Norint kurti ir skleisti mokslo žinias, labai svarbu rengti mokslinių darbų apžvalgas. Mokslo darbai, ypač akademiniai, yra vertinami kolegų recenzijomis.

Didelio poveikio straipsnius peržiūri kompetentingi atrankiniai redaktoriai ir jie publikuojami išskirtinai atrankiniuose žurnaluose, kuriuose skelbiami straipsniai, darantys didelį poveikį tam tikrai sričiai. Recenzavimo tikslas - pateikti ekspertų apgalvotą autoriaus indėlio kritiką, kad jį būtų galima skelbti ir skleisti be apribojimų. 

Recenzuotas leidinys kartais vadinamas moksliniu leidiniu. Mokslinių straipsnių, tyrimų ar pasiūlymų ekspertinis vertinimas laikomas būtinu siekiant užtikrinti akademinio mokslo kokybę. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas yra recenzuojami straipsniai ir kuo jie gali būti naudingi.

Koks yra pagrindinis recenzuojamo straipsnio tikslas?

Akademiniuose leidiniuose labai pasikliaujama recenzentais. Recenzavimas kelia akademinių publikacijų prestižą, gerina mokslinių tyrimų kokybę ir padeda mokslo bendruomenėms užmegzti ryšius. Recenzavimo procesas yra plačiai pripažintas ir plačiai naudojamas mokslinių tyrimų patvirtinimo metodas.

Ekspertinio vertinimo tikslas akademinėje leidyboje - įvertinti publikuojamų straipsnių kokybę. Prieš publikuojant straipsnius recenzuojamuose žurnaluose būtina atlikti šias procedūras:

  • Žurnalo redaktoriai, gavę autorių paraiškas, perduoda straipsnius šios srities ekspertams. Ekspertinį vertinimą atlieka asmuo, kuris specializuojasi toje pačioje srityje kaip ir autorius.
  • Objektyvūs recenzentai kruopščiai vertina pateiktų rankraščių kokybę.
  • Mokslinių tyrimų metodiką ir procedūras vertina ekspertai, kad būtų įvertintas jų pagrįstumas.
  • Tada siūloma prireikus atlikti pakeitimus.
  • Straipsniai atmetami atsižvelgiant į tai, ar jiems trūksta akademinio patikimumo ir kokybės.

Priimtas recenzuojamas straipsnis atspindi kokybiškus tyrimus tam tikroje srityje, nes recenzuojami žurnalai neskelbia straipsnių, kurie neatitinka tos srities standartų.

Koks yra geriausias būdas rasti recenzuotų straipsnių?

Jei ieškote recenzuojamų šaltinių, galite pradėti nuo bibliotekos duomenų bazės. Bibliotekos paprastai leidžia susiaurinti paiešką ir rodyti tik mokslinius straipsnius, tačiau tai ne visada įmanoma.

Taip pat galite pažvelgti į viso žurnalo pradžią arba pabaigą, kad sužinotumėte, ar jame yra redakcinis pareiškimas arba autoriaus nurodymai. Žurnalų redakciniuose pareiškimuose arba autorių nurodymuose bus nurodyta, ar jie taiko tarpusavio vertinimą. Recenzuojami straipsniai taip pat nurodomi kai kurių žurnalų interneto svetainėse.

Kad užtikrintumėte, jog jūsų rezultatai būtų gauti iš recenzuojamų žurnalų, galite pasinaudoti toliau nurodytomis strategijomis:

  • Nustatykite, ar į duomenų bazės aprašymą įtraukti recenzuoti straipsniai.
  • Ieškodami straipsnių pasirinkite išplėstinę paiešką. 
  • Paieškos rezultatus galima apriboti iki recenzuojamų straipsnių, jei paieškos ekrane pažymėsite žymimąjį langelį.
  • Jei naudojatės žurnalo svetaine, ieškokite nuorodos, pavadintos informacija autoriams, instrukcijos autoriams, straipsnių pateikimas ir pan.

Recenzuojamuose žurnaluose paskelbtuose straipsniuose šie veiksniai paprastai nurodomi. Atlikdami tyrimus disertacijai, turėtumėte gebėti nustatyti recenzuojamus šaltinius naudodami bent vieną iš šių metodų. 

Ar įmanoma, kad jūsų Astraipsnis Kokybiškesnis pridedant daugiau informacijos?

Mokslo bendruomenėje recenzuojami straipsniai yra tarsi patikimumo ir kokybės patvirtinimo ženklai. Kyla klausimas, kaip parengti straipsnį, kad jis būtų sėkmingai patvirtintas?

Svarbu, kad rašymas būtų orientuotas į detales. Straipsniai turėtų būti rašomi chronologine tvarka su atitinkamomis antraštėmis ir skyriais. Antra, patikrinkite, ar informacija pagrįsta tinkamu šaltiniu. Trečias patarimas - atkreipti dėmesį į specifiką ir užtikrinti, kad rašinys būtų gramatiškai tikslus.

Daug grafikos, lentelių ir paveikslėlių visada padeda sudominti kolegas. Sužinokite, kaip supaprastinti mokslinio darbo rengimo procesą, čia: Mokslinis straipsnis: Kaip rašyti nuo nulio 5 paprastais žingsniais.

Su Atminkite grafiką, galite kurti nuostabias infografikas, kad padidintumėte savo straipsnių vizualinį patrauklumą. Jei norite sužinoti daugiau, apsilankykite mūsų svetainė.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai