Rašant akademinius tekstus dažniausiai teisingai pasirenkamas tiksliausias variantas. Kai du žodžiai gali išreikšti tą pačią mintį, dažniausiai išmintingiausia pasirinkti trumpiausią ir aiškiausią variantą. 

Renkantis, ką rašyti, reikia daug svarstyti. Rašant referatą reikia pasirinkti temą, metodą, šaltinius ir pagrindinę mintį, o atėjus laikui rašyti - parinkti žodžius ir juos susisteminti.

Tinkamų žodžių pasirinkimas atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau pasirinkę tinkamus žodžius pakeisite savo rašymo toną ir turinį. Yra keletas būdų, kaip sąmoningai pasirinkti žodžius, ir šiame straipsnyje juos išnagrinėsime.

Kodėl rašant svarbu pasirinkti tinkamus žodžius?

Yra dvi žodžių reikšmių rūšys: denotacinė ir konotacinė. Apibrėžimas ir vartojimas vadinami denotacija. Žodžių siejimas, jungimas ir vartojimas apibūdinamas konotacijomis. Kalbant apie žodžių vartojimą akademinėje veikloje, šie veiksniai gali būti labai svarbūs.

Rašant publikaciją labai svarbu vartoti tinkamus žodžius, kad ji būtų veiksminga. Rašant akademinį tekstą, kaip ir rašant kitomis formomis, būtina rinktis. Rašydami pirmiausia turėtumėte pasirinkti frazę, sakinį ar net pastraipą, kuri tiksliausiai perteikia jūsų argumentus. 

Skaitytojai labiau linkę suprasti sąvoką, jei žodžiai parinkti prasmingai arba įspūdingai. Jo paskirtis - suteikti aiškumo, perteikti ir sustiprinti sąvokas. Yra keletas veiksnių, kurie gali riboti autoriaus gebėjimą perteikti tikslią informaciją pasirinktais žodžiais.

Naudokite tinkamus žodžius ir paveikslėlius, kad padidintumėte savo dokumento potencialą

Naudoti tinkamus vaizdus yra taip pat svarbu, kaip ir tinkamus žodžius. Gražus dizainas ir moksliškai tikslūs vaizdai taip pat gali būti lemiami, kai kalbama apie sėkmingą mokslinio darbo publikavimą. Išbandykite naudoti Mind the Graph, kad lengvai sukurtumėte vaizdinę medžiagą ir pakeltumėte savo darbą į kitą lygį.

Geriausi būdai, kaip išvengti klaidų pasirenkant žodžius

Skaitytojui bus sunku suprasti, ką turėjote omenyje, jei vartosite netinkamus žodžius ar gramatines struktūras. Jei šiuose žodžiuose yra "dviprasmiškumo", "neaiškumo" ar "neaiškumo", jie gali būti neveiksmingi. Rašytojai žino, ką ketino pasakyti, bet skaitytojai žino tik tai, ką jie iš tikrųjų pasakė. Todėl labai svarbu vengti tokių klaidų. 

Žodžius visada reikia rinktis atsižvelgiant į auditorijos supratimą. Taigi, akademiniame rašto darbe nedera vartoti žargono, geografinių terminų, malonybinių žodžių ir žargono. Venkite bet kokių frazių, dėl kurių neaišku, kaip auditorija supras. 

Koreguodami darbą nepamirškite skaitytojų požiūrio. Taip pat svarbu suderinti temos terminologiją. Aiškumas ir glaustumas yra tik dalis jūsų, kaip autoriaus, patikimumo užtikrinimo.

Jei vartojate per daug žodžių, jie dažnai gali užgožti prasmę. Didesnis medžiagos, kurią reikia perskaityti ir išanalizuoti, kiekis apsunkina skaitymą ir supratimą. Jei jūsų rašinyje yra papildomų žodžių, pasistenkite jų atsisakyti.

Išlaikykite pozityvų toną, tačiau nesielkite pernelyg įtikinamai. Jei rašydami norite surengti smegenų šturmą, galite naudoti brūkšnelio ir variantų metodą. Jei užstrigote ties žodžiu ar sakiniu, parašykite dvi ar daugiau alternatyvų. Geriausia pajusti, koks yra tinkamas jūsų rašto darbo formuluotės tonas, parašant jį bent dviem būdais.

Žodžių pasirinkimo pavyzdžiai ir vadovas

Žargonas

Žargonas - tai nesuprantamas, kartais sąmoningas žodžių ar posakių painiojimas, siekiant paveikti skaitytojo interpretaciją. Pavyzdys: Pacientai kentėjo nuo didelių karščiavimų ir daugybės šalutinių poveikių dėl ligų, kurių jie negalėjo pakelti. (per daug žodžių, nusakančių tą pačią mintį, kai galėtų būti tiesiog paprastas sakinys:" Liga pacientams sukėlė sunkių simptomų).

Klišės

Kai frazė tampa tokia įprasta, kad praranda prasmę, ji vadinama kliše. Labai tipiškas pavyzdys yra "žolė visada žalesnė kitoje pusėje" arba "galiausiai, bet ne mažiau svarbu", nenaudokite jų akademiniame rašto darbe.

Dideli žodžiai

Didelių žodžių vartojimas gali skambėti įmantriai, tačiau jie neprideda prasmės, o veikiau lemia nesugebėjimą suprasti temą.

Paprastai vartojami būdvardžiai ir prieveiksmiai

Tinkami būdvardžiai ir prieveiksmiai turi kiekybinę reikšmę. Todėl geriausia vartoti žodžius, kurie apibūdina kontekstą ir yra tikslūs.

Wordiness

Jei jūsų tekstas per daug aptakus, skaitytojas turės perskaityti daugiau teksto, kad rastų pagrindines dokumento mintis.

Atgaivinkite žodžius naudodami vaizdinę galią

Būtent, turime daugybę šablonų, skirtų visų tipų mokslo vaizdinei komunikacijai. Sutaupykite laiko dirbdami išmaniau. Mūsų siūlomos iliustracijos gali būti pritaikytos pagal jūsų konkrečius poreikius, be to, turime daugybę kategorijų, iš kurių galite rinktis. Su Mind the Graph, bendrauti apie mokslą yra lengviau nei bet kada anksčiau. 

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai