Panašių straipsnių paieška nėra lengva, bet jei žinote taktiką ir turite šiek tiek kantrybės, tai taip pat nėra sudėtinga. Yra keli būdai, kaip rasti panašių straipsnių moksliniuose tyrimuose. 

Norėdami nustatyti panašius straipsnius, galite taikyti įvairią praktiką - nuo raktinių žodžių ir pavadinimo paieškos "Google" iki autoriaus paieškos. Perskaitykite straipsnį, kad nustatytumėte kaip rasti panašius mokslinius darbus efektyviai atlikti tyrimus. 

Kaip rasti panašių mokslinių tyrimų dokumentų

Norėdamas atlikti tyrimą, tyrėjas turi žinoti apie temą ir atlikti literatūros apžvalgą. Čia išryškėja panašūs moksliniai darbai, kurie padeda tyrėjui per trumpą laiką gauti tikslią informaciją. 

Moksliniai žurnalai, žurnalai, laikraščiai, knygos ir interviu - tai tik kelios platformos, kuriose galite rasti panašių tyrimų. Mokslinių straipsnių galite ieškoti net tokiose akademinėse paieškos sistemose kaip "Google Scholar", "Science Direct" ir "Pubmed" (skirtos gyvybės mokslams), IEEE (elektronikai, elektros inžinerijai, kompiuterių mokslams) ir "Agricola", skirtos žemės ūkiui, kad nustatytumėte mokslinių tyrimų straipsnius.

Čia pateikiama keletas geriausios praktikos pavyzdžių, kuriais galite vadovautis, kad atpažintumėte tinkamus mokslinius straipsnius.

  • Patikslinkite raktinius žodžius, kad gautumėte tikslius rezultatus. 
  • Peržiūrėkite nuorodas į panašius išteklius ir susijusius straipsnius.
  • Nustatykite tinkamus raktažodžius, naudodami sinonimus arba paimdami keletą raktažodžių iš straipsnio ir atlikite šių žodžių paiešką "Google".
  • Ieškokite santraukų ir rodyklių, kad sužinotumėte apie panašius straipsnius.
  • Raskite straipsnį rodyklėje ir perskaitykite aprašymą. Dabar ieškokite šios svarbios informacijos ir gausite panašų straipsnį.
  • Ieškokite bibliografijos. Tai puikus būdas rasti panašių straipsnių, nes joje pateikiamos nuorodos į straipsnius, kuriuos autorius peržiūrėjo atlikdamas tyrimą.
  • Peržiūrėkite temines duomenų bazes, kad sužinotumėte, kokių temų ir panašaus turinio ieškote.
  • Taip pat galite pasidomėti panašių autorių ar bendraautorių darbais ir gauti tam tikros informacijos iš kitų jų darbų.

Ar gali būti du moksliniai darbai ta pačia tema?

Galite rasti daugybę panašių mokslinių straipsnių, ir skelbti tokius straipsnius yra visiškai etiška. Taigi akivaizdu, kad gali būti du ar daugiau mokslinių tyrimų darbų ta pačia tema.

Pasirinkus panašias tyrimų temas, tyrimų procesas bus greitesnis, be to, tai padės siekti mokslo pažangos, kai tyrėjai nustatys ankstesnių tyrimų spragą ir imsis darbo. 

Tačiau jei esate tyrėjas, turite įsitikinti, kad nekartojate tų pačių duomenų, o stengiatės rasti tinkamą tyrimo problemą ir sutelkti dėmesį į ją.

Kaip tiksliau ieškoti "Google"?

"Google" turi daugybę straipsnių, kurie pasirodo paieškos rezultatuose, kai paieškos juostoje įrašote bet kokį raktažodį. Tačiau šie rezultatai gali būti ne tie, kurių ieškote.

Norėdami gauti tinkamus "Google" paieškos rezultatus, turite išmanyti paieškos meną. Pateikiame keletą patarimų, kurių reikia laikytis norint atlikti paiešką "Google" ir gauti tinkamų rezultatų.

1. Naudokite privataus naršymo režimą

"Google" privataus naršymo režimu duomenys tvarkomi sutelkiant dėmesį tik į pagrindinius raktinius žodžius ir pašalinant kitus veiksnius, pvz., naršymo istoriją, įvairius duomenis iš kitų "Google" paslaugų ir kt.

Štai trumpieji klavišai, kuriuos reikia naudoti norint pereiti į privačią naršyklę:

"Chrome": CTRL + SHIFT + N arba Pagrindinis meniu > Naujas inkognito langas

"Internet Explorer": CTRL + SHIFT + P arba "InPrivate Browsing 

"Firefox": CTRL + SHIFT + P arba Įrankiai > Pradėti privačią naršyklę

2. Tarp raktažodžių pridėkite simbolį *

Jei tarp dviejų raktinio žodžio žodžių pridėsite žvaigždutę (*), galėsite ieškoti atitinkamų temų, kurios gali atitikti tuos žodžius.

Pavyzdys: Jei ieškote žodžio "tvarus žemės ūkis", įrašius "tvarus* žemės ūkis", gausite panašius rezultatus kaip "tvari praktika žemės ūkyje; tvarus maistas ir žemės ūkis; tvarūs tikslai žemės ūkyje".

3. Pakeiskite numatytuosius šalies nustatymus "Google

"Google" pritaiko paieškos rezultatus pagal šalį, iš kurios ieškote. Taigi, norėdami gauti tikslius rezultatus, turite pakeisti šį nustatymą.

Pavyzdys: Jei ieškote iš "Google.in", paieškos sistema yra pritaikyta Indijos vietovei, todėl rezultatai bus tinkamesni Indijai. Taigi galite naudoti naršyklę Google.uk (Didžioji Britanija) arba Google.fr (Prancūzija) ir t. t.

Be to, jei ieškote geriausios alternatyvos, galite eiti į Google.com. Čia pateikiami pasauliniai rezultatai.

4. Įgalinkite išplėstinės paieškos rezultatus "Google

Galite pritaikyti paieškos sistemą, kad ji rodytų norimus rezultatus, įjungę išplėstinius nustatymus, kurie padeda pasirinkti vietą, laikotarpį, tyrimo formą ir kt. Be to, galite taikyti filtrus, kad galėtumėte nuskaityti ir sutrumpinti informacijos sąrašą pagal temą.

5. Keisti raktažodžių seką ar pasikartojimą

Jei negaunate tinkamų rezultatų, galite pakartoti terminus arba pakeisti raktažodžių sekas ir stebėti rezultatus.

Pavyzdys: Pasikartojimas - "Urban farming" galima ieškoti kaip "Urban farming farming farming" Keisti seką - "vertical gardening benefits of vertical gardening" galima ieškoti kaip "vertical gardening benefits".

Kaip greičiau rasti dokumentus naudojant "Litmaps

Litmaps tai nemokama internetinė literatūros paieškos priemonė, naudojanti citavimo tinklą ir padedanti atrasti su jūsų tyrimais susijusius dokumentus. Nesvarbu, ar įvedate vieną dokumentą, ar jų rinkinį, "Litmaps" greitai rekomenduoja susijusius darbus pagal citatas ir nuorodas. Automatizuota literatūros paieška reiškia, kad jums nereikia rankiniu būdu sijoti nuorodų, nes "Litmaps" algoritmas tai atlieka automatiškai. Naudodamasis citavimo tinklu, Litmaps gali surasti svarbiausius darbus, kurių galite nepastebėti naudodami tradicinius paieškos metodus.  

Per kelias minutes sukurkite moksliškai tikslias infografikas

Mind the Graph yra išskirtinis įrankis tyrėjams, padedantis supaprastinti tyrimus naudojant vizualiai patrauklias infografikas. Užsiregistruokite šį įrankį ir palengvinkite savo tyrimų procesą bei paverskite jį įdomiu.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai