Smegenis sveiki maisto produktai

Mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie kasdien suvalgo bent pusę porcijos flavonoidų turinčių maisto produktų, pvz. braškės, citrusiniai vaisiai ir paprikos., atrodo, kad sumažėja kognityvinių funkcijų silpnėjimo rizika.

Flavonoidai, priklausantys tiek flavonų, tiek antocianinų grupei tipai gali turėti didžiausią priešuždegiminį poveikį tyrimo metu. Šiuo tyrimu siekta išsiaiškinti, ar su maistu gaunami flavonoidai yra susiję su subjektyviu kognityvinių funkcijų pablogėjimu (SCD).

Patikrinkite Mind the Graph galerija iliustracijos, susijusios su šio tinklaraščio tema. Spustelėkite žemiau esantį paveikslėlį!

Maisto produktų ir vaisių iliustracijos iš Mind the Graph galerijos.

Spalvinga istorija apie maistą

Flavonoidai yra natūralūs junginiai, kurių randama augaluose, žinomi kaip galingi antioksidantai.

Šių junginių taip pat yra vyne, arbatoje ir šokolade. Flavonoidai gali apsaugoti jūsų organizmą nuo kasdienių toksinų.

Flavonoidai gali būti skirstomi į skirtingus pogrupius, priklausomai nuo to, ar jų benzeno žiedas yra prijungtas prie Anglis žiedas arba kiek desaturacijos ir oksidacijos patyrė anglies žiedas. 

Šie pogrupiai yra flavonai, flavonoliai, flavanonai, flavanonoliai, katechinai, antocianinai ir chalkonai.

Šio tyrimo tyrėjai mano, kad flavonoidai yra stiprūs antioksidantai, padedantys sulėtinti su senėjimu susijusį pažinimo funkcijų silpnėjimą. 

Šis tyrimas įrodė, kad mitybos pokyčiai gali sumažinti kognityvinių gebėjimų silpnėjimą net 20-25 proc.

Smegenų maisto produktų sąrašas

Be to, flavonoidai buvo tiriami atskirai. Flavonai - natūraliai prieskoniuose, oranžiniuose ar geltonuose vaisiuose ir daržovėse esantys junginiai - turėjo didžiausią poveikį pažinimo funkcijoms, panašų į pažinimo funkcijų pablogėjimo rizikos sumažinimą per trejus-ketverius metus.

Kiekviena 100 g porcija pipirai yra apie 5 mg flavonų. Antocianinų šaltinis yra mėlynės, vyšnios ir gervuogės. Kiekvienoje 100 g mėlynių porcijoje yra apie 164 mg antocianinų.

Tyrime dalyvavo 49 493 moterys ir 27 842 vyrai, kurių amžiaus vidurkis tyrimo pradžioje buvo 48 ir 51 metai. Daugiau nei 20 metų žmonės atsakinėjo į kelis maisto dažnumo klausimynus. 

Kiekvienos rūšies flavonoidų kiekis buvo padalytas iš jų vartojimo dažnio, kad būtų apskaičiuotas jų suvartojimas. Tyrimo metu kiekvienas dalyvis du kartus vertino savo pažintinius gebėjimus, įskaitant: "Ar galėtumėte pasakyti, kad jums sunku prisiminti nesenus įvykius?" ir "Ar jums sunku prisiminti trumpą daiktų sąrašą?".

Naudojant OTP reikia įvertinti asmens atmintį tuo metu, kai jis yra pakankamai praradęs atmintį, kad žinotų, jog yra praradęs atmintį. problemos, bet nebūtinai pakankamai sunkus, kad jį būtų galima aptikti atrankinės patikros testu.

Tyrimo duomenimis, žmonės, kurių 20% suvartojamų flavonoidų kiekis buvo didžiausias, per dieną suvartojo apie 600 miligramų (mg), o žmonės, kurių 20% buvo mažiausias, per dieną suvartojo apie 150 mg. Tyrimuose, kuriuose buvo koreguojami su amžiumi ir mityba susiję veiksniai, flavonoidai buvo siejami su mažesne pažinimo funkcijų pablogėjimo rizika. Savarankiškai nustatytas pažinimo funkcijų pablogėjimas buvo 20% mažesnis daug flavonoidų vartojančių asmenų grupėje nei mažai flavonoidų vartojančių asmenų grupėje.

Geriausių rezultatų pasiekę tyrimo dalyviai per dieną vidutiniškai suvalgydavo pusę porcijos citrusinių vaisių, įskaitant apelsinai, greipfrutai, greipfrutų sultys, kriaušės ir obuoliai.. Prie šio poveikio gali prisidėti ir kitos fitocheminės medžiagos, tačiau norint užtikrinti ilgalaikį neuroprotekcinį poveikį, verta rinktis mitybą, kurioje gausu flavonoidų, ypač flavonų ir antocianinų.

daržovių ir vaisių ekranas nuotrauka
Vaizdo šaltinis: Unsplash pagal Tomas Brunbergas.

Bet kuriuo metu galima nustatyti apsauginį ryšį su flavonoidais, nes tyrimai rodo, kad nesvarbu, kada junginiai buvo įvesti. Taigi imkitės darbo ir valgykite bei gerkite visus spalvingus vaisius ir daržoves.

Daugiau apie šį atradimą galite sužinoti peržiūrėję toliau pateiktas nuorodas.

Yeh, Tian-Shin ir kt. "Ilgalaikis baltymų vartojimas su maistu ir subjektyvus JAV vyrų ir moterų pažinimo funkcijų pablogėjimas". The American Journal of Clinical Nutrition (2021). DOI: 10.1212/WNL.0000000000012454

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai