Графічні реферати сьогодні неймовірно популярні в наукових дослідженнях. Найкращі наукові журнали вже використовують їх, і багато інших збираються це зробити.

Наша мета в цій статті - познайомити вас з необхідними кроками для створення чудових графічних анотацій та окреслити основи графічного дизайну для наукових публікацій.

Існує кілька важливих кроків для того, щоб створити графічний реферат. Якщо ви не знайомі з тим, що ми маємо на увазі під графічною абстракцією, це буквально науковий діяч яка пояснює наукову інформацію у візуальній формі. Сучасний спосіб назвати це - "інфографіка".

Дивіться один цікавий графічний абстрактний приклад нижче:

зображення (80)

І є на Mind the Graph ще кілька прикладів графічних анотацій, які обов'язково варто переглянути.

У цій статті ви дізнаєтеся основні поняття про дизайн графічних анотацій, дізнаєтеся, як створити анотацію, і скористаєтеся потужним інструментом дизайну анотацій під назвою Mind the Graph для створення графічних анотацій для ваших публікацій.

Що таке графічний реферат?

Графічний реферат - це одне однопанельне зображення, яке призначене для того, щоб дати читачам негайне розуміння основної ідеї наукової статті.

Його мета - заохочувати перегляд, сприяти міждисциплінарним дослідженням і допомагати читачам швидко визначати, які статті найбільш відповідають їхнім науковим інтересам - відповідно до керівних принципів Cell Press.1що також стосується Elsevier2 журналів та багатьох інших видавництв.

Ідеальна графічна анотація має бути зрозумілою. Читач повинен швидко зрозуміти його і мати можливість вирішити, читати вашу роботу чи ні. Якщо ви досягнете цього, ваша графічна анотація буде успішною та ефективною.

Важливо пам'ятати, що ваше дослідження вже є досить складним. Отже, ваш графічний реферат не повинен бути складним.

Будьте лаконічними і прямими, використовуйте мінімальну кількість слів і покладайтеся на потужну графіку для вашого графічного реферату.

Mind the Graph Шаблон графічної анотації, натисніть на зображення, щоб перейти до шаблонів.
Mind the Graph Шаблон графічної анотації

Що робить графічний реферат ефективним?

Графічний реферат - це малюнок, який пояснює суть наукової роботи у зрозумілий і привабливий спосіб.

Зазвичай він публікується разом з іншими елементами статті, такими як НАЗВА, СПИСОК АВТОРІВ та РЕФЕРАТ.

Ідея графічного реферату полягає в тому, щоб спілкуватися разом з іншими елементами наукової статті.

Наразі не всі видавництва використовують графічні реферати, але це ініціатива Elsevier, ймовірно, найбільшого наукового видавництва у світі, за яким слідують деякі важливі видавництва, такі як Cell та Springer.

Не існує "правильної" форми для створення графічного реферату, але публікуються конкретні рекомендації.

Ми поділимося деякою інформацією з настанови, опублікованої видавництвом Cell Press під назвою "Cell Press Graphical Abstract Guidelines".

Ефективна графічна анотація приверне увагу вашого читача, а також допоможе швидко переглянути інформацію.

Він не має на меті замінити статтю, а радше привернути до неї увагу. Основна мета - коротко представити тему статті та узагальнити інформацію.

Ілюстрація Mind the Graph: Синтез білка
Натисніть на зображення, щоб використати цю ілюстрацію Mind the Graph: Синтез білка

Як зробити графічний реферат?

Отже, як зробити реферат? Основний процес створення графічного реферату полягає в наступному:

 1. Концептуалізувати
 2. Ескіз
 3. Дизайн

Більшість науковців вважають, що вони не можуть створювати ефективні графічні реферати, бо не вміють ілюструвати. Це зовсім не так. Наукові ілюстрації є лише частиною ефективного графічного реферату, і хоча ніхто не може концептуалізувати ваші графічні реферати, ви можете знайти наукові ілюстрації на Mind the Graph.

Знайдіть наукові ілюстрації в галереї Mind the Graph.
Знайдіть наукові ілюстрації в галереї Mind the Graph.

Повернімося до цих трьох кроків: (1) концепція, (2) ескіз та (3) дизайн і доопрацювання.

Перші два кроки зроблені на папері, і ми переходимо лише до програмне забезпечення для графічного дизайну для третього кроку.

Графічна абстрактна концепція - це найперше.

Вам потрібно вирішити, що є ОСНОВНИМ ПОСЛАННЯМ вашого графічного реферату і хто є вашою аудиторією. Це як думати про те, яку історію ви хочете розповісти і кому.

Ви провели дослідження і маєте багато результатів, якими хочете поділитися, але пам'ятайте, що не варто все ускладнювати. Намагайтеся думати, як читач, і підсумуйте свою роботу до найважливішого, що ви відкрили.

Ваша мета при створенні графічного реферату, як правило, визначається ЗМІСТ і АУДИТОРІЯ. Тож, майте це на увазі. І нехай це буде просто. Ось кілька графічних порад, які допоможуть вам створити найкращий реферат.

Зосередьтеся на унікальності та зрозумілості контенту

Графічна анотація до статті повинна:

 • Має чіткий початок і кінець, "читається" зверху вниз або зліва направо
 • Забезпечити візуальну вказівка на біологічний контекст зображених результатів (субклітинна локалізація, тип тканини або клітини, вид тощо)
 • Відрізнятися від будь-яких модельних рисунків або діаграм, включених у саму роботу
 • Підкресліть нові результати з поточної статті без включення зайвих деталей з попередньої літератури
 • Уникайте включення характеристик, які є більш спекулятивними (за винятком випадків, коли спекулятивний характер не може бути очевидним візуально)
 • Не включати елементи даних будь-якого типу; весь вміст повинен бути у графічній формі

Зробіть це просто

Графічна анотація також повинна бути:

 • Використовуйте прості етикетки
 • Використовуйте текст економно
 • Виділіть один процес або проясніть один момент
 • Без відволікаючих і захаращуючих елементів

Спочатку намалюйте ескіз

Ми заохочуємо вас спочатку накидати свої графічні абстрактні ідеї від руки, ще до того, як ви сядете за комп'ютер.

Більшість з нас не має професійних навичок дизайну або доступу до професійного дизайнерського програмного забезпечення. На щастя для вас, у цьому немає потреби. У відео нижче показано цікавий урок про те, як створити графічну анотацію для Elsevier за допомогою платформи Mind the Graph.

Для ескізу спочатку виберіть лише необхідні візуальні елементи (клітина, білок, хімічна сполука, тварина...) і текстові елементи, які будуть їх супроводжувати.

Завжди віддавайте перевагу ілюстраціям та візуальна абстракція іконки до тексту. Вони спілкуються більш безпосередньо.

Коли ви впорядковуєте елементи ескізу, пам'ятайте, що вони повинні бути розташовані в певному порядку. Розташовуйте графічний ескіз зліва направо та/або зверху вниз.

Ще один аспект, який слід врахувати, - це те, що на ескізі не повинно бути занадто багато візуальних елементів, розкиданих по всьому простору. Всі елементи повинні бути якось пов'язані один з одним, розбиті на групи, які мають щось спільне.

Не використовуйте рамки навколо елементів, які підходять один до одного, просто розмістіть їх близько один до одного. Ви можете використовувати рамки для виділення деяких текстів.

Саме зараз вам варто перейти до програм для графічного дизайну. Якщо у вас немає доступу до Photoshop або Ілюстраторстарий добрий Powerpoint працює так само добре.

Для пошуку потрібних ілюстрацій ви, скоріш за все, скористаєтесь Google Images. Але проблема тут полягає в тому, щоб знайти ілюстрації, які мають однаковий стиль. Використання різних художніх стилів може виглядати дивно.

Керівництво для журналів

У рекомендаціях вашого цільового журналу ви знайдете інформацію про тип і розмір шрифту, ширину ліній, кольори та розміри графічного оформлення анотації. Там також буде вказано, у якому форматі ви маєте подати анотацію - PDF, TIFF чи PNG.

Відповідно до рекомендацій Cell Press (опублікованих раніше), ось технічні вимоги до графічного реферату:

 1. Розмір: Надіслане зображення має бути розміром 1200 пікселів у квадраті з роздільною здатністю 300 dpi.
 2. Шрифт: Arial, 12-16 пунктів. Дрібніші шрифти не будуть читабельними в Інтернеті
 3. Бажані типи файлів: TIFF, PDF, JPG
 4. Зміст: анотація повинна складатися з однієї панелі

Зауваження про колір: Ефективне використання кольору може покращити графічну абстракцію як естетично, так і спрямувавши увагу читача на ключові моменти, що становлять інтерес.

Заохочуємо авторів обирати кольори, які відповідають і доповнюють кольори, що використовуються на сайті Cell Press. Насичені, основні кольори можуть відволікати увагу.

Щоб дізнатися більше про кольори, прочитайте статтю в блозі нижче.

Зробіть розмір обкладинки саме таким, як вимагає журнал. Це дозволить вам узгодити всі розміри елементів і шрифтів з необхідними з самого початку.

Тепер намалюйте всі візуальні елементи, які є на вашому ескізі. Ви можете полегшити собі роботу, додавши вміст із репозиторіїв, які містять вільні науково-популярні ілюстрації.

Про Mind the Graph

Mind the Graph це надійне сховище наукових ілюстрацій та натхнення для створення графічних рефератів онлайн.

Тож якщо вам цікаво, як малювати діаграми для наукових робіт, спробуйте цей інструмент безкоштовно, і ви закохаєтесь у нього. Він неодмінно полегшить вам життя.

Також не забудьте проконсультуватися з керівництвом для авторів журналу, в який ви подаєте свою реферативну наукову статтю. Наприклад, якщо ви зацікавлені в подачі статті до Cell Press, обов'язково ознайомтеся з їхніми рекомендаціями щодо оформлення обкладинки.

І якщо ви хочете дізнатися, як написати ефективну анотацію до наукової роботи, нижче ми підсумували кроки написання анотації:

 1. Спочатку напишіть дослідницьку роботу
 2. Визначте ключові розділи статті (проблема, методологія, результати/висновки, висновки)
 3. Підготуйте опис цих ключових розділів
 4. Зберіть все разом (складіть ключові розділи, видаліть непотрібний контент, заповніть те, чого не вистачає, перегляньте його через день-два)

Отже, в двох словах, це те, як писати реферат крок за кроком.

Як визначити, чи гарний ваш реферат?

Як визначити, чи хороший ваш реферат? Існують певні характеристики реферату в науковій роботі, і Посібник з публікацій Американської психологічної асоціації описує хороший реферат як:

 • Точно: Він повинен правильно відображати зміст статті і не повинен містити жодної інформації, якої ви ще не маєте у вашій статті.
 • Самодостатній: В анотації слід визначити всі скорочення та акроніми. Наприклад, замість того, щоб писати "ОКР", ви повинні написати його повністю як "Обсесивно-компульсивний розлад".
 • Лаконічно і по суті: Кожне речення має бути інформативним та описовим, але максимально лаконічним. Переконайтеся, що кожне слово, яке ви використовуєте, є важливим.
 • Не оціночний: Анотація - це не місце для того, щоб додавати свої власні творчі ідеї. Не коментуйте те, про що ви писали у своїй дослідницькій роботі.
 • Послідовна і легка для читання: Пишіть анотацію зрозуміло, не намагайтеся вразити читача складними фразами або технічним жаргоном. Зосередьтеся на читабельності та спробуйте зачепити вашу аудиторію анотацією (в цьому вам дуже допоможуть графічні анотації!).
 1. Посібник із цифрових зображень Cell Press
 2. Elsevier
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони