Springer için grafik özetler

Uzun bir süre eğitim aldıktan ve bir laboratuvarda çalıştıktan sonra nihayet makalenizi yayınlayacak verileri elde ettiniz. Ne kadar heyecan verici, değil mi?

Yeni bir makaleyi yayınlamak için son adımlardaysanız, muhtemelen birçok bilimsel dergide yayınlamak için grafiksel bir özetin zorunlu olduğunu fark etmişsinizdir. Buna Elsevier ve Springer gibi araştırma makalelerinin yayınlanması için çok popüler yayıncıların dergileri de dahildir.

Springer, farklı bilimsel alanlarda 2.900'den fazla dergiye sahip bir yayıncıdır. Yeni bir makale yayınlamak isteyen bilim insanlarına yardımcı olmak için grafik özetlerle ilgili bir bölüm de dahil olmak üzere kılavuzları vardır. Nasıl yapılacağına dair bu öğreticiyi düzenlemek için kılavuzlarını kullandım grafiksel bir özet oluşturun Springer için.

Neden grafiksel bir özet oluşturmalısınız?

Grafik özetler, çalışmanızın ana noktasının görsel bir temsilidir ve okuyucuların ilk bakışta makalenizin bir özetini görmelerine ve ardından okumaya karar vermelerine - ya da vermemelerine - olanak tanır.

Kimsenin boşa harcayacak zamanının olmadığı ve bir bilgi okyanusunun mevcut olduğu bir dünyada, hedef kitlenize ulaşmak için iddialı ve çekici olmanız gerekir. Sonuçta, sonuçlarınızı elde etmek için çok çalıştınız ve insanların bunu bilmesini istiyorsunuz, değil mi? Grafiksel bir özet bu işte çok iyi bir müttefiktir. Eseriniz ana sayfada başlık ve yazarın adıyla yan yana görünecektir.

Buna göre Springer yönergeleri, “tüm başvurular için bir Grafik Özet (GA) zorunludur", ve:

Resimsel temsilin okuyucunun dikkatini çekmesi amaçlanmaktadır. GA bir süreci gösterir veya ideal olarak bir yenilik/yenilik bileşeni olmak üzere çalışmanın belirli bir yönünü açıklar. Grafiksel özet, başlık gerektirmemesi dışında, şekil dosyalarıyla aynı format kurallarına uymalıdır. GA, çevrimiçi yayın mekanında gösterilecek, ancak basılı olarak görünmeyecektir. GA, makalenin Şekiller bölümünde yer alamaz."

Springer Kılavuzları

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

Birçok bilim insanının görsel bir temsil oluşturmanın zorluğundan şikayet ettiğini duydum. Sonuçta biz tasarımcı değiliz ve doğru bilimsel illüstrasyonları bulmak her zaman kolay olmuyor. Ama biliyorsunuz, Mind the Graph'yi yaratmamızın nedeni de bu, değil mi? Bilim insanlarını bilimi görsel olarak göz alıcı bir şekilde iletmeleri için güçlendirmek istiyoruz.

Kullanıcılarımızın kullanımına sunulan Mind the Graph şablonları kullanılarak oluşturulmuş bir grafiksel soyut örnek:

Springer için grafiksel özetimi oluşturmak için bilmem gerekenler nelerdir?

Makalenizin en önemli bilgileri.

İçeriği özetlemek için grafiksel bir özet mevcuttur. Tüm verilerinizi grafiksel bir özetin içine koymaya ÇALIŞMAYIN. Temel bilgileri vermek ve okuyucuyu daha fazla bilgi için çekmek için bir yemdir.

Mind the Graph Grafiksel Soyut Şablon
Mind the Graph Grafiksel Soyut Şablon

Yayınlamak istediğiniz derginin yönergelerini okuyun

İçin Springer grubunun tüm dergileri ve yönergeler vardır:

  • GA, tam ölçekte (100%) basıldığında 8 cm (3,15 inç) genişlik x 4 cm (1,57 inç) yükseklikte olmalı ve yüksek kaliteli görüntü ve metne sahip olmalıdır. Lütfen resmin bu en boy oranını koruduğundan ve küçültüldüğünde hala bilgilendirici olduğundan emin olun.

8 cm (3,15 inç) genişlik x 4 cm (1,57 inç) boyut için eserinizi 500X250 piksel veya daha fazla olarak ayarlamanız gerekir. Mind the graph'ta grafiksel soyut formatta 1500×750 piksele kadar kullanabilirsiniz.

  • Şekil aşağıdaki dosya türlerinden birinde olmalıdır: .tiff, .eps, .jpg, .bmp, .doc veya .pdf. "Rasterlenmiş" görüntüler (.pdf, .doc, .bmp, .jpg) için çözünürlük en az 300 dpi olmalıdır.

Mind the Graph'de şunları indirebilirsiniz pdf, tiff ve png 300dpi (yüksek çözünürlük) formatlarında.

  • Kısa bir başlık ve açıklama ekleyin (yaklaşık 50 kelime).

Grafiksel özet fikri, verilerinizi görsel bir şekilde göstermektir, bu nedenle odak noktası çizimler, grafikler ve diğer görsel unsurlar olmalıdır. Metin, anlamaya yardımcı olacak ikincil bir unsurdur.

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

Desenli ve güzel illüstrasyonlar işinize değer katar.

Yıllarca araştırma yaptıktan ve sonuç aldıktan sonra artık yayınlama zamanı geldi. Resimler ve illüstrasyonlar araştırmanızla aynı seviyede olmalıdır. Aksi takdirde, makalenize profesyonel olmayan bir hava katabilir.

Mind the Graph simgeler Galerisi, temiz ve modern tasarımı ile bilimsel olarak doğru ve çok güzeldir. Kesinlikle iş değerinizi yükseltecektir.

Mind the Graph Galeri
Mind the Graph Galeri

Springer'ımı oluşturmak için Mind the Graph nasıl kullanılır?

Henüz bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturun.

Bunu yapmak çok kolay Mind the Graph'de bir hesap oluşturun. Sınırlı özelliklere ve filigranlı illüstrasyonlara sahip ücretsiz bir planımız var.

Ücretsiz bir kullanıcı olmayı seçerseniz, herhangi bir kredi kartı veya ödeme bilgisi talep etmeyeceğiz ve istediğiniz sürece ücretsiz bir kullanıcı olabilirsiniz.

Şimdi kayıt olmak için tıklayın!
Şimdi kayıt olmak için tıklayın!

Denemek için ücretsiz bir kullanıcı olarak başlamanızı ve daha sonra abone olmanızı tavsiye ederim. tüm özelli̇kleri̇n keyfi̇ni̇ çikarin ve çok profesyonel bir grafiksel özet oluşturun.

'Kreasyonlarım' bölümüne gidin ve yeni bir tane başlatın veya bir şablon seçin.

Kreasyonlarım sayfası tüm kreasyonlarınızın organize edildiği ve görüntülendiği yerdir. Düzenlemek veya yeni bir tane başlatmak için bunlardan birine tıklayın.

benim yarattıklarım
Mind the Graph'deki kreasyonlarım bölümü.

Önemli: Eğer bir aboneyseniz, boş bir tuvalden başlamanıza gerek yoktur. Galerimize gidin ve favori şablonunuzu seçin. 

Canva boyutunu Springer olarak ayarlayın.

Genişliğin yüksekliğe oranı ikiye birdir: 500x250px

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

Çalışma alanınızla ilgili örnekler arayın.

Çok büyük bir bilimsel illüstrasyon kütüphanemiz var. Çalışma alanınızla ilgili illüstrasyonların adına veya kategorisine göre arama yapın ve sizin için en iyisini seçin.

Önemli: İhtiyacınız olan illüstrasyonu bulamazsanız endişelenmeyin. Aboneler hiçbir ek ücret ödemeden yeni illüstrasyonlar talep edebilirler. 

Bir hikaye oluşturmak için öğeleri birleştirin.

Mind the Graph'deki tüm illüstrasyonların bir tasarım deseni vardır, böylece onları karıştırabilir ve harmonik bir yaratım elde edebilirsiniz.

Springer için grafiksel özet

Metin ekleyin, bir resim yükleyin ve arka planı değiştirin.

Farklı renkler, yazı tipleri deneyin ve olası düzenlemeleri görmek için öğelerin boyutunu değiştirin. Grafiksel özetinizi tamamlamak için fotoğraf veya bir grafik görüntüsü de yükleyebilirsiniz.

preview_163493

Bu süreci kolay, sezgisel ve eğlenceli hale getirmek için çalışıyoruz. Oluşturma sürecinin adım adım anlatıldığı öğretici videomuza göz atın:

Denemeye hazır mısınız?

Grafiksel Özet Oluşturucu Mind the Graph'yi kullanmaya başlamak için Buraya Tıklayın

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar