ZIKV yra pavojingas virusas, siaubiantis pasaulį. Todėl šiuo atveju autorius tiria jo replikaciją suaugusio žmogaus smegenyse.

Zikos virusas (ZIKV) užkrečia suaugusių pelių smegenų audinį ir sukelia atminties sutrikimus

Farmacijos mokyklos grupė, vadovaujama Claudia Figueiredo (2019 m.), tyrė, kaip zikos virusas replikuojasi suaugusio žmogaus smegenų audinyje ir pažeidžia pelių sinapses bei atmintį. Zikos virusas yra Flaviviridae šeimai priklausantis arbovirusas, atsakingas už neseniai kilusį didelį protrūkį Lotynų Amerikoje.

Suaugusių pacientų smegenyse ir smegenų skystyje rasta ZIKV. NS2B imunoreaktyvumas kolokavo su NeuN imunoreaktyviomis ląstelėmis, bet ne su GFAP ar F4/80, o tai rodo, kad ZikV brandaus žmogaus audiniuose yra nukreiptas į neuronus. Suaugusių imunokompetentinių pelių, užsikrėtusių ZikV intracerebroventrikuline infuzija, priekinėje žievėje ir hipokampe aptinkamas didelis ZikV RNR kiekis, o brandūs neuronai yra pagrindinis užsikrėtusių ląstelių tipas.

Nustatytas padidėjęs TNF-α kiekis smegenyse, intensyvi mikrogliozė, padidėjusi komplemento sistemos baltymų (C1q ir C3) raiška ir hipokampo sinapsių pažeidimas.

Tyrime dalyvavo 9 vienodi kvadratai.

Patikrinkite originalus straipsnis čia.

Grafinės santraukos, sukurtos naudojant Mind the Graph

Pagaminta iš Mind the Graph

Pirmajame paveikslėlyje pavaizduotas atvejis, kai žmogaus momeninės skilties žievės audinio fragmentai buvo supjaustyti 400 µm griežinėliais ir laikomi kultūroje 4 dienas prieš inkubuojant su ZIKV (107 PFU) arba imitacine terpe 1 val., po to išplaunant. 

Pagaminta iš Mind the Graph

Antrame paveikslėlyje matyti, kad suaugusioms pelėms į šoninį smegenų skilvelį buvo infuzuota 105 PFU ZIKV, UV inaktyvuoto ZIKV arba pašaipos terpė.

Atrodo, kad išvados patvirtina tai, kas anksčiau buvo žinoma šiuo klausimu: "ZIKV veikia su atmintimi susijusias smegenų sritis nepriklausomai nuo to, ar užsikrėtimo kelias yra centrinis, ar periferinis. Virusas aptiktas suaugusių pacientų, kuriems pasireiškė neurologinių komplikacijų, smegenų skystyje", - teigė Figueiredo.

Jie teigia, kad ateityje reikėtų atlikti tyrimus, kurių tikslas - ištirti ilgalaikį ZIKV infekcijos poveikį neurodegeneracijai. Nustačius būdus, kaip užkirsti kelią signalų anomalijoms, lemiančioms smegenų funkcijos sutrikimus, būtų galima parengti intervencijos strategijas, kurios padėtų atitolinti pagrindinių neurologinių ligų vystymąsi arba užkirsti joms kelią.

Dokumentų poveikis ir našumas

Galime analizuoti su Altmetric duomenų, kad šio dokumento dėmesio internete balas yra didesnis nei 95% visų kitų panašaus amžiaus straipsnių gamtoje Žurnalai.

Šaltinis Altmetric

Pasinaudokite infografikos galia ir savo straipsniui pagyvinti! Pradėkite kurti Mind the Graph.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai