Większość ludzi myśli o naukowcach jako o generatorach informacji i zapomina o ich roli w komunikacji. To błędne przekonanie zwiększa przepaść między opinią publiczną a naukowcami, mimo że celem nauki jest zbliżenie tych dwóch grup. W rzeczywistości tworzenie nauki ma sens tylko wtedy, gdy zdobyta wiedza ma wpływ na innych ludzi i otaczający nas świat.

Codziennie przeprowadzane są nowe badania. Jednak o ilu z nich słyszymy? Jak wiele z wytworzonej wiedzy znajduje docelowych odbiorców i wpływa na przyszłe badania?Artykuł przyszłościIlość nowych badań zalała czasopisma i inne kanały. Wraz z rozwojem narzędzi medialnych, naukowcy zdali sobie sprawę z potęgi ogólnej publiczności w rozpowszechnianiu odkryć naukowych i zwiększaniu widoczności własnych badań. Jednak regularny mechanizm publikacji naukowych nie pasuje do przytłaczającego świata, w którym żyjemy dzisiaj.

Artykuł przyszłości

Wszystko dlatego, że czasy się zmieniły. Internet rozpowszechnił się w ciągu ostatnich 15 lat, a informacje stają się coraz bardziej dostępne. Jednak publikacje naukowe nie zmieniły się zbytnio od XIX wieku.

Mając to na uwadze, wiele znanych kanałów naukowych opracowuje nowe techniki, aby dostosować się do współczesnego świata.

Elsevier jest jednym z największych czasopism naukowych na świecie. W ostatnich latach Elsevier zaczął zmieniać sposób, w jaki badania będą transmitowane i stworzył projekt o nazwie Artykuł przyszłości. Prędzej niż myślisz, artykuł zostanie przekształcony w coś bardzo podobnego do strony internetowej. Taka jest idea artykułu przyszłości.

Artykuł przyszłości ma na celu stworzenie wszystkie informacje są bardziej powiązane i dynamiczne. Oznacza to czytelne liczby, pole komentarzy, dynamiczne wskaźniki pobrań i odsłon, graficzne streszczenia, a nawet nagrania autorów.

https://www.youtube.com/watch?v=1dXkmgkYuEg

Być może nie zauważyłeś, ale niektóre z tych elementów zostały już wprowadzone. Elsevier powoli się zmienia, więc możesz się do tego przyzwyczaić. nowe narzędzia.

Być może otrzymałeś już prośbę o dostarczenie "Research Highlight" przedstawiającego główne wyniki badań, a może "Graphical Abstract" podsumowującego istotę Twojego artykułu.

To tylko dwa z gorących trendów, których możemy się spodziewać. Czy zaktualizowałeś już swoje badania?

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony