1,57 palca) na výšku pri tlači v plnej mierke (100%) a mal by mať vysokokvalitný obraz a text. Uistite sa, že ilustrácia si zachováva tento pomer strán a že po zmenšení je stále informatívna.

Ak chcete dosiahnuť veľkosť 8 cm (3,15 palca) na šírku x 4 cm (1,57 palca), musíte svoj výtvor nastaviť na 500X250 pixelov alebo viac. Pri grafe Mind môžete použiť až 1500×750 pixelov v grafickom abstraktnom formáte.

  • Obrázok by mal byť v jednom z týchto typov súborov: .tiff, .eps, .jpg, .bmp, .doc alebo .pdf. V prípade "rastrovaných" obrázkov (.pdf, .doc, .bmp, .jpg) by malo byť rozlíšenie aspoň 300 dpi.

Na Mind the Graph si môžete stiahnuť pdf, tiff a png formáty s rozlíšením 300 dpi (vysoké rozlíšenie).

  • Uveďte krátky názov a opis (približne 50 slov).

Zmyslom grafického abstraktu je vizuálne zobraziť vaše údaje, preto je potrebné zamerať sa na ilustrácie, grafy a iné vizuálne prvky. Text je sekundárnym prvkom, ktorý má pomôcť porozumeniu.

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

Vzorované a krásne ilustrácie dodajú vašej práci pridanú hodnotu.

Po rokoch výskumu a získavania výsledkov nastal čas publikovať. Obrázky a ilustrácie by mali byť na rovnakej úrovni ako váš výskum. V opačnom prípade to môže dodať vašej práci neprofesionálny charakter.

Ikony Mind the Graph Galéria sú všetky vedecky presné a veľmi krásne, s čistým a moderným dizajnom. Určite pozdvihnú hodnotu vašej práce.

Mind the Graph Galéria
Mind the Graph Galéria

Ako používať Mind the Graph na vytvorenie môjho Springeru?

Ak ešte nemáte konto, vytvorte si ho.

Je veľmi jednoduché vytvoriť si účet v službe Mind the Graph. Máme bezplatný plán s obmedzenými funkciami a ilustráciami s vodoznakom.

Ak sa rozhodnete byť bezplatným používateľom, nebudeme od vás požadovať žiadne informácie o kreditnej karte alebo platbe a môžete byť bezplatným používateľom tak dlho, ako budete chcieť.

Kliknite a zaregistrujte sa!
Kliknite a zaregistrujte sa!

Odporúčam vám začať ako bezplatný používateľ, aby ste si to vyskúšali, a potom si predplatiť využívať všetky funkcie a vytvoriť veľmi profesionálny grafický abstrakt.

Prejdite do časti Moje výtvory a začnite nový výtvor alebo si vyberte šablónu.

Na stránke Moje výtvory sú usporiadané a zobrazené všetky vaše výtvory. Kliknutím na niektorý z nich ho môžete upraviť alebo začať nový.

moje výtvory
Sekcia Moje výtvory na Mind the Graph.

Dôležité: Ak ste predplatiteľom, nemusíte začínať od čistého plátna. Prejdite do našej galérie a vyberte si svoju obľúbenú šablónu. 

Nastavte veľkosť canva na hodnotu Springer.

Pomer šírky a výšky je dva ku jednej: 500x250px

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

Vyhľadajte ilustrácie z oblasti svojej práce.

Máme k dispozícii obrovskú knižnicu vedeckých ilustrácií. Vyhľadávajte podľa názvu alebo kategórie ilustrácií súvisiacich s vašou oblasťou práce a vyberte si tie najlepšie pre vás.

Dôležité: Ak nenájdete požadovanú ilustráciu, neznepokojujte sa. Predplatitelia môžu požiadať o nové ilustrácie bez ďalších nákladov. 

Kombinujte prvky a vytvorte príbeh.

Všetky ilustrácie od Mind the Graph majú dizajnový vzor, takže ich môžete kombinovať a vytvoriť harmonické dielo.

grafický abstrakt pre Springer

Môžete pridať text, nahrať obrázok a zmeniť pozadie.

Vyskúšajte rôzne farby, písma a zmeňte veľkosť prvkov, aby ste videli možné usporiadania. Môžete tiež nahrať fotografiu alebo obrázok grafu a doplniť tak grafickú abstrakciu.

náhľad_163493

Snažíme sa, aby bol tento proces jednoduchý, intuitívny a zábavný. Pozrite si naše inštruktážne video s postupmi tvorby krok za krokom:

Ste pripravení to vyskúšať?

Kliknite sem a začnite používať Mind the Graph, grafický nástroj na tvorbu abstraktov

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny