Kartais klaidingai suprantama, kad įvadas yra bet kokio tipo dokumento pradžia, tačiau iš tikrųjų įvado paskirtis - pristatyti auditorijai pasirinktą temą taip, kad ji taptų patrauklesnė ir skaitytojai trokštų gauti daugiau informacijos. Po pavadinimo ir santraukos jūsų auditorija skaitys įvadą, todėl labai svarbu gerai pradėti.  

Šiame straipsnyje pateikiami nurodymai, kaip kaip parašyti mokslinio darbo įvadą įtraukiantis skaitytoją į jūsų tyrimą. Jei laikysitės formato ir keleto pagrindinių principų, galėsite sukurti stiprų savo tiriamojo darbo įvadą.

Kas yra mokslinio darbo įvadas?

Įvadas - tai įžanginė tiriamojo darbo dalis, kurią skaitytojas greičiausiai perskaitys pirmiausia ir kurioje nurodomas tolesnio rašto darbo tikslas ir uždaviniai. 

Įžanga skirta daugeliui tikslų. Jame pateikiamas tyrimo kontekstas, paaiškinama tema ir tikslai, pateikiamas darbo planas. Tvirtas įvadas užduoda toną likusiai darbo daliai, viliodamas skaitytojus toliau skaityti metodiką, išvadas ir diskusiją. 

Nors įvadai paprastai pateikiami dokumento pradžioje, įvadą reikia skirti nuo tyrimo pradžios. Įžanga, kaip rodo pavadinimas, turi pristatyti jūsų temą jos neišplečiant. Visą svarbią informaciją ir faktus reikėtų pateikti pagrindinėje dalyje ir išvadose, o ne įvade.

Įvado struktūra

Prieš paaiškindami kaip parašyti mokslinio darbo įvadą, būtina suvokti struktūrą, kuri jūsų įžangą padarys stipresnę ir paprastesnę.

Geras kabliukas

Kabliukas yra vienas veiksmingiausių mokslinių tyrimų įvado pradžiamokslių. Kabliuko tikslas - sužadinti skaitytojo susidomėjimą perskaityti mokslinį straipsnį. Stipriam kabliukui sukurti galite rinktis įvairius būdus: stebinančius faktus, klausimą, trumpą apžvalgą ar net citatą. 

Bendroji apžvalga

Po puikaus kabliuko turėtumėte plačiai apžvelgti savo pagrindinę problemą ir pateikti šiek tiek informacijos apie savo tyrimą. Jei nežinote, kaip pradėti esė įžangą, geriausia būtų pateikti pagrindinį savo temos paaiškinimą ir tik tada gilintis į konkrečius klausimus. Paprasčiau tariant, turėtumėte pradėti nuo bendros informacijos, o tada susiaurinti ją iki jums aktualių temų.

Klausimai

Pateikę šiek tiek pagrindinės informacijos apie pagrindinę tyrimo temą, toliau skaitytojams pateikite informaciją apie tai, ką nagrinėsite savo tyrime. Šioje įvado dalyje turėtumėte greitai paaiškinti svarbias temas tokia seka, kokia jos bus nagrinėjamos vėliau, palaipsniui pristatydami savo tezę. Galite naudoti keletą Toliau pateikiami keli svarbiausi klausimai, kuriuos reikėtų aptarti šioje įvado dalyje: Kas? Kas? Kur? Kada? Kaip? Ir kodėl?

Tezė

Tezė, kuri turi būti išdėstyta tyrimo pradžioje, nes apie ją sukasi visas tyrimas, yra svarbiausia jūsų tyrimo sudedamoji dalis.

Tezės teiginyje auditorijai trumpai apžvelgiamas pagrindinis tyrimo teiginys. Pagrindinėje darbo dalyje pateikiamas pagrindinis argumentas - tai, ką atskleisite arba dėl ko diskutuosite. Puikus tezės teiginys paprastai būna labai glaustas, tikslus, aiškus, nedviprasmiškas ir koncentruotas. Paprastai jūsų tezė turėtų būti įvadinės pastraipos / skyriaus pabaigoje.

Patarimai, kaip parašyti stiprų įvadą

Be geros struktūros, pateikiame keletą patarimų, kaip įžangą padaryti stiprią ir tikslią:

 • Nepamirškite savo tyrimo tikslo ir įsitikinkite, kad įžanga jį patvirtina.
 • Naudokite patrauklų ir aktualų kabliuką, kuris iš karto patrauktų skaitytojo dėmesį.
 • Paaiškinkite skaitytojams, kokia yra jūsų pozicija.
 • Pademonstruokite savo dalyko žinias.
 • Pateikite skaitytojui veiksmų planą, kad jis suprastų, ką nagrinėsite tyrimo metu.
 • Būkite lakoniški - rekomenduojama, kad įžanginę įžangą sudarytų apie 8-9 proc. viso straipsnio žodžių kiekio (pavyzdžiui, 160 žodžių 2000 žodžių esė). 
 • Pateikite tvirtą ir nedviprasmišką tezę.
 • 1-2 sakiniais paaiškinkite, kodėl straipsnis yra svarbus.
 • Nepamirškite, kad turi būti įdomu.

Klaidos, kurių reikia vengti įžangoje

Sužinoję, ko nedaryti ir ko vengti, sužinokite, kokia yra struktūra ir kaip parašyti mokslinio darbo įvadą.

 • Neturi krypties ar tikslo jausmo.
 • Išduoti per daug.
 • Ilgų pastraipų kūrimas.
 • Per didelis arba nepakankamas pagrindų, literatūros ir teorijos kiekis.
 • Įskaitant medžiagą, kuri turėtų būti pateikta pagrindinėje dalyje ir išvadose.
 • Rašote nepakankamai arba rašote per daug.
 • Naudojama per daug kabučių.

Išlaisvinkite infografikos galią su Mind the Graph

Ar manote, kad jūsų tyrimas nėra veiksmingas tiksliai perteikiant informaciją arba nėra estetiškai patrauklus? Naudokitės "Mind The Graph" įrankiu, kad sukurtumėte puikius infografikus ir suteiktumėte daugiau vertės savo tyrimams.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai