Innowacje naukowe i technologiczne rozwijały się z prędkością światła, podczas gdy komunikacja naukowa wciąż nie była w stanie pokonać bariery słońca. Jest to spowodowane różnymi czynnikami: mniejszą wiedzą naukową, powstałą w wyniku sojuszu między społecznością a społeczeństwem, większą pseudospołecznością, a w konsekwencji mniejszym finansowaniem nauki i technologii.

Jak stać się częścią komunikacji naukowej XXI wieku i nie odstawać tylko od rówieśników?

Większy zasięg reklamy lub artykułu oznacza, że więcej osób zostanie pozyskanych i większy będzie zwrot zainwestowanych pieniędzy i czasu. W związku z tym, aby osiągnąć duży wpływ, potrzeba więcej niż dużo pracy i wielu danych, trzeba wiedzieć, jak je prezentować.

Redakcje społecznościowe powinny być pomocne w tym zadaniu. Dlaczego nie ujawniasz swojej pracy w artykułach i czasopismach naukowych? Acompanhe alguns exemplos:

Użytkownicy Mind the Graph tworzą doskonałą jakość wizualną:

Zapraszamy do zapoznania się z graficznym opisem wirusa Zika: jak zmniejsza on zagrożenie dla zdrowia ludzkiego

Badanie dostarczyło interesujących dowodów na temat roli wirusa Zika w nieprawidłowym funkcjonowaniu ludzkich narządów nerwowych. Badanie zostało przeprowadzone przez zespół dr Stevensa Rehena, badacza znanego na całym świecie w dziedzinie badań nad komórkami tronowymi i, ostatnio, przeprogramowaniem komórkowym. Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Science Magazine i można go znaleźć pod adresem lê-lo aqui .

Capturar

Graficzne podsumowanie zostało stworzone w Mind the Graph i przypomina opisy artykułu. Została udostępniona na Twitterze i innych portalach społecznościowych. Jest to także sposób na osiągnięcie większej liczby osób!

Afrykańscy mięsożercy i precelki

Samual T. Williams jest biologicznym konserwatorem zabytków. Koncentruje się na ekologii afrykańskich zwierząt mięsożernych. W swojej najnowszej pracy badał potencjał małych drapieżników w kontroli biologicznej roedores w agroekosystemach. O artigo intitula-se Predestynacja małych ssaków mięsożernych w gospodarstwach rolnych na terenach wiejskich: czy jest to niedoceniana usługa ekologiczna? E você pode ler aqui.

Stworzył również graficzne podsumowanie w Mind the Graph i udostępnił je w mediach społecznościowych:

Capturar

Chcę również ujawnić swoją pracę (1)

Po drugie, to doskonały przykład zaangażowania w mediach społecznościowych:

NASA traktuje portale społecznościowe jako misję kosmiczną

NASA wspiera komunikację naukową i wizualną we wszystkich mediach społecznościowych. Istnieją liczne treści we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, Youtube, Google+, Vine, Instagram, Snapchat, Tumblr i wiele innych.

Jedną z najważniejszych różnic między mediami społecznościowymi a innymi rodzajami mediów jest to, że społeczeństwo oczekuje interakcji z treściami, które konsumuje, a nie tylko otrzymywania reklam. Chętnie zobaczą interesujące tematy i będą mogli komentować, dzielić się i reagować na swoje ulubione opinie.

NASA też to robi. Jego entuzjazm i ciekawość są zaraźliwe. Kiedy edukują, chcą również, aby społeczeństwo mogło uczestniczyć w tym, co zmienia dla nich przestrzeń.

Capturar

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony