Інфографіка в охороні здоров'я

Скільки разів ви читали листівки в залі очікування в кабінеті лікаря? Ви читаєте листівку і думаєте: "Добре, що я це знаю". Багато разів, чи не так?

Через цю просту звичку науковим комунікаторам потрібно все більше і більше розмірковувати та обговорювати про важливість інфографіки в охороні здоров'я.

Інфографіка - це один з найпотужніших способів передачі складних даних, важливий інструмент у навчанні, натхненні, представленні інформації та бізнесі. Ми можемо визначити інфографіку по-різному, але одне з них - це візуалізація даних або ідей, яка намагається донести складну інформацію до аудиторії, яка може бути швидко спожита і легко зрозуміла. 

У сфері охорони здоров'я інфографіка відіграє важливу роль в інформуванні пацієнтів. Процедури та патологічні стани - це лише кілька типів інформації, які передаються за допомогою інфографіки. Тому важливо зосередитися на відповідних фактах ізольовано, а непотрібні або відволікаючі зображення не повинні бути присутніми в остаточному дизайні. Від цього залежатиме успіх чи невдача інфографіки в передачі певних даних або знань. 

Візит до кабінету хірурга Zoom Mind the Graph Ілюстрація
Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Яка роль інфографіки в охороні здоров'я?

Починаючи з печерних малюнків, коли печерні люди використовували інформаційний дизайн несвідомо, сучасні професійні дизайнери свідомо включають його принципи в процес проектування. 

Так само, як і флаєр у кабінеті лікаря, якщо ви читали газету, блог, журнал, ви, напевно, стикалися з інфографікою. Навіть у соціальних мережах, Twitter, Instagram, Linked In чи Facebook, інфографіка зустрічається всюди. Всі вони містять зображення, які з першого погляду розповідають про суть історії або концепції. 

Інфографіка має широке застосування за межами поширення новин, наприклад, у науковій візуалізації, дизайні продуктів, освіті, інформаційних технологіях, діловому спілкуванні та розвагах. 

Інфографіка - це графіка, яка візуально передає інформацію та накопичення даних. При підготовці цього матеріалу для інформаційного дизайну головна мета - легко передати цільовій групі інтенсивну та складну інформацію шляхом відображення змісту предмета. 

Якщо глядачі розуміють, засвоюють і запам'ятовують дизайн швидко і легко, інфографіка виконує свою роль. 

Зрештою, відображена інформація має бути непересічною, естетичною, цікавою та привабливою. 

Спинномозкова анестезія Zoom Mind the Graph Ілюстрація
Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Чому інфографіка важлива для громадського здоров'я?

У сфері охорони здоров'я інфографіка є потужним цифровим інструментом, який дозволяє пацієнтам отримати необхідні знання для розуміння інформації про конкретні захворювання, процедури та тенденції в галузі охорони здоров'я. Іншими словами, інфографіка має бути інноваційною та покликаною донести важливу інформацію до пацієнтів.

Створення ефективної інфографіки - це освітній досвід для пацієнтів, який дозволяє їм дізнатися про складне повідомлення у спосіб, що покращує його розуміння.

Як тільки пацієнти зрозуміють, що інфографіка - це потужний цифровий інструмент, який надає численні відомості про конкретні захворювання, процедури та актуальні теми в галузі охорони здоров'я, обмін інформацією між лікарями та пацієнтами стане набагато точнішим і безпечнішим.

Отже, інфографіка в охороні здоров'я повинна мати на меті перевести складну медичну інформацію в спрощені графічні знімки, які дадуть читачеві краще розуміння того, як хвороба може виникнути, лікуватися і, можливо, навіть запобігатися. 

Наприклад, візуальні засоби, такі як інфографіка, можуть допомогти в навчанні пацієнтів, їхніх родин та інших людей, які шукають інформацію про рак. Однак, щоб забезпечити цілісність графіки і тексту в створених інформативних дизайнах, дизайнери повинні підтримувати тісний контакт з лікарями. Взаємна взаємодія - ключ до успішних ілюстрацій, які розкривають аспекти, що не можуть бути виражені словами в одному кадрі.

Існує причина, чому ми можемо сприймати зображення швидше, ніж писати, як мозок отримує інформацію.

Наш мозок оцінює всю інформацію у вигляді картинок, але сприймає текст у вигляді рядка. Тепер, завдяки інфографіці, процес передачі інформації стає простішим та ефективнішим.

Інформаційна графіка має більш потужний ефект і підкреслює зв'язок між двома предметами, такими як графічний дизайн і здоров'я. 

Яку інформацію може надавати медична інфографіка?

 • Причини та ризики, пов'язані з хворобою або станом;
 • Полегшує виявлення місця розмноження хвороби;
 • Хворобливі процеси;
 • Про конкретну хворобу;
 • На теми охорони здоров'я;
 • Про лікування; 
 • Перешкоджає діям.
Тотальне ендопротезування кульшового суглоба з прямим переднім доступом за допомогою флюорографії Збільшити Mind the Graph Ілюстрація
Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Як створити інфографіку про охорону здоров'я?

Незважаючи на призначення інфографіки, є кілька факторів, які необхідно враховувати при її створенні: 

 • Не залишайте місця для сумнівів щодо теми, історії чи основного повідомлення. Вся інформація повинна бути зрозумілою! Інфографіка та її тема повинні бути виділені. Вона повинна бути розглянута та обговорена до початку процесу розробки. 
 • Враховуйте і думайте про свою аудиторію (або про те, що їй подобається). Саме вони повинні зрозуміти суть вашої інфографіки. Пам'ятайте про них, щоб зробити інфографіку візуально привабливішою, зосереджуючись на розмірі, простоті, ефективному використанні даних та загальному впливі.

В одній інфографіці не повинно бути багато інформації. Створіть більше однієї, якщо це необхідно, і пам'ятайте, що тривалість уваги середньостатистичного користувача стає дедалі коротшою. Тому питання, на яке відповідає інфографіка, має бути ретельно продуманим і відповідати на нього найефективнішим методом. Якщо ви врахуєте всі ці фактори, візуалізація вашої інфографіки буде більш ефективною та образною.

 • Вибір шрифту - важливий момент, на який слід звернути увагу. Складні шрифти можуть ускладнювати читання і відволікати увагу, особливо для пацієнтів похилого віку. Вибір шрифту може бути складним, однак, пам'ятайте про потреби вашої аудиторії. Великі та розбірливі шрифти завжди є найкращим вибором, особливо коли ваша аудиторія - це пацієнти з вадами зору. 
"Я завжди тебе знайду" написано на різних стікерах, двома різними шрифтами.
Шрифт має значення
 • Обирайте кольори, які підкреслюють інформацію. Колір - чудовий інструмент комунікації, який відіграє важливу роль у дизайні. Правильно підібраний колір може виділити елементи дизайну, підвищуючи ефективність комунікації. Наприклад, якщо для кардіологічного відділення використовується символ серця, то найбільш згадуваним кольором має бути червоний, що відображає предмет і полегшує його запам'ятовування. 

Вибір кольорів, які виділяють інформацію, є важливим аспектом графічного дизайну. Колір робить надану інформацію більш розбірливою і визначає візуальну ієрархію інформації. Ось чому вибір правильного кольору так важливий. Контрастність є ключовим фактором, оскільки фон повинен добре поєднуватися з ілюстраціями. 

Готові шаблони Mind the Graph

Дивіться нижче Mind the Graph готові шаблони інфографікиі як колір пов'язаний з темою інфографіки. Якщо вам сподобався шаблон, натисніть на нього, щоб скористатися ним.

Синій - для водної тематики. 

Шаблон Mind the Graph
Натисніть на зображення, щоб скористатися шаблоном.

Гладкий рожевий - для неба, а зелений - для трави навколо.

Шаблон Mind the Graph
Натисніть на зображення, щоб скористатися шаблоном.

Червоний - теми, пов'язані з кров'ю.

Шаблон Mind the Graph
Натисніть на зображення, щоб скористатися шаблоном.

Тепер ви розумієте важливість інфографіки в охороні здоров'я. Чи готові ви почати створювати інфографіку для своїх пацієнтів?

Клац! тут. щоб почати!

Посилання

Балкач, М. та Ергун, Е. Роль інфографіки в охороні здоров'я. Китайський медичний журнал 131, 2514-2517 (2018).

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони