Jacquemontia (Convolvulaceae) naujos rūšys

Dviejose skirtingose Pietų Amerikos šalyse - Bolivijoje ir Peru - mokslininkai atrado penkias naujas Jacquemontia (Convolvulaceae) rūšis. Kurios tai rūšys, sužinosite toliau. 

"Gėlės" paieška Mind the Graph galerijoje.
"Gėlės" paieška Mind the Graph galerijoje. Spustelėkite paveikslėlį, kad pereitumėte į galeriją.

Bolivijoje ir Peru mokslininkai atrado penkias naujas augalų rūšis. 

Visos rastos rūšys yra iš Jacquemontia genties, kurios žiedai yra gražūs, mėlyni, su vingiuotais stiebais arba takeliais. 

Jacquemontia Choisy gentyje yra apie 120 rūšių, daugelis iš jų - neotropinės, o didžiausia įvairovė yra Brazilijoje.

Pasak pranešimų, šios genties rūšys yra tarpusavyje susimaišiusios ir sunkiai atskiriamos, todėl visa gentis turi klaidinančią reputaciją. 

Spėjama, kad juos apdulkina bitės arba panašaus tipo vabzdžiai. 

Tibouchina Gėlių priekis
Tibouchina Gėlių frontas. Spustelėkite paveikslėlį, kad pereitumėte į galeriją.

Naujasis botanikos lobis: nauji atradimai 

Ekseterio ir Oksfordas Universitetai ir Kew karališkasis botanikos sodas suklasifikavo ir aprašė 28 naujas Jacquemontia rūšis, atrastas Bolivijoje ir Peru. 

Didžiausia rūšių įvairovė yra Bolivijos rytuose, nepaisant to, kad visi šalies endemitai yra Andų. 

Peru šiaurinėse sausringose žemėse netoli Ekvadoro sienos yra didžiausia įvairovė ir endemizmas.

Mokslas teigia, kad yra daugybė augalų, kurie nėra suklasifikuoti ir identifikuoti, daugiausia atogrąžų regionuose. 

Padedama vietos ekspertų, tyrimo grupė Bolivijoje nustatė penkias naujas Jacquemontia rūšis. Remiantis iki šiol atliktais tyrimais atrodo, kad beveik visos jos yra palyginti retos.  

Bolivijos ir Peru Jacquemontia flora gana skirtinga, nors šios dvi tautos yra kaimyninės ir turi keletą bendrų rūšių.

Kadangi dauguma Jacquemontia rūšių žydi lietinguoju metų laiku ir iškart po jo, geriausia jų ieškoti vasario-birželio mėnesiais.

Penkioms neseniai atrastoms rūšims suteikti vardai: Jacquemontia cuspidata, Jacquemontia mairae, Jacquemontia longipedunculata, Jaquemontia chuquisacensis ir Jacquemontia boliviana. 

Yra nemažai rūšių Jacquemontia, kurios auga žolėtose, krūmais apaugusiose ar atvirose buveinėse, o kai kurios rūšys auga ir vystosi net be dirvožemio ar vandens, kitoms rūšims reikia ugnies, kad pradėtų dygti sėklos. 

Atlikdami šiuos tyrimus mokslininkai nori išsiaiškinti, kuo šios rūšys skiriasi, kur jos gyvena ir ar kurios nors iš jų yra endeminės, nes kai kurios iš jų egzistuoja tik tam tikrose pasaulio dalyse. 

Augalams, augantiems uždaruose plotuose, kyla daug grėsmių, įskaitant egzotines rūšis, buveinių nykimą, žemės ūkio veiklą, kasybą, kelių ir rezervuarų statybą. 

Anacardium Occidentale Anakardijų žiedas
Anacardium Occidentale anakardijų žiedas. Spustelėkite paveikslėlį ir eikite į galeriją.

Tyrime daugiausia dėmesio skiriama

Šiame tyrime jie daugiausia dėmesio skyrė uolų atodangoms, kuriose buvo pastebėtos kai kurios Jacquemontia rūšys, taip pat naujai aprašytos rūšys, aptinkamos Andų šlaituose. 

Pietų Amerikos uolienos susiformavo iš skirtingų geologinių sluoksnių ir jose auga skirtingi augalai. Mokiniai ne tik atpažįsta augalus, bet ir tyrinėja ekosistemas, kuriose jie gyvena, ir jų vaidmenį didesnėse ekosistemose. 

Kadangi Jacquemontia ir kiti uolų atodangose augantys augalai tūkstančius metų išgyveno atšiauriomis sąlygomis, mokslininkai tikisi iš šių augalų sužinoti, kaip jie prisitaiko prie naujų klimato pokyčių ir kitų aplinkos sąlygų.

Augalų rūšių nustatymas yra labai svarbus žingsnis siekiant apsaugoti sparčiai mažėjančią biologinę įvairovę Pietų Amerikoje ir visame pasaulyje. Su šiuo nauju atradimu netrukus atrasime visiškai naują pasaulį. Ateityje laukia ne tik daug žinių apie juos, bet ir daug galimybių. 

Daugiau apie šį atradimą galite sužinoti peržiūrėję toliau pateiktas nuorodas. 

Wood, J.R.I., Clegg, R. Jacquemontia (Convolvulaceae) in Bolivia and Peru. Kew Bull(2021). https://doi.org/10.1007/s12225-021-09936-5

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai