Однією з найпоширеніших форм цитування в академічному письмі, особливо в гуманітарних і соціальних науках, є стиль "Чикаго". Він був створений організацією Чиказький університет Press і використовується з 1906 року, зазнаючи різних оновлень, щоб іти в ногу з розвитком технологій і стандартів цитування. Чиказький стиль цитування відомий своїм точним і повним підходом до цитування, який включає як посилання в тексті, так і бібліографію або список використаних джерел у кінці документа. 

У цій статті ми розглянемо основи цитування за "Чикаго" та формати, які допоможуть вам успішно застосовувати його у своїх роботах. Незалежно від того, чи є ви студентом, дослідником або науковцем, знання того, як цитувати за "Чикаго", є необхідною навичкою, яка не лише допоможе вам запобігти плагіату, а й підвищить авторитет і професіоналізм вашої роботи.

Огляд цитування за "Чикаго

Чикаго - популярний стиль цитування, який пропонує рекомендації щодо оформлення посилань на джерела в наукових роботах. Його часто використовують у гуманітарних і соціальних науках, особливо в історії, літературі та мистецтві.

Внутрішньотекстові посилання та бібліографія або список використаних джерел - це два основні компоненти цитування за "Чикаго". Внутрішньотекстові посилання використовуються для вказівки на джерела в основному тексті роботи, тоді як бібліографія або список літератури містить повну бібліографічну інформацію про кожне джерело, на яке є посилання в роботі. 

Існує два різновиди цитування за "Чикаго": "Примітки й бібліографія" та "Автор - дата". Для внутрішньотекстових посилань у стилі "Примітки й бібліографія" використовують виноски або кінцеві виноски, тоді як у стилі "Автор - дата" цитати подають у круглих дужках у тексті. Вибір між цими двома стилями часто визначається академічною дисципліною або унікальними критеріями видавця.

Чиказький стиль цитування містить критерії форматування документів, такі як поля, розмір і стиль шрифту, номери сторінок, а також вказівки щодо посилань на джерела.

Загалом, вивчення стилю цитування за "Чикаго" є цінною навичкою для всіх, хто займається академічним письмом, оскільки він гарантує правильне зазначення джерел і сприяє цілісності та достовірності наукової роботи.

Типи цитування за "Чикаго

Примітки та бібліографія

Стиль "Примітки та бібліографія" широко використовується в гуманітарних науках, таких як література, історія та мистецтво, і полягає у використанні виносок або кінцівок для ідентифікації джерел у тексті, а також бібліографії в кінці документа для переліку всіх процитованих джерел. У цьому стилі повне цитування джерела міститься у виносці або виносках, тоді як бібліографічний елемент надає додаткову інформацію про джерело.

Виноска або кінцева виноска містить конкретну інформацію про джерело, наприклад, ім'я автора, назву роботи, інформацію про публікацію та номер(и) сторінки. Номер надрядкового знака в тексті відповідає тому ж номеру внизу сторінки для виноски або в кінці документа для примітки.

Дані про автора

Стиль "Автор - Дата" часто використовують у суспільних науках, таких як економіка, політологія та соціологія, і він включає посилання в тексті в круглих дужках, а також список літератури в кінці документа, в якому перелічено всі згадані джерела. Посилання в дужках у цьому стилі містить прізвище автора та рік публікації, а пункт списку літератури додає додаткову інформацію про джерело.

Посилання в круглих дужках містить коротку інформацію про джерело, таку як ім'я автора та рік видання, яка береться в круглі дужки і включається в текст. Для прямих цитат у дужках можуть додатково зазначатися номери сторінок.

Форматування паперу

Під час форматування статті за "Чикаго" слід пам'ятати про кілька важливих елементів, зокрема про основне форматування, примітки, висячі відступи та інші елементи. 

Базове форматування

 • Маржа: Для паперу в стилі Чикаго типовий розмір полів становить один дюйм з усіх боків.
 • Розмір і стиль шрифту: Бажаним шрифтом є Times New Roman, розмір 12 пунктів.
 • Відстань: Подвійний інтервал використовується в усій роботі, включаючи текст, блокові цитати, виноски, кінцівки та бібліографію. Кожен абзац повинен бути відокремлений одним порожнім рядком.
 • Нумерація сторінок: Всі сторінки, включаючи титульну, повинні бути пронумеровані, хоча номер сторінки не повинен відображатися на самій титульній сторінці. Номери сторінок мають бути у правому верхньому куті кожної сторінки, на відстані півдюйма від верхнього краю, на одному рівні з правим полем.
 • Титульна сторінка: На титульній сторінці вкажіть назву роботи, своє ім'я, назву курсу, ім'я викладача та дату. Весь інший вміст має бути вирівняний за лівим полем, а заголовок - по центру.
 • Заголовки: Заголовки розділів допомагають структурувати матеріал і повинні бути однаково відформатовані в усьому документі. Заголовки повинні бути виділені жирним шрифтом і вирівняні по центру в Чиказькому стилі. Основні розділи документа слід позначати римськими цифрами, а підзаголовки - великими літерами.

Підвісні відступи

У цитуванні за "Чикаго" висячі відступи зазвичай використовують у бібліографії або списку використаних джерел наприкінці документа.

Як створити висячий відступ у Microsoft Word?

До створення висячого відступу в Microsoft Wordвиберіть текст, який потрібно відступити, клацніть правою кнопкою миші та виберіть "Абзац" зі спадного меню. У розділі "Відступ" виберіть у спадному меню "Спеціальний" пункт "Висячий" і встановіть потрібний відступ.

Як додавати виноски у Word

Щоб додати виноски у Word, виконайте такі дії:

 1. Наведіть курсор на місце в документі, куди ви хочете додати виноску.
 2. Перейдіть на вкладку "Посилання" у стрічці Word.
 3. Натисніть кнопку "Вставити виноску" в розділі "Виноски" стрічки.
 4. Там, де ви додали виноску, з'явиться надрядковий номер, а внизу сторінки - відповідний номер виноски.
 5. Наберіть текст виноски внизу сторінки.

Крім того, ви також можете використовувати комбінації клавіш для додавання виносок у Word:

 1. Щоб додати виноску, помістіть курсор в те місце, де ви хочете, щоб з'явився надрядковий номер, і натисніть "Ctrl" + "Alt" + "F".
 2. Введіть текст виноски і натисніть "Enter", щоб перейти до наступного рядка.

Оформлення посилань на джерела за "Чикаго - стилем цитування

Стаття в журналі

ФорматПриклад
ПриміткаАвтор Ім'я Прізвище, "Назва статті" Назва журналу Номер тому, немає. Номер випуску (дата публікації): Номер(и) сторінки(ок).N. S. Weber, "The Mexican Exception: Суверенітет, поліція і демократія". Політологічний щоквартальник 130, № 1 (весна 2015): 38.
БібліографіяПрізвище, ім'я автора. "Назва статті". Назва журналу Номер тому, немає. Номер випуску (дата публікації): Номер(и) сторінки(ок).Вебер, Н. С. "Мексиканський виняток: Суверенітет, поліція і демократія". Політологічний щоквартальник 130, № 1 (весна 2015): 37-68.

Книги

ФорматПриклад
ПриміткаАвтор Ім'я Прізвище Назва книги (Місце публікації: видавництво, рік), номер(и) сторінки.
Ден Браун, Код Да Вінчі (Нью-Йорк: Scholastic, 2004), 17-19.
БібліографіяАвтор Прізвище, ім'я, по батькові. Назва книги. Місце публікації: Видавництво, рік.Браун, Ден. Код Да Вінчі. Нью-Йорк: Scholastic, 2004.

Газета.

ФорматПриклад
ПриміткаАвтор Ім'я Прізвище, "Назва статті" Назва газети, День місяця, Рік, Розділ або Номер сторінки.
Адам Сміт, "Новий бізнес відкривається в центрі міста". Чикаго Триб'юн, 1 квітня 2023 року, Бізнес-розділ, 2.
БібліографіяПрізвище, ім'я автора. "Назва статті". Назва газетичисло, місяць, день, рік.Сміт, Адам. "Новий бізнес відкривається в центрі міста". Чикаго Триб'юн1 квітня 2023 року.

Журнал

ФорматПриклад
ПриміткаАвтор Ім'я Прізвище, "Назва статті" Назва журналу, Місяць Рік, Номер(и) сторінки.
Сара Лі, "Сила позитивного мислення". Час10 квітня 2023 року, 24-28.
БібліографіяПрізвище, ім'я автора. "Назва статті". Назва журналуДень, місяць, рік.Лі, Сара. "Сила позитивного мислення". Час10 квітня 2023 року.

Фільм

ФорматПриклад
ПриміткаНазва фільму, режисер Ім'я Прізвище (компанія-виробник, рік), середній.
Форрест Гампрежисер Роберт Земекіс (Paramount Pictures, 1994), DVD.
БібліографіяПрізвище, ім'я, режисер. Назва фільму. Компанія-виробник, рік.Земекіс, Роберт, реж. Форрест Гамп. Paramount Pictures, 1994.

Чиказькі основи авторських дат

Замовити

ФорматПриклад
Список використаних джерелПрізвище, ім'я. Рік видання. Назва книги. Місто видавця: Назва видавництва.Сміт, Джон. 2021. Історія Чикаго. Нью-Йорк: Видавництво "Рендом Хаус".
В тексті(Прізвище автора Рік, сторінка #).(Smith 2021, 55).

Стаття в журналі

ФорматПриклад
Список використаних джерелАвтор Прізвище. Рік. "Назва статті". Назва журналу том #, no. [випуск #] (Сезон або місяць видання): діапазон сторінок. DOI як URL.
Сміт, Джон. 2009. "Дослідження поп-року та кока-коли". Дивна наука 12, no. 3 (Spring): 78-93. https://doi.org/10.1086/5422323.
В тексті(Прізвище автора Рік, сторінка #).(Smith 2009, 78-93).

Веб-сайт

ФорматПриклад
Список використаних джерелАвтор Прізвище, ім'я, по батькові. Рік останньої зміни. "Назва сторінки". Назва сайту. Дата останньої зміни Місяць, День, Рік. URL.
Сміт, Джон. 2022. "Переваги йоги". Healthline. https://www.healthline.com/health/benefits-of-yoga.
В тексті(Автор Прізвище Рік).(Smith 2022).

Посилання на веб-сайт у форматі Chicago або Turabian

Посилання на веб-сайти часто вилучають з бібліографії у форматі "Чикаго" і замість цього наводять у примітці або всередині тексту. Якщо ваш викладач вимагає офіційного посилання, використовуйте наведений нижче формат.

ФорматПриклад
Прізвище, ім'я. "Назва сторінки". Назва сайту. Веб-адреса (отримана дата доступу).Сміт, Джон. "Переваги фізичних вправ". Healthline. https://www.healthline.com/health/fitness-exercise-benefits (доступно 10 квітня 2023 року).

Типові помилки, яких слід уникати при цитуванні джерел

Нижче наведено кілька поширених помилок, яких слід уникати при оформленні посилань на джерела за "Чикаго":

 • Не використовуючи належний формат: Однією з найпоширеніших помилок є використання неправильного формату для типу джерела, на яке робиться посилання. Щоб дізнатися про правильний формат, перевірте Чиказький посібник зі стилю.
 • Відсутня інформація: Переконайтеся, що ви надаєте всю необхідну інформацію для типу джерела, яке ви цитуєте. Наприклад, згадуючи книгу, ви повинні вказати ім'я автора, назву книги, видавництво та рік видання.
 • Неправильна пунктуація: Дуже важливо використовувати правильні розділові знаки в цитатах, такі як коми, крапки та курсив. Перевірте рекомендації ще раз, щоб переконатися, що ви використовуєте правильні розділові знаки.
 • Непослідовне форматування: Переконайтеся, що форматування узгоджене в усьому документі. 
 • Неправильне посилання на джерела: Усі джерела, використані у вашій роботі, включаючи прямі цитати, перефразування та узагальнення, повинні бути належним чином оформлені. Нехтування цим може призвести до плагіату.
 • Не вичитувати цитати: Так само, як і решту вашої роботи, дуже важливо переглянути цитати перед тим, як надсилати свою роботу. Друкарські помилки та інші помилки часто не помічають, але вони можуть вплинути на точність цитування.

Понад 75 000 точних наукових даних для посилення вашого впливу.

Mind the Graph це провідна онлайн-платформа, яка розширює можливості дослідників, викладачів і студентів, надаючи доступ до понад 75 000 науково точних цифр і шаблонів. Завдяки зручному інтерфейсу Mind the Graph дозволяє легко створювати візуальні матеріали професійного рівня, які неодмінно вразять вашу аудиторію і піднімуть вашу роботу на новий рівень.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони